Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Brezilya Liderinin Eşiyle İlgili Sözlerine Tepki Gösterdi

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Brezilya Liderinin Eşiyle İlgili Sözlerine Tepki Gösterdi

Bolsonaro’nun bir destekçisi, Macron’un 66 yaşındaki eşi Brigitte hakkında bir Facebook paylaşamı yapmış ve yaşıyla alay etmişti.

Paylaşımda Macron’un eşi, Bolsonaro’nun 37 yaşındaki eşi Michelle Bolsonaro ile kıyaslanıyor ve “Şimdi Macron’un niçin Bolsonaro’ya rahat vermediğini anlıyorsunuz” yazıyordu.

“SON DERECE KABA VE ÜZÜCÜ”

Bolsonaro ise bu paylaşıma “Adamı aşağılamayın… ha ha” yorumu yapmıştı.

Basın mensuplarının bu paylaşım hakkındaki görüşlerini sorduğu Macron, Bolsonaro’nun yorumunun “son derece kaba ve üzücü” olduğunu söyledi.

“Eşim hakkında çok saygısız şeyler söyledi. halkına büyük saygım vardır ve elimden, yakında bu göreve layık bir devlet başkanlarının olmasını ümit etmekten başka bir şey gelmiyor.”

BOLSONARO HAKARETLERİYLE GÜNDEMDE

Aşırı sağcı Bolsonaro bugüne dek kadınlar, siyahlar ve azınlıklar hakkında hakaret içeren pek çok söz sarf etti.

Bunların en ünlülerinden biri Eylül 2014’te solcu kongre üyesi Maria do Rosario ile girdiği tartışmada kullandığı sözlerdi.

Bolsonaro o gün “Sana tecavüz etmezdim çünkü bunu hak etmiyorsun” demişti.

Bolsonaro Nisan 2017’de de kendi kızı hakkında konuşurken “Beş çocuğum var dördü erkek ve sonuncusu, o dönem gücümü yitirdim herhalde, kız oldu” demişti.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın