Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sert sözlerine yazılı açıklamayla yanıt verdi. MHP Genel...
Teksas Eyaleti Eğitim Kurulu, FETÖ’nün Teksas’taki en büyük okul ağlarından Harmony Public Schools’da üst düzey yöneticilik görevinde olan Soner Tarım’ın yeni okul başvurusunu oy birliğiyle...
Kısa adı HOTİAD olan, Hollanda Türk İşadamları Derneği üyelerinden bir bölümü birlikte Kutsal Şehir Kudüs`e gittiler.

Gazeteci Eşref Kerküklü’den Ali Mehdi’ye baskın: Bu görüntüler çok konuşulacak

Cesur yazıları ile bilinen gazeteci Eşref Kerküklü konuyu öğrenmek üzere Hollanda’dan Ankara’ya gittiği ve beş gün yakın takip sonucu Mehdi’yi görüntülediği yapılan paylaşımda öğrenildi.

Gazeteci Eşref Kerküklü’den Ali Mehdi’ye baskın: Bu görüntüler çok konuşulacak

Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı gazeteci , ITC Sözcüsü Ali Mehdi’nın beş gün yakın takip sonucu görüntülediği öğrenildi. Mehdi, karşısında deneyimli cesur gazeteci ’yü görünce çareyi kaçmakta buldu. Kerküklü’nün sorularını yanıtsız bırakan Mehdi, küfürler savurdu.

Irak Türkmen Cephesi Sözcüsü Ali Mehdi, aylar önce Irak’ta gerçekleşen genel seçimler kapsamın da Türkmen başkanlığı görevini yapıyordu. Seçimler için çalışma kapsamın da verilen yüklü mikdardaki paraların bir kısmının nereye harcandığı belgelenirken büyük bir kısmının nereye harcandığı açıklanmıyor. Cesur yazıları ile bilinen gazeteci Eşref Kerküklü konuyu öğrenmek üzere Hollanda’dan ’ya gittiği ve beş gün yakın takip sonucu Mehdi’yi görüntülediği yapılan paylaşımda öğrenildi.

“KİŞİYE DEĞİL, ZİHNİYETE KARŞIYIM”

Kerküklü, sosyalmedya sayfasından yaptığı paylaşım da, “Ali Mehdi beyle söyleşi almak için defalarca aradım, mail yazdım ve whatsapp gönderdim ama hiç bir dönüş olmadı. Geriye sadece 5 gün durmaksızın yakın takibe alarak kısa bir görüntü elde etmeyi başardım. Ali Mehdi ile ilgili çok yaygın bir iddia var. Irak’taki genel seçim dönemin de kendisi Türkmen Seçim Komusyonu başkanı idi. Bu görev doğrultuda yüklü bir mikdardan sorumluydi. Ancak seçimler Türkmenler için tam anlamı ile ‘siyasi arenadan yok etme’ ile sonuçlandı. Türkmen siyaseti son seçimler de ağır bir ‘darbe’ aldı. Şaibeli seçimin Türkmenler de oluşturduğu şaşkınlık henüz geçmemişken Mehdi, seçimlerden hemen sonra Ankara’ya gitmiş ve iki ay kadar bir süre ’e geri dönmemişti. Bu esnada oluşan büyük meblağ eksikliği ile ilgili de sessiz kalmıştı. Yani Ali Mehdi’nin konusu hem kamoyu yararına aydınlatılması gereken bir hal almış hemde gazetecilik çalışması kapsamına giren konu olmuştu.

Ben Ali Mehdi’nin şahsına karşı değilim. Benim kişi ile ilgilenecek zamanım yok. Ben zihniyete karşıyım. Türkmen milleti Irak gibi hukuksuzluğun kol gezdiği bir ülkede kendi varlığı için mücadele verirken, kohnemiş zihniyetin luks bir yaşam sürmesi ve dönüp arkada olan bitene bilme bakma telezzülün de bulunmaması elbette kabul edilemez, bu zihniyete karşı yalnızca mücadele edilir. Ben de sadece bunu yapıyorum; köhnemiş zihniyete karşı mücadele veriyorum ve haklı olduğumu düşünüyor / inanıyorum. 

Ayrıca benim için çok önemli bir konu gereği bir haftalık Kerkük ziyaretim oldu. Kerkük’te çok yoğun siyasi kulis var, Türkmen gençlikte milli duygu oldukça yüksek. Adeta kınından çıkmış kılıç gibiler ve herşeye hazırlar. Türkmen siyasetçilerinin bir kısmı maalesef Ali Mehdi örneği. ITC’de büyük değişiklik olacağı iddiası çok yaygın, bekliyip göreceğiz.

Selam ve dua ile.” açıklamasında bulundu ve şu görüntüyü paylaştı.

İşte o görüntü:

Gazeteci Eşref Kerküklü’den Ali Mehdi’ye kapak: Başarısız biri

Türkmen Siyasetçilerden Ali Mehdi’ye tepki yağıyor: Halk ona itibar etmiyor

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın