Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Macaristan'ın Pécs şehrinden gelen  Emekliler Derneği ( Nyugdíjasok Egyesülete ) ve Pécs Beş Kule Kamu Çıkarı Emekli Sendikası ( Pécsi Öttorony Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet ) Başkanı ve temsilcileri...
Türkiye yurtdışındaki FETÖ'cüleri yakalamak için yaptığı nokta operasyonları Hollanda yapılanmasında büyük panik yarattı. 
Hollanda hükümeti, aralarında Hollanda yargısı tarafından terör örgütülerine milyonlarca euro ve lojistik destek verdigi ortaya çıktı, konu Hollanda dışişleri bakanlığınca doğrulandı.

Gazeteci Eşref Kerküklü’den Ali Mehdi’ye baskın: Bu görüntüler çok konuşulacak

Cesur yazıları ile bilinen gazeteci Eşref Kerküklü konuyu öğrenmek üzere Hollanda’dan Ankara’ya gittiği ve beş gün yakın takip sonucu Mehdi’yi görüntülediği yapılan paylaşımda öğrenildi.

Gazeteci Eşref Kerküklü’den Ali Mehdi’ye baskın: Bu görüntüler çok konuşulacak

Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı gazeteci , ITC Sözcüsü Ali Mehdi’nın beş gün yakın takip sonucu görüntülediği öğrenildi. Mehdi, karşısında deneyimli cesur gazeteci ’yü görünce çareyi kaçmakta buldu. Kerküklü’nün sorularını yanıtsız bırakan Mehdi, küfürler savurdu.

Irak Türkmen Cephesi Sözcüsü Ali Mehdi, aylar önce Irak’ta gerçekleşen genel seçimler kapsamın da Türkmen başkanlığı görevini yapıyordu. Seçimler için çalışma kapsamın da verilen yüklü mikdardaki paraların bir kısmının nereye harcandığı belgelenirken büyük bir kısmının nereye harcandığı açıklanmıyor. Cesur yazıları ile bilinen gazeteci Eşref Kerküklü konuyu öğrenmek üzere Hollanda’dan ’ya gittiği ve beş gün yakın takip sonucu Mehdi’yi görüntülediği yapılan paylaşımda öğrenildi.

“KİŞİYE DEĞİL, ZİHNİYETE KARŞIYIM”

Kerküklü, sosyalmedya sayfasından yaptığı paylaşım da, “Ali Mehdi beyle söyleşi almak için defalarca aradım, mail yazdım ve whatsapp gönderdim ama hiç bir dönüş olmadı. Geriye sadece 5 gün durmaksızın yakın takibe alarak kısa bir görüntü elde etmeyi başardım. Ali Mehdi ile ilgili çok yaygın bir iddia var. Irak’taki genel seçim dönemin de kendisi Türkmen Seçim Komusyonu başkanı idi. Bu görev doğrultuda yüklü bir mikdardan sorumluydi. Ancak seçimler Türkmenler için tam anlamı ile ‘siyasi arenadan yok etme’ ile sonuçlandı. Türkmen siyaseti son seçimler de ağır bir ‘darbe’ aldı. Şaibeli seçimin Türkmenler de oluşturduğu şaşkınlık henüz geçmemişken Mehdi, seçimlerden hemen sonra Ankara’ya gitmiş ve iki ay kadar bir süre ’e geri dönmemişti. Bu esnada oluşan büyük meblağ eksikliği ile ilgili de sessiz kalmıştı. Yani Ali Mehdi’nin konusu hem kamoyu yararına aydınlatılması gereken bir hal almış hemde gazetecilik çalışması kapsamına giren konu olmuştu.

Ben Ali Mehdi’nin şahsına karşı değilim. Benim kişi ile ilgilenecek zamanım yok. Ben zihniyete karşıyım. Türkmen milleti Irak gibi hukuksuzluğun kol gezdiği bir ülkede kendi varlığı için mücadele verirken, kohnemiş zihniyetin luks bir yaşam sürmesi ve dönüp arkada olan bitene bilme bakma telezzülün de bulunmaması elbette kabul edilemez, bu zihniyete karşı yalnızca mücadele edilir. Ben de sadece bunu yapıyorum; köhnemiş zihniyete karşı mücadele veriyorum ve haklı olduğumu düşünüyor / inanıyorum. 

Ayrıca benim için çok önemli bir konu gereği bir haftalık Kerkük ziyaretim oldu. Kerkük’te çok yoğun siyasi kulis var, Türkmen gençlikte milli duygu oldukça yüksek. Adeta kınından çıkmış kılıç gibiler ve herşeye hazırlar. Türkmen siyasetçilerinin bir kısmı maalesef Ali Mehdi örneği. ITC’de büyük değişiklik olacağı iddiası çok yaygın, bekliyip göreceğiz.

Selam ve dua ile.” açıklamasında bulundu ve şu görüntüyü paylaştı.

İşte o görüntü:

Gazeteci Eşref Kerküklü’den Ali Mehdi’ye kapak: Başarısız biri

Türkmen Siyasetçilerden Ali Mehdi’ye tepki yağıyor: Halk ona itibar etmiyor

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın