Reklam
Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...
Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma’nın sınır dışı edildiği bildirildi. Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci Johanna...
Avrupa İslam Üniversitesi'nde aylar önce tartışmalar devam ederken Hikmet Gürcüoğlu'nun ekibi yeni bir üniversite kurdukları ve 13 Aralık 2019'da Hollanda'nın Lahey kentinde açılışı olduğu öğre...

Gazeteci Eşref Kerküklü’nün yazısı çok tartışılacak! NIDA’dan DENK’e …

Gazeteci Eşref Kerküklü’nün yazısı çok tartışılacak! NIDA’dan DENK’e …

[dropcap]A[/dropcap]vrupa Türkmen Gazetesi yazarı , yine çok tartışılacak bir yazıya imza attı. “Hollanda ve Irak’taki seçim değerlendirmesi” başlındaki köşe yazısında, ’daki ‘NIDA’ adlı küçük/bölge partisinin içinde çekişme olduğunu yazdı ve ‘NIDA’dan ayrılanların hepsi DENK partisine katıldığını bildirdi.

Gazeteci Eşref Kerküklü, kaleme aldığı yazısında, “Rotterdam’da ‘NİDA’ adında yerel bir parti var burda da yapılan araştırmalara göre iç çekişme çok fazla ve hatta bu çekişmeler nedeni ile ordan ayrılıp DENK partisine katılanlar olduğu ve DENK’e katılım devam ediyor,” dedi.

Işte Kerküklü’nün köşe yazısından o ilgili bölüm:

“Hollanda’da yeni kurulan ve iki milletvekili çıkaran bu partinin milletvekillerinden ‘ın farklı zamanlarda yaptığı açıklamalarda Hollanda’da köklü partilerin fikirlerin, tavırlarının aynı olduğu ve sistemin partisi olduklarını ifade ederek; kendilerinin sistem partisi olmadıklarının algısını veriyor. Ancak FVD’nin sistem partilerinden hiç bir farkının olmadığını ve hatta Wilders’in PVV’sinden daha faşist bir parti olduğunu anlamak için, PVV’den ayrılanların FVD’de yer alması ve Hatta Bakan Sigrid Kaag, zaman zaman Baudet’in Wilders’tan daha tehlikeli olduğunu ifade etmesi faşist ve sistemin partisi olduğunu anlamak için yeterli gerekçe.

Hollanda’daki Partilerin isimlerinin önünde veya arkasında ‘demokrat’ ifadesinin geçmesi onu ‘demokrat’ göstermez. Eylem ve söylem de önemli. Örneğin, ‘İslam Demokratları’ partisi adında bir parti var. Dünyanın neresinde görülmüş hem İslam hem demokrat? Ya İslam partisidir yada demokratlar. Hem İslam hem demokrat olunmaz.  Dolayısı ile ‘İslam Demokratları’ partisi adındaki parti de tamamen “kandırmaca ve sistemin uydurmasıdır” diye biliriz.  Bu partilerin hepsi “birdir Sadece logo ve adları farklı” desek haksızlık etmemiş oluruz. Zaten kandırmaca ve sistem partileri halktan bekledikleri desteği göremiyecekler. Önümüzdeki yerel seçimler de sistemin kölesi durumunda olan partiler bekledikleri oy oranını elde edemiyecekler.

Rotterdam’da ‘NİDA’ adında yerel ve küçük bir parti var burda da yapılan araştırmalara göre iç çekişme çok fazla ve hatta bu çekişmeler nedeni ile ordan ayrılıp DENK partisine katılanlar oldu.

Rotterdam, ve gibi Hollanda’nın büyük şehirlerinde yapılan araştırmalar, halk bu kandırmaca ve sistem partilerin hiç birisine oy vermiyecek ve hepsinin ortak yanının yalan olduğu araştırmalara yansıyor. Anketler, ismi zikir edilen şehirlerde DENK partisine yoğun ilgi olduğunu gösteriyor. 21 Mart 2018’de Hollanda’da yapılan yerel seçimler DENK partisi için gövde göstermesinin ilk adımı olacak ve çıkan adayların sayısı DENK’le halk arasındaki bağın artık sarsılmaz kenetlenme olduğunu da net olarak gösterecektir.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın 

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın