Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sert sözlerine yazılı açıklamayla yanıt verdi. MHP Genel...
Teksas Eyaleti Eğitim Kurulu, FETÖ’nün Teksas’taki en büyük okul ağlarından Harmony Public Schools’da üst düzey yöneticilik görevinde olan Soner Tarım’ın yeni okul başvurusunu oy birliğiyle...
Kısa adı HOTİAD olan, Hollanda Türk İşadamları Derneği üyelerinden bir bölümü birlikte Kutsal Şehir Kudüs`e gittiler.

Gaziantep yine kendisine yakışanı yaptı!

Gaziantep yine kendisine yakışanı yaptı!
Hazine ve Maliye Bakanlığının “Enflasyonla Topyekûn Çaba Programı” kapsamında enflasyona karşı yüzde 10 indirim kampanyası ’deri başladı. Şehir genelinde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlar, yüzde 10-35 arasında değişen oranda indirime gitme kararı aldı, Megakent Belediyesi sosyal kuruluşlarında yüzde 10 indirimle kampanyaya destekledi.

Türkiye genelinde başlatılan Enflasyonla Topyekûn Çaba Programı’na Gaziantep, kendine yakışanı yaptı, 81 şehirden evvel tarihi bir karar aldı, tezlikle kampanyaya bütün destekledi.
Gaziantep Megakent Belediyesi, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odası, öncülüğüne destekledinmesine müteveccih olarak Gaziantep Megakent Belediyesi Meclis Salonunda tertip edilen buluşmada konuşan Megakent Belediye Başkanı , enflasyonla topyekûn çabaya ilk desteklediyen kent olduklarını belirterek, her zaman devletin ve halkın yanında duracaklarının altını çizdi.

ŞAHİN: HEP MANİLERLE KARŞILAŞTIK
Türkiye’nin 2001 senesinde büyük bir ekonomik krizle karşı karşıya kaldığını anımsatan Şahin, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisiyle, çok kısa zamanda ekonomik kalkınmada çok ehemmiyetli mesafe aldık. Son 16 sene içerisinde dünyanın en büyük 10 ekonomisi amacını yasaklamak için bir hayli uygulamalara tanıklık ettim. 2011 senesinde tüm makro balansların oturduğu artık dünyanın 10’uncu ekonomisine yanaştığımız bir anda evvel Gezi hadisesiyle, sonra 17-25 Aralık işlemiyle emniyet ve hukuk darbesine maruz kaldık, gerçek 15 Temmuz adi darbesini hiç ama hiç unutmamız gerekiyor. Vatanımız için halkımız için mukaddeslerimiz için ‘biz de varız’ diyen karanlık geceyi aydınlığa çıkaran bir ülke, bir halk var. 15 Temmuzda muradına eremeyenler, Ağustos ayından itibarin halkın cebine değmek üzerine başlatılan spekülatif hareketleri içeren süreci yaşatıyorlar.

“81 İLE İLK İLETİYİ BİZ VERDİK”
Hazine ve Maliye Bakanımızın başlatmış olduğu kampanyayla makro balanstaki 81 şehri ilgilendiren alanda enflasyonla gayretin fitili yakıldı. Yüzde 10 gönüllü olarak bu gayrette şehirdeki sektör temsilcilerinin süratli bir şekilde ‘ben de varım’ demesi çok ehemmiyetlidir. Kampanyayı dinleyen Gaziantep Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarları Odası’ndan yoğun bir şekilde telefon almaya başladım. Asıldan sizinle şeref dinliyorum, sizi başkanınız olmaktan büyük bir onur dinliyorum. Bu bedeller üzerinden o kadar süratli desteklediyorsunuz ki anlatamam, meclis çatısı altında 81 ile ilk iletiyi biz verdik, bu gayrette misal olduk, lider olduk. İyinin hoşun çabasında olduk.

“HER DURUŞ BİR KAHRAMANLIKTIR”
Ne kadar güç koşullarda ürettiğinizi biliyorum ne kadar güç koşullarda rekabet ettiğinizi öğreniyorum. Hepimiz zaman ve mekanın tanıklarıyız, duruş çok ehemmiyetli duygu çok ehemmiyetli. Gerçeğinde bugün bir duruş, bir duygu gösteriyorsunuz. Birbirimize ne kadar sıkı bir şekilde bağlı olduğumuzu gösteriyoruz. Biz büyük bir halkız, büyük bir halk olmak demek büyük kahramanlıklar demektir. Gerçeğinde her duruş bir kahramanlıktır. Sizin bugünkü duruşunuz şehitlerimizin ruhunu uygun bir şekilde ‘ben de olanaklar miktarında bir duruş gösteriyorum’ demektir. Bu çok basit değil. Bir başkanınız olarak ben de bu duruşunuzun yanındayım, büyük resme bakıldığında Dünya’ya şu ileti veriliyor: Dünyanın en büyük 10’uncu ekonomisi maksadımız hala devam ediyor. Siz ne yaparsanız yapın bizler eforlu bir şekilde mukadderat birliği yaparak yolumuza devam edeceğiz.

“HEP BERABER ÇABA EDECEĞİZ”
81 şehirden ilk kere bir megakent olarak meclis çatısı altında bir araya gelerek safları sıkılaştırarak birlik ve beraberlik gösteriyorsak gerçeğinde bizlerin basit gazi olmadığımızı gösteriyor. Her alanda enflasyonla gayrette ben varım demeniz bu kentte pahalıkla alakalı gayretin başlangıcı da olacaktır. Her şey gönülde başlıyor, vicdanda başlıyor, sevgide başlıyor. Bu duruşu gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.

“HALKIN CEBİNE DEĞMEDİĞİNİZ ZAMAN ALLAH’IN İZNİYLE ÖNÜMÜZDEKİ TÜM MANİLERİ AŞARIZ”
Enflasyonla çaba yaptığımız zaman, halkın cebine değmediğiniz zaman Allah’ın izniyle önümüzdeki tüm manileri aşarız. Hem ekonomik makro balansları süratli şekilde balansa oturtacağız, hem de insanın hayatına dair tüm basitliği sağlayacağız. Gerçeğinde bugün herkese, insana dönük sevgiyi, kardeşliği, muhabbeti gösterirdik. Biz de megakent olarak milletimizle sunulan hizmetlerde faturalarda yüzde 10 indirime gidiyoruz. Bu indirim sizlerden bekleyip biz yapmazsak yanlış olur. Hep beraber topyekun bu çabayı yapmamız gerekiyor” diye konuştu.

Gaziantep Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu ise, zamanın birlik beraberlik zamanı olduğunu belirterek, kampanyaya desteklediyen sektör temsilcilerine teşekkür etti.
Gaziantep Ticaret Odası GTO Başkan Vekili Uğur Acıoğu da Gazianteplilerin kenetlenerek, kampanyanın galibiyete erişmesi için elinden geleni yapacağını söyledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın