Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Hollanda’da, hem sosyal yardımlardan faydalanıp hem de Türkiye’de yatırımı olan 12 bin kişinin tespit edildiği iddia edildi. Hollanda’da sosyal yardım alan 12 bin Türk vatandaşı...
Uzun süredir tedavi gören HOTİAD Başkanı Hikmet Gürcüoğlu’nun kardeşi Koç sucuk sahiplerinden Fatih Gürcüoğlu hastalıkla mücadelesine yenik düşmüştü, geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yumdu...
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...

GEÇMİŞİMİZİ İNKAR EDEMEYİZ

GEÇMİŞİMİZİ İNKAR EDEMEYİZ

ÖZEL HABER |

[dropcap]H[/dropcap]ollanda Parlementosu DENK Partisi milletvekili Selçuk Öztürk. ve belediye meclisi adayları ile birlikde Arnhem şehrinde. İslami kurallara göre faaliyet gösteren yatılı bakım merkezi NEFES’te kalan yaşlıları ziyaret etti.

Ziyaret sırasında yaşlıların ellerinden ve gözlerinden öperek kendileri ile yaptığı sohbette,

” Geçmişimizi inkar edemeyiz. Yıllar önce gurbetçi olarak Avrupa’nın çeşitli ülkelerine geldiniz. Gelme sebebiniz, çalışarak para kazanıp bir ev yapıp birkaç dönüm tarla, arsa aldıktan sonra dönmekti. Dönemediniz ailelerinizi getirdiniz. Ailelerinizle birlikte zor şartlarda çalışarak çocuklarınızı okuttunuz. Çocuklarınız önemli yerlerde görevler almaya başladılar. İşçi olarak geldiğiniz ülkelerde işveren durumuna geldiniz. Geçmişte bizlere verdiğiniz emeğinizi asla unutamayız. Geçmişimizi inkar edemeyiz. Sizlere yaşlansanız dahi sahip çıkmalıyız. Saygı duyarak ellerinizden öpüyorum.

Arnhem şehrinde faaliyetlerini sürdüren, İslami kurallara göre hizmet veren, sağlık kurallarının uzman kişiler tarafından uygulandığı, temiz ve hijyenik olan yatılı bakım merkezi NEFES yetkililerini ve burada çalışanları içtenlikle kutluyorum. Bakıma muhtaç insanlarımıza baktıkları için kendilerini tebrik ediyorum. Bizleri yetiştiren ailelerimize, toplumumuza sahip çıkmalıyız.

Hollanda’da DENK partisi faaliyetlerine hızlı bir şekilde devam ederek yükselmeye geçmiştir. Hollanda’da yaşayan insanların refahı, güvenliği için çalışmalarımız devam etmektedir. Hollanda’da her bölgede örgütlenmeye devam ediyoruz. 21 Mart’ta yapılacak olan belediye meclis üyeliği seçimlerinde DENK partisinin başarılı olacağına inanıyoruz. Başarılı olduktan sonra çalışmalarımızı, projelerimizi hayata geçireceğiz.

Hollanda’da yaşayan yerli yabancı her kesimiz kucaklayacağız. Azınlıkların haklarını savunmaya devam edeceğiz. Hollanda’da Beldiye meclis üyeliği şeçimlerinde14 Belediyede 150 adayımızla seçimlere giriyoruz. Türkiyedeki malvarlıkları araştırmasını belediyeler yapyırıyor. Belediyeleri mahkemeye verdik, böyle bir araştırmaya haklarının olmadığını söyledik. Helal kesim için mücadelimzi devam ediyor başarılı olacağımıza inaniyorum”. Diyerek sözlerini tamamladı.

YeniVatanGazetesi.com 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın