Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

Google CEO’su Sundar Pichai, yapay zekalı silah projesi için Pentagon’la görüştü

Google, geçtiğimiz yazın başında Pentagon’la yürüttüğü çalışmaları durdurma kararı almıştı. Şirket çalışanlarının teknolojiyi ‘savaş ve silah için’ geliştirmeyi reddetmesi sonrası başlayan protestoların sonucu olarak yaşanan bu gelişmeler Google için o dönemde büyük sorunlar oluşmuştu.

Fakat sonrasında Pentagon, yapay zekalı silah teknolojilerine 2 milyar dolar yatırım yapma kararı almıştı ve bu da akıllara Pentagon’un bu teknolojileri nasıl ve kiminle gerçekleştireceği sorularını getirmişti. Google ile anlaşması son bulduktan sonra farklı silah üreticisi şirketlerle iletişime geçen Pentagon’un teknoloji sektörüne bu alanı kabul ettirebilmek için de çalışmalar yaptığı düşünülüyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın