Yeni Vatan Gazetesi

Gülperi Koçak’tan açıklama: Kızlarım mahkeme kararı ile bende!

Gülperi Koçak’tan açıklama: Kızlarım mahkeme kararı ile bende!

’ın programında kızlarını gören Viyanalı baba suç duyurusunda bulunmuş ve konu ile ilgili haberler yapılmıştı. ’ın programına kızları ile birlikte katılan Elvan Koçak’ın eşi ’tan ise konu ile ilgili açıklama yapıldı. , Yeni Akit’e gönderdiği yazılı açıklamada, “Öncelikle belirteyim ki bu haber baştan aşağı hayal ürünü ve gerçekdışıdır. Benim hiçbir çocuğumun hiç kimse tarafından alıkonması söz konusu değildir. Kızlarım ve halihazırda benimle birlikte ve özgürdürler. 16 Ocak 2018 tarihinde birlikte bir restoranda yemek yerken çekilmiş fotoğraflarımızı ekte dikkatinize sunuyorum.” diyerek Yeni Akit’e eleştiriler yöneltmişti.

İşte Gülperi Koçak’ın konu ile ilgili Yeni Akit gazetesi / TV’sine gönderdiği o yazılı açıklamanın tam metni:

 

Sayın Akit TV yetkilisi,

Ben Gülperi Koçak. Akit TV’de 15.01.2018 saat 19:30 Ana Haberler’inde benim ve çocuklarımın hakkında gerçekdışı bir haber yayınlanması nedeniyle bu açıklamayı yapma gereği duydum.

Söz konusu haberde eski eşim Elvan Koçak’la yapılmış olan röportaj yayınlanmış ve eski eşimin ağzından güya benim kızlarımın birileri tarafından zorla alıkonduğu, sözde kızlarımın babalarıyla görüştürülmediği öne sürülmüştür.

Öncelikle belirteyim ki bu haber baştan aşağı hayal ürünü ve gerçekdışıdır. Benim hiçbir çocuğumun hiç kimse tarafından alıkonması söz konusu değildir. Kızlarım Şeyma Koçak ve Büşra Koçak halihazırda benimle birlikte ve özgürdürler. 16 Ocak 2018 tarihinde birlikte bir restoranda yemek yerken çekilmiş fotoğraflarımızı ekte dikkatinize sunuyorum.

Haberinizde röportajını yayınladığınız eski eşim Elvan Koçak ne yazık ki kanalınızı asılsız senaryolarla yanıltmıştır.

Ben Avusturya’dayken eşim Elvan Koçak’ın gerek bana yönelik fiziki şiddet ve manevi zorbalıkları gerekse evlilik akdine uygun düşmeyen hal ve tavırları nedeniyle kendisinden boşanma kararı aldım. Avusturya Mahkemesi beni haklı buldu ve boşanmamızı onayladı. Çocuklarımın benim yanımda kalmasına karar verdi ve bana velayet yetkisi verdi.

Eski eşim Elvan Koçak kendisi son derece tutucu, saplantılı ve katı inançlara sahip bir insan olduğu için çocuklarımın modern bir yaşam sürmelerine engel olmaya çalışıyor. ve Çocuklarımı ve beni arayarak tehdit etmeye başladı. Eğer kendisine dönmezlerse kızlarımı öldüreceğini sonra da intihar edeceğini defalarca hem bana hem çocuklarıma söyledi, mesajlar yazdı.

Ben eski eşimden gelen bu ölüm tehditlerinden dolayı dehşete düştüm. Avusturya’da polise başvurdum. Eski eşimi iyi tanıyorum. Böyle bir saldırganlık yapabilecek, bana ve çocuklarıma zarar vermekten çekinmeyecek birisi. Ayrıca hemen her gün gazetelerde “eşini, çocuklarını öldüreceğini açık açık ilan ettikten sonra bu söylediğini fiiliyata döken, çocuklarını ya da eşini bir yerde sıkıştırıp kurşunlayan” insanların haberlerini okuyorum.

Ben, Allah korusun eğer çocuklarımı böyle korkunç bir umursuzluk nedeniyle kaybedersem, ölene kadar kendimi affetmem. Bunun hesabını da veremem. Bu nedenle devletimin yetkili makamlarından yardım istedim. Her türlü yasal hakkımı kullanmaya kararlıyım.

Kızım Şeyma, çok korktuğu için babasının kendisine yaklaşmaması için mahkemeden tedbir kararı aldırttı. Ben de can güvenliğimden endişe ettiğim için karakola başvurdum ve karakol 6 ay süreyle eski eşimin bana yaklaşmaması için tedbir kararı alınmasını talep etti. Bunun üzerine aile mahkemesine eski eşimin tehdidi altında olduğumuz için Elvan Koçak’ın bana ve çocuklarıma yaklaşmaması için tedbir kararı aldırtmak için yaptığım başvuru kabul edildi ve bir kere daha uzaklaştırma kararı çıkarıldı. Yani şu anda eski eşim Elvan Koçak aleyhine 2 mahkeme kararı var. Bu kararları ekte sunuyorum.

Eski eşim Elvan Kolçak televizyonda defalarca provası yapıldığı belli olan son derece sahte bir ağlamayla güya kızlarını göremediğini, sözde hayatlarından endişe ettiğini, kızlarının sözümona kaçırıldığını, güya bir yerlerde alıkonulduğunu ve bunun gibi saçma sapan bir sürü iddiada bulundu. Bunlar tamamen uydurma. Benim ve kızlarımın adresi, telefonu, bütün irtibatları bellidir. Dileyen bize ulaşabilir, konuşabilir. Kaldı ki kızlarım sık sık yüzbinlerce insanın karşısında canlı yayında programlara katılıyorlar. Ne kadar neşeli, keyifli, sağlıklı olduklarını binlerce insan görüyor. Hiç bir yerde alıkonulmadıkları, benimle birlikte oldukları, son derece keyifli bir hayatlarının olduğu gün gibi ortada.

Dolayısıyla kanalınızda 15.01.2018 tarihinde yayınlanan haber doğru değildir. Eski eşimin tek yanlı anlatımlarıyla kamuoyu yanıltılmıştır. İzleyicilerinizin ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi bakımından bu açıklamamın kanalınızda yayınlanmasını rica ediyorum.

Saygılarımla,
Gülperi Koçak
Şeyma Koçak ve Büşra Koçak’ın Annesi ve Yasal Velisi

Konu ile ilgili Gülperi Koçak’ın paylaştığı mahkeme kararları evrakları:

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 35 YORUM
 1. ibrahim dedi ki:

  Sizi tebrik ederim Annenin açıklamalarına yer verdiğiniz için.

 2. Cüneyt dedi ki:

  Nihayet Gerçek Gazetecilik Örneği , Tarafsız Yayıncılık…
  Sizi Tebrik Ederim…Başarılar…

 3. IdealistArslan dedi ki:

  Işte gerçek habercilik bu.

 4. SELCAN dedi ki:

  MaşaAllah Anne ve çoçukları bir arada sağlıklarından güvenyiklerinden endişe etmeden yaşıyorlar çok şükür adam ölümle tehtit ediyor timsah gözyaşları döküyor bu adamın yanınra olanların kim oldukları belli inşaAllah

 5. Necmettin dedi ki:

  Sayın Adnan OKTAR gördüğüm en akıllı insan MaşaAllah. Ne yapacağını çok iyi bilir

 6. Hülya Arslan dedi ki:

  Tarafsız davranıp Annenin açıklamalarını yayınladığınız için teşekkürler

 7. Ufuk Yıldırım dedi ki:

  Kızlar anneleriyle mutlu bir şekilde yaşıyorlar. Babalarının da tehditten dolayı kızlarına yaklaşması yasak. Gerçek haberinizden dolayı tebrikler. Saygılar.

 8. hande dedi ki:

  Annenin de ifadelerine yer verdiğiniz için tşkler . Mahkeme kararlarını görmezden gelmek olmaz

 9. Yusuf dedi ki:

  Doğru haber için teşekkür ederim Hukuk devletinde Mahkemenin verdiği kararlara saygı gösterilmesi lazım Yanlış haber yapıp insanları yanlış bilgilendiren Diğer medya kuruluşları ve Tiyatrocu sözde baba bu belgeli açıklamalar karşısında nasıl bir tavır takinacaklar merakla bekliyorum

 10. Ender Varol dedi ki:

  Doğru haber yapan gazeteler de varmış. Tebrik ederim

 11. Gizem dedi ki:

  Işte gerçek ve belgeli haber teşekkürler

 12. Gizem dedi ki:

  İşte gerçek ve belgeli haber teşekkürler.

 13. Begum dedi ki:

  Mahkeme kararlarından da görüyoruz ki Gülperi Koçak hanım, kendisi ve çocuklarının güvenliği için Türkiye’ye gelmiştir. Sayın Adnan Oktar’ın kadınlara ne kadar değer verdiği, kadınlara uygulanan şiddete hemen her programında tepki verdiği kanıtlarla sabit. Böyle bir insanın, can güvenliği tehlikede olan bu aileye sahip çıkması takdirle karşılanacak bir olay. Hem ölümle tehdit edip hem de demagoji yapan Elvan Koçak’ın yanıltıcı açıklamalarına karşılık olarak gerçekleri haber yaptığınız için teşekkürler.

 14. Işık Ayrışın dedi ki:

  Doğru haber ve Hukukun üstünlüğüne saygı için tebrik ederim. Başarılar..

 15. Defne dedi ki:

  Teşekkür ederiz. Tarafsız olduğunuz için.

 16. Ecrin Saadet dedi ki:

  İşte gerçek haber bu .Teşekkür ederim o kadar asılsız haber yapan siteler içinde sizin gerçek habere yer vermeniz beni çok mutlu etti .

 17. Nurdan dedi ki:

  Eşi ve çocuklarının mutluluğuna dayanamayan ruh hastası modeller var elbet. Evlat katilleri, eşini dayak manyağına çevirenler, işkenceciler vs. Haberlerde nefret ettigimiz tipler…

 18. Efe dedi ki:

  Tarafsız haber bu şekilde olur. Teşekkür ederim. Tüm basın kuruluşlarının böyle tarafsız haber yapmasini tavsiye ederim

 19. Alp Arslan dedi ki:

  İşte gazetecilik.Doğru haber.Tebrik ederim Yenivatan.

 20. Cemile Meryem dedi ki:

  Gülden hanım sizi tebrik ediyorum Gerçek annesiniz…. Kızların ve sen çok nurlu ve güzelsiniz canilik yaparım sizi öldürürüm diyen kan akıtmaya kalkana baba denilmez.. ALLAH KORUMUŞ sizi ve çocukları… son gunler bu haberler oldurme intihar artti…duymak istemiyoruz artık. Devletimzden de Allah razı olsun böyle uzaklaştırma koruma kararı aldığı için. .

 21. Mete dedi ki:

  Allah Adnan Oktar dan razı olsun 3. Sayfa haberine engel oldu bu insanları kurtardı.
  Esas bu karalamayı yapanlar, Dengesiz, ailesine şiddet uygulayan, ölümle tehdit eden tiplerin kasıtlı madurmuş gibi haber yapanlar yargılansın muhakkak fetö bağlantısı çıkacaktır.

 22. Rasin kotil dedi ki:

  Bu kadar mahkeme kararları varken, üstelik anne ve kızların beyanlarıda varken babanın böyle davranması, babanın bazı odakların etkisi altında kaldığını gösteriyor gibi.

 23. ali kulaç dedi ki:

  Yenivatanı tebrik ediyorum. Haktan adaletten yana olduğu için. Yalan haber yapan medya Yeni vatanı örnek alsın.

 24. Aynur dedi ki:

  Gerçek ve doğru gazetecilik yaptığınız için tebrik ederim. Gülperi hanim ve kızları ölüm tehditlerinden korkup Türkiye gelmiş ve Adnan Oktar’a sığınmıs. Adnan beyin kadınlara ne kadar değer verdiği onları nasil ihtimamla koruyup kolladigini herkes gördü.

 25. Gökhan dedi ki:

  Tarafsız ve doğru haber yaptığınız için teşekkür ederim.

 26. Tuba dedi ki:

  Tebrik ediyorum demagoji ile değilde gerçek bi haber yaptığınız için…Herşey belgeleri ile ortada..

 27. Esra Zeynep dedi ki:

  Gülperi Hanım’ın eski eşine dair endişeleri son derece dikkate alınması gereken bir endişe. Şiddete, ölüme kızlarıyla beraber 3 kadını daha göndermek isteyen ve tamamen mahkeme kararlarını göz ardı ederek tek yanlı yalancılıkla haber yapıyoruz diyen sahte gazetecilerden farkınızı gösterdiğiniz için teşekkürler yenivatan

 28. Mithat dedi ki:

  Yenivatanı tebrik ediyorum. Haktan adaletten yana olduğu için. Yalan haber yapan medya Yeni vatanı örnek alsın.

 29. Tarık Aralan dedi ki:

  Gülperi Koçak’tan açıklama: Kızlarım mahkeme kararı ile bende!

  Doğru bir açıklama tebrik ediyorum

 30. Osman yigitoglu dedi ki:

  Boyle bir haber icin tesekkurler. Buyuk capta iftira kampanyasi yurutuluyor ve amac Adnan Oktari lekelemek. Ailenin fertleri kanunen biraradalar ve buna aykiri hukuki hicbir sart yok.. aleyhte yapilan iftiralar yayinlanmamali

 31. Reyhan dedi ki:

  yalan her zaman ortaya cikar bu hanim ve iki dünya tatlisi kizlari zaten fazlasiyla aci cekmisler onlari rahat birakin
  Yeni Vatana bu yalani aciklamaya firsat vermesi örnek bir davranis…

 32. Ecrin Saadet dedi ki:

  Doğru söyleyen asıl mağdur olan anneye destek oldugunuz için teşekkür ederim

 33. Ecrin Saadet dedi ki:

  Kızlar anneleri ile mutlular.Gerçek haber yaptığınız icin teşekkür ederim.

 34. Dilruba dedi ki:

  Yapilan iftira ve asilsiz habere karsin dogru bilgi ve belgeleri yayinladiginiz icin tesekkurler. Sn Adnan Oktar, her programinda Kadinlara verilmesi gereken degeri surekli gundemde tutan cok kiyetli bir dusunur ve yazardir.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın