Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
"Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu" kapsamında Ankara'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diriliş Ertuğrul dizisi hakkında övgü dolu sözler söyledi: "Dünyanın neresine...
Bolu Belediyesi'nde son dönemde taşeron olarak istihdam edildikleri işten çıkarılan 97 kişiden 20'si basın açıklaması yaptı. Hizmet-İş Sendikası'nın da destek verdiği işçiler, belediye önündeki basın...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran Osman Sarıgün adliyedeki işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yaşanan bu gelişmeye CHP'li isimler "Bu nasıl adalet?" diye...

Hac kura sonucu 2018 Diyanet kesin kayıt tarihi

Hac kura sonuçları için artık sayılı saatler var. Binlerce hacı adayının merakla beklediği hac kura sonuçları 1 Şubat Perşembe günü saat 11.00’de TRT Diyanet kanalında canlı olarak yayınlanacak. Hac kura sonuçlarında adım var mı diye merak eden adaylar ise hac kura sonuç sorgulama işlemini hac.diyanet.gov.tr adresinden öğrenecek. Hac kura sonucunda adı olan hacı adaylar için son kayıt tarihi ise 9 Şubat. Peki 2018 yılı hac fiyatları, 2018 hac otel fiyatları tek kişilk, çift kişilik, 3 kişilik oda fiyatları taban fiyatları nasıl olacak? 2017 yılında oda tercihli konaklamada, 2 kişilik odada kişi başı ücreti 15 bin 500 TL, 3 kişilik odada kişi başı ücreti 14 bin TL idi. 2018 hac fiyatlarını diyanet henüz yayınlamadı.

Hac kura sonucu 2018 Diyanet kesin kayıt tarihi

sonuc ekranı .gov.tr’de açıklanacak sadece sayılı saatler kaldı. kura sorgulama yarın, yani 1 Şubat Perşembe günü saat 11.00’de canlı olarak binlerce hacı adayının önünde çekilecek. kura sonucunda adı çıkan adayların kesin tarihleri ise 9 Şubat olarak belirlendi. Adı çıkan hacı adayları 2018- kayıt işlemleri için en yakınındaki il müftülüğüne gidebilirler. Peki 2018 yılı fiyatları nasıl, 2018 otel fiyatları, çift kişilik, 3 kişilik, 4 kişilik oda fiyatları kişi başı nasıl? 2017 yılında oda tercihli konaklamada, 2 kişilik odada kişi başı ücreti 15 bin 500 TL, 3 kişilik odada kişi başı ücreti 14 bin TL idi. 2018 fiyatlarını diyanet henüz yayınlamadı.

HAC KURA ÇEKİLİŞİ TRT DİYANET CANLI YAYINLAYACAK: Hac Kurası 2018 Özel Programı 1 Şubat Perşembe saat 11.00’de canlı yayınla TRT Diyanet ekranlarında….

Kutsal topraklara yolculuk ederek hac vazifesini yerine getirmek isteyen binlerce Müslüman bu sene de heyecanlı bir bekleyiş içinde. Dini vazifelerini yerine getirip hacı olmak amacıyla yaptıkları başvurunun kurasını heyecanla bekleyen hacı adayları, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılacak açıklamayı bekliyordu. Beklenen açıklama Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. 2018 Hac Kuraları 1 Şubat 2018 Perşembe günü saat 11.00’da çekilecek ve ismi çıkan hacı adayları dini vazifelerini yapmaya hak kazanacak. Hacı adayları kurada isimlerinin çıkmasını ve hac görevlerini yerine getirmeyi bekliyor.

2018 HAC FİYATLARI NE KADAR?:Hac ücretleri, ulaşım, konaklama, Arafat’ta klimalı çadır gibi hizmetlerin Suudi Arabistan Devleti’ne ödenen ücretler, sağlık, yemek, rehberlik, görevli personel giderleri, hacı adaylarına verilen malzemeler, kurban ve sair kalemler dikkate alınarak Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu tarafından belirlenmekte olduğu belirtildi.

2018 yılı hac ücretleri Suudi Arabistan para birimi Riyal olarak alınacaktır.  Kurası çıkanların kesin kayıtları 09 Şubat 2018 tarihine kadar il müftülüğünde yapılacak. 2017 yılında oda tercihli konaklamada, 2 kişilik odada kişi başı ücreti 15 bin 500 TL, 3 kişilik odada kişi başı ücreti 14 bin TL, 4 kişilik odada kişi başı ücreti 12 bin 250 TL olarak belirlenmişti. Otel tercihli konaklamalarda ise bu ücretler, 22 bin 750-24 bin 500 TL ile 27 bin 500-39 bin 750 TL olarak duyurulmuştu.

HAC KURALARI NASIL ÇEKİLİYOR?: Diyanet İşleri Başkanlığımızca, kuraya tabi tutulacak hacı adaylarının önemli bir bölümünün önceki yıllardan beri bekleyen ve bu yıl tekrar kayıt yenileten, bir kısmının da ilk kez ön kayıt yaptırmış olanlardan teşekkül etmesi sebebiyle, önceki yıllardan bekleyenlerin mağduriyetlerini belli oranda giderebilmek ve kendilerine daha fazla imkan sağlamak maksadıyla, kur’a çekiminde; kayıt yapılan yıllara göre kat sayı uygulanması ve kuranın; hacı adaylarının peş peşe girdiği kura sayısının kendisiyle çarpımı elde edilecek rakama göre çekilmesi benimsenmiştir.

HAC KAYITLARINDA KAT SAYI KURA SİSTEMİ NEDİR?: Örneğin Katsayılı kura sistemi ile 5 yıldır başvuru yapanların 25 kez, 4 yıldır kayıt yaptıranların 16, 3 yıldır kayıt yaptıranların 9, 2 yıldır kayıt yaptıranların 4 ve bu yıl ilk kez kayıt yaptıranların ise 1 kez ismi çıkmakta, böylece yeni kayıt yaptıranların heyecanı da yıl devam etmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2017 yılında Suudi yetkililerle imzaladığı protokolle birlikte ülkemizden kutsal topraklara gidecek kişi sayısı 80 bine çıkarılmıştı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın