Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye tarafından “terör örgütleriyle bağlantısı bulunduğu” gerekçesiyle Ocak ayında sınır dışı edilen Hollandalı gazeteci Ans Boersma’nın Suriye kökenli cihatçı sevgilisinin, Hollanda Gizli Servisi (AIVD) için...
31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na açık destek veren PKK, yenilenmesi kararı çıkan İstanbul seçimlerinde İmamoğlu’na tam destek verdiklerini...
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantısı ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çelik, kendisine yöneltilen “MİT Başkanı Esad ile görüştü mü?” sorusunu ise...

Hakim ve savcılar için kritik ‘bedelli askerlik’ açıklaması!

Hakim ve savcılar için kritik ‘bedelli askerlik’ açıklaması!
Muhtelif analiz ve temaslarda bulunmak üzere ’a gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül; egemen, savcı ve avukatların kıymetli askerlik uygulamasından yararlanabilmeleri için çalışma yürüttüklerini söyledi.

Egemen ve savcıların kıymetli askerlik uygulamasından faydalanabilmeleri ile alakalı Ulusal Korunma Bakanlığı’na yazılı arzda bulunduklarını anlatan Bakan Gül, “Egemen, savcıların kıymetli askerlikle alakalı adli tatilde bu haklarını kullanmaları için bir arzları oldu. Biz de Ulusal Korunma Bakanlığı’na bu doğrultudaki arzımızı ilettik. Egemen, savcılarımızın, avukatlarımızın, adli tatille kıymetli askerliklerini yapması hususunda arzımızı hem yazılı hem şifahi olarak ilettik. Ulusal Korunma Bakanımız da bu mevzuda her türlü takviyeyi vereceklerini ifade etiller. Buna göre allahın izniyle egemen, savcı ve avukat dostlarımız adli tatilde kıymetli askerlik yapma olanağına kavuşacaklar” dedi.

“TÜRK YARGISININ BAŞARISI TAKDİRE ŞAYAN”

Valilik ziyaretinde söylemelerde bulunan Bakan Gül, terörle çabada Türk yargısının galibiyetinin takdire şayan olduğunu dile getirerek, “Bugün egemen, savcı dostlarımızı, adliye personelimizi ziyaret etmek üzere Şırnak’taydık. Adliyemizi, baromuzu ziyaret ettik. Egemen, savcı dostlarımızın çalışma şartlarını, personellerimizin çalışma şartlarını yerinde görme fırsatımız oldu. Adliyemizin lüzumlarını yerinde görme fırsatımız oldu. Çok şükür, neşelenerek şunu ifade etmek isterim ki Şırnak’ımızda egemen, savcı rakamı haysiyetiyle son kararname ile beraber gereken tüm atamalar yapılmış. Yeterince egemen, savcı dostumuz var. Personelimizde çok az bir beceriksiz var o da yakın zamanda bitirilecek. Dostlarımızın çok faydalı bir çalışma içerisinde olduklarını, moral motivasyonlarının çok yüksek olduğunu gördük. Onları dinledik, meselelerini, lüzumlarını dinledik, yerinde tespit etme fırsatı bulduk. Ve özellikle Türkiye’de huzurun, cemiyet birlik ve beraberliğinin temini anlamında yargının büyük bir rolü var. Özellikle terörle gayret anlamında da Türk yargı sisteminin vermiş olduğu zafer takdire şayandır. Ben mücadele içerisinde, özveriyle çalışan tüm yargı üyelerimize, adliye personelimize ve avukatlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“TERÖR KÜRT VE TÜRK KARDEŞLİĞİNİ BOZUYOR”

Bakan Gül, terörün Türk ve Kürt kardeşliğini nasıl bozduğunu en iyi bölge milletinin bildiğini de belirterek şunları kaydoldu:

“Özellikle terörün ortadan kalkmasına müteveccih devletimiz büyük bir kararlılıkla gayret ediyor. Terörün, Türk ve Kürt kardeşliğini sulhu nasıl bozduğunu en iyi bu bölge ulusu öğreniyor. Bugün bin senelik kardeşliğimiz daha da çoğalarak devam edecek. Hükümetimiz terör örgütünün burada açtığı yaraları, imha ettiği binaların yerine yenilerini yapıyor. Yalnızca parasal olarak değil manevi olarak da devletimiz, hükümetimiz halkın diama yanında olmaya devam ediyor. Bu birliği beraberliği, kardeşliği her zaman daha da ileriye götüreceğiz. Şırnak’ta da gördüğümüz budur. Allahın İzniyle hizmetlerimizi ve mahallî idarelerin hizmetlerini yerinde görme fırsatımız oldu. Burada terör örgütünün yapmış olduğu çukur olaylarında ulusumuza, Şırnak ulusuna vermiş olduğu hasarları, hükümetimiz karşılama ediyor. Yapmış olduğu toplu ev hizmetleriyle değişik mahallî idare hizmetleri, devletimiz, hükümetimiz her zaman olduğu gibi yeniden milletin yanında olmaya devam ediyor.”

Valilik ziyaretinin ardından Bakan Gül ve birliktesikiler terör mağduru Şırnaklılar için TOKİ tarafından yaptırılan evleri dolaşarak yetkililerden bilgi aldı. Yapılan misal daireyi dolaştıktan sonra AK Parti Şehir Başkanlığı’nı ziyaret eden Bakan Gül ve birliktesikiler burada partililerle medyaya kapalı bir buluşma reelleştirdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın