Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye tarafından “terör örgütleriyle bağlantısı bulunduğu” gerekçesiyle Ocak ayında sınır dışı edilen Hollandalı gazeteci Ans Boersma’nın Suriye kökenli cihatçı sevgilisinin, Hollanda Gizli Servisi (AIVD) için...
31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na açık destek veren PKK, yenilenmesi kararı çıkan İstanbul seçimlerinde İmamoğlu’na tam destek verdiklerini...
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantısı ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çelik, kendisine yöneltilen “MİT Başkanı Esad ile görüştü mü?” sorusunu ise...

Halisdemir'in adı Pattani'de yaşayacak

Haber Merkezi

Haber Merkezi

PATTANİ (AA) – İnsan Hak ve Hürriyetleri ( tarafından Tayland’ın bölgesinde, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminde şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir’in adına okul inşa ettirildi.

Pattani’de yapımı devam eden ve büyük bölümü tamamlanan okul, 2 ay içinde bölge Müslümanlarının hizmetine sunulacak.

Darbe girişimi sırasında şehit düşen Astsubay Ömer Halisdemir adını taşıyacak okulun, 400 öğrenciye ev sahipliği yapması bekleniyor.

Bilgisayar, bilim odası ve kütüphanenin de bulunacağı okulda öğrencilere hafızlık eğitimleri de verilecek.

’nda yetimler ve ihtiyaç sahibi öğrenciler, fen ilimlerinin yanı sıra Kur’an ve İslami eğitimi alarak bölge Müslümanlarına özgü Malay gelenekleri çerçevesinde yetiştirilecek.

İslam ahlakına uygun olmayan zararlı alışkanlık ve davranışlardan nesilleri koruma amacı da güden okulun hedefleri arasında çocukların; entelektüel, duygusal, sosyal ve ruhsal gelişimini sağlayarak öz güven sahibi olmaları bulunuyor. Öğrencilerin, İslam itikadına ve uygulamalarına gölge düşürmeden çok kültürlü topluma giren ve olumlu katkıda bulunan yetenekli bireyler olarak yetişmeleri de okulun amaçları arasında.

– “Çok cömert bir milletsiniz”

Eğitim kompleksi sorumlu müdürü Abdurrahim Ahmed, Türk halkının verdiği desteğe dikkati çekerek, “Bu okul ve hemen arkasındaki yetimhane İHH’nın yardımlarıyla inşa ediliyor. Okulumuzda ilkokul seviyesinde eğitim verilecek. Bunların dışında kompleksin içine ilk etapta bir de mescit yapmayı planlıyoruz.” diye konuştu.

Türkiye’ye bölgeye yardımları için teşekkür eden Ahmed, şöyle devam etti:

“Türkiye’den Allah razı olsun. Bize birçok hizmetler sundunuz. Başımızın üstünde yeriniz var. Ecdadınız ve siz, bugüne kadar bize önderlik yaptınız. İslam’ın bu coğrafyaya tacirler yoluyla geldiği tahmin ediliyor. Bu tacirler de büyük ihtimalle sizin atalarınızdı. Yaptıklarınızı asla unutmayacağız. Sizin desteğinizle burada hizmetlerimiz devam edecek. Sizi dualarımızda sürekli hatırlıyoruz. Ümmete yaptığınız yardımları biliyoruz. Çok cömert bir milletsiniz. Allah katında da inşallah ecrinizi alırsınız.”

– “” de iki ay içinde hizmete alınacak

Ömer Halisdemir Okulu’nun içinde bulunduğu komplekste İHH’nın yardımlarıyla yapımı devam eden İskilipli Atıf Hoca Yetimhanesi inşasında da sona gelindi.

Yetimhanede 50’den fazla öğrencinin kalması planlanırken, burada fakir öğrencilere de hizmet verilecek.

Öte yandan, İHH gönüllüleri tarafından, ihtiyaç sahibi ailelere ramazan kumanyası dağıtıldı. Pirinç, yağ, şeker, un, salça ve makarna gibi temel gıda maddelerinin bulunduğu 230 koli, daha önce belirlenen ihtiyaç sahiplerine verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın