Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Hollanda'nın Utrecht kentin de Türk asıllı bir kız bıçaklı saldırı uğradı.
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...

Hamarat, Belcikalı Türklere seslendi: PKK provokasyonuna dikkat

Hamarat, Belcikalı Türklere seslendi: PKK provokasyonuna dikkat

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği  () , ve , ’nın Belcika Türklerine karşı yaptığı terör eylemlerini görüşmek üzere, bir ayara geldiler.
Toplantıda, PKK’nın yaptığı kanlı saldırılar konuşuldu, Türk esnaflara verilen zararlar masaya yatırıldı.

Konu ile ilgili UETD Belcika başkanı Basir Hamarat yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamada terörist PKK’nın kanlı provokasyonuna vurgu yapıldı.

Işte Hamarat’ın yazılı açıklamasının metni:

“Bu sabah Belediye Başkanı Bart De Wever ile daveti üzerine biraraya gelerek geçtiğimiz günlerde yaşanan tatsız olayları ele aldık. Belediye Başkanı olaylar sırasında, Kanada’da bulunduğunu, döner dönmez konuya müdahale ettiğini ifade etti.

Belçika’daki varlığı yarım yüzyılı aşan ve bu süre içinde çalışkanlığının yanısıra, yasalara saygılı ve sorumlu tutumuyla ev sahibi ülke makamlarının da takdirini toplayan Belçika Türk Toplumu, daima huzur ve barıştan yana olmuş, her türlü şiddet ve terörün karşısında yer almıştır.

Bu anlayış içerisinde, PKK Terör Örgütü’nün açık provokasyonu ve Türk toplumunu hedef alan saldırıları sonucunda 27 ve 29 Ekim’de Anvers’te yaşanan üzücü olayları ve 30 Ekim’de Genk’te meydana gelen çirkin saldırıyı kınıyoruz. Inanç ve kökeni ne olursa olsun, Belçika Türk Toplumu’nu oluşturan bizlerin birlik ve huzurunu bozmaya, Belçika’nın hoşgörü ve birlikte yaşama kültürünü sarsmaya yönelik kışkırtma çabalarının ürünü olarak görüyor, Belçika makamlarıyla karşılıklı güven, saygı ve işbirliği içinde, toplumsal barışın korunması için her türlü katkıyı sağlama kararlılığında olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

Belçika Türk toplumu olarak beklentimiz faillerin en kısa sürede yakalanarak adalet önünde hesap vermelerinin sağlanmasıdır.

Ayrıca, belediye başkanı Bart De Wever, yakında Belcikalı Türk gençleri ile bir araya geleceği bildirildi.”

YeniVatanGazatesi.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın