Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Hamas’tan Beyaz Saray Sözcü Yardımcısına tepki

Hamas, Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Raj Shah’ın İsrail askerlerinin Gazze sınırında açtığı ateş sonucu 55 Filistinlinin şehit olmasından “Hamas’ın sorumlu olduğu” iddialarını kınadı.

Hamas’tan Beyaz Saray Sözcü Yardımcısına tepki

Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ’ın Gazze’de yaşananların sorumluluğunu Hamas’a yüklemesini kınayarak, “Olaylardan Hamas’ın sorumlu tutulması, dengeleri alt üst etmek, sivil Filistin halkına yönelik katliamı gerekçelendirmek ayrıca İslam ümmetine karşı tutumu sürdürmektir.” ifadelerini kullandı.

Raj Shah, Beyaz Saray’daki basın brifinginde İsrail askerlerinin Gazze sınırında açtığı ateş sonucu 55 Filistinlinin şehit edilmesine ilişkin “Bu kayıplardan Hamas sorumludur” demişti.

Gazze’nin İsrail sınırında çadırlar kuran Filistinliler, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasını ve İsrail’in kuruluş yıl dönümü olan Nekbe’nin (Büyük Felaket) 70. yılını protesto etmek için “milyonluk yürüyüş” adını verdikleri kapsamlı gösteriler düzenliyor.

İsrail askerleri, Gazze sınırında bugün düzenlenen gösterilere katılan 55 Filistinliyi şehit etti, yüzlercesi gerçek mermiyle olmak üzere 2 bin 771 Filistinliyi yaraladı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın