Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dünyanın dört bir yerinde kutlamalar devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Amsterdam Başkonsolosluğunun düzenlediği Cumhuriyet bayramı kutlaması yoğun ilgi görerek gerçekleşti.
Ramazan Taşaltın kimdir, Erdoğan için ne dedi nereli, konutlu mu eşi kim sualleri Erdoğan hakkındaki son söylemelerinden sonra merak mevzusu oldu. Harran Üniversitesi rektörü olan Ramazan...
MHP’nin Ankara’dan Melih Gökçek’i aday göstereceğine dair iddiaları sonrasında İstanbul için de sürpriz bir ismi açıkladı. MHP kulisleri, “İstanbul için Bedrettin Dalan’ı düşünüyoruz” dedi. “Siyaset benim için bitmiştir”...

Hangi formülle seçime girecekler

İyi Parti ve CHP’nin bağımsız aday formülünde birleşecekleri iddia edildi.

Hangi formülle seçime girecekler

Yerel seçimler için ittifak arayışları devam ediyor. ve ’nin ortak aday göstermesi durumunda bu adayın hangi partinin listesinden gösterileceğine dair formül arayışında sona gelindi.

Bağımsız aday formülü

İyi Parti kulislerine göre, olması muhtemel bir ittifak halinde partilerin yetkili birimlerinden de onay alındıktan sonra uzlaşılan ismin “bağımsız aday” gösterileceği belirtildi.

Akşener’den açıklama

Milliyet’in haberine göre İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ortak aday ya da seçimde iş birliğine dair herhangi bir resmi veya gayri resmi bir görüşme olmadığını söyledi. Yerel seçimlerde her il, ilçe ve beldede kendi adaylarını çıkartacaklarını belirten Akşener, teşkilatların görüşmeler yapabileceğini belirtti.

Akşener, burada bahsedilenlerin ve CHP olduğunu, ittifakın zaten olmayacağını ama güç birliği veya iş birliği kurabileceklerini, henüz resmi veya gayri resmi benim herhangi bir görüşmesi olmadığını, siyasilerin birbiriyle görüşmesini kimsenin engelleyemeyeceğini, bakıp, göreceklerini çok bir şey söyleme imkanları olmadığını söyledi.

“Resmi görüşme söz konusu değil”

İstanbul, Ankara ve Mersin’de CHP ile İyi Parti’nin ‘ortak aday’ çıkartmak için görüştüğü iddiasına yanıt veren İyi Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı da, “Herhangi bir resmi görüşme söz konusu değil. Bu konuda somut bir gelişme yok. O nedenle bir değerlendirme yapmak mümkün değil” ifadesini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın