Hatice Bekker: Yaşlılarımızı ve engellileri topluma kazanacağız

01.11.2019
A+
A-
Hatice Bekker: Yaşlılarımızı ve engellileri topluma kazanacağız

NETUBA iş Konseyi sosyal projeler kapsamında Türkiye’de yer alan kimsesiz ve bakıma muhtaç yaşlı, sokağa atılmış, devlet himayesindeki kişilerin yer aldığı kurumları dolaşarak yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin dertlerini dinledi.

Hollanda’da yaşlı bakımı konusunda uzman bir ekibin de içinde olduğu ziyaretlerde öncelikle yaşlıların ve engellilerin evde bakımı, temizliği ve sosyal faaliyetler topluma kazandırılması konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. NETUBA Bord Danışmanı Hatice Bekker’in özellıkle üzerinde titizlikle gerçekleştirdiği çalışmalar 6 aydır devam ediyor.

‘ONLAR BİZİM GEÇMİŞİMİZ’

Hatice Bekker,  “uzun süredir NETUBA olarak sosyal sorumluluk projesi sürdürme isteği içindeydik. Hollanda içerisinde yaşlı ve bakıma muhtaç insanlara uygulanan projelerin Türkiye’de de karşılık bulması fikri gelişti. Babam da felc ve bakıma muhtaç olduğu için bu sürecin çok fazlasıyla içinde yer aldım. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında doğmuş büyümüş ülkesini çok seven ve vatanı için herşeyi seferber etmeye hazır bir Türk vatandaşı olarak ülkeme verimli olmak ve Anadolu insanın sıkıntısını paylaşmak istedik. Yaşlı bakımı çok hassas bir konu onlar bizim geçmişimiz onurumuz ve gururumuz onları asla yalnız bırakmamalıyız.

‘TOPLUMA KAZANACAĞIZ’

Ayrıca, Hollanda’da yaşayan ailesi tarafından da yeteri kadar ilgilenilemeyen. Türk yaşlılarımız içinde çalışmalarımız olacak. Engellilerin topluma kazandırılması konusu ile de  yakından ilgileniyoruz” diye konuştu.

YeniVatanGazetesi.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.