Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam saatlerinde 4. kez yakalandığı kanserden hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ailesini hastanede ziyaret etti. İmamoğlu göz yaşlarını tutamayarak...
Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde, odun toplayan köylüleri taşıyan kamyonetin geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 7 kişinin öldüğü saldırıyı terör örgütü...
Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu 2 terörist, hava harekatıyla etkisiz hale getirildi. Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, Gara bölgesinde...

HDP-CHP ittifakı bir kez daha deşifre oldu! Yeni Partiyi destekleme ve AK Parti’yi devirme stratejisi

Terör uzantısı HDP’nin seçim stratejisi ve CHP ile kurduğu ittifakın asıl amacının hükümeti devirmek ve AK Parti’yi bölecek hamlelere zemin hazırlamak olduğu ortaya çıktı.

HDP-CHP ittifakı bir kez daha deşifre oldu! Yeni Partiyi destekleme ve AK Parti’yi devirme stratejisi

’nin ile yaptığı yerel seçim ittifakının detayları operasyonunda ele geçirilen ’nin İl toplantı tutanaklarında tüm detaylarıyla deşifre edildi. ’nın terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonunda gözaltına alınan şüphelilerin üzerinden çıkan İstanbul İl Örgütünün seçim eğitimleri notlarında, ittifakın sadece yerel seçimleri kapsamadığı anlaşıldı. CHP ve ’nin asıl amacının Ak Parti hükümetini devirmek ve partiyi bölecek hamlelere zemin hazırlamak olduğu öğrenildi. ’nin seçim stratejisini yansıtan belgeler, derin ittifakın her türlü yolu meşru gördüğünü tüm çıplaklığıyla gözler önüne serdi.

HEDEF AK PARTİ VE MHP 

Star Gazetesiden Kemal Gümüş’ün özel haberine göre, HDP’nin ilçe teşkilatlarına verdiği propaganda eğitimi notlarında yer alan stratejiye göre AK Parti ve MHP dışındaki partiler aleyhinde tek bir eleştiri yapılmayacak ve bu partiler tartışılmayacak. tarafından 3 Mart 2019 tarihli HDP İstanbul İl Örgütü Seçim Koordinasyon Toplantısı’nda tüm teşkilatlara verilen talimatta “AK Parti ve MHP dışında, diğer partileri konuşmuyor ve tartıştırmıyoruz” denildiği anlaşıldı.

YENİ PARTİYE DESTEK 

Belgelere yansıyan eğitim notlarında HDP’nin CHP ile kuruduğu gayri resmi ittifakın en önemli ayağının ise AK Parti’yi bölmek olduğu anlaşıldı. HDP Bahçelievler Meclis Üyesi’nin evinden çıkan Seçim Koordinasyon ve Eğitim isimli toplantı notlarında, HDP’nin CHP ile kazanması durumunda AK Parti’nin daha rahat bölünebileceği ve partiyi bölmek için kurulacağı konuşulan yeni oluşuma cesaret vereceği belirtiliyor. HDP’nin teşkilat mensuplarına verdiği eğitimde “Hem kazanacağız hem kaybettireceğiz. Faşizmin ayağını kıracağız. Metropollerde AK Parti yenilirse, yeni partinin kurulması için cesaret verir ve güç parçalanır” propagandası yapılmış.

TEHDİT DİLİ UYARISI  

İfadesinde ikametinde bulunan tutanaklar ile ilgili detaylı bilgi veren HDP’li şüpheli Gökhan Özer, HDP ilçe yöneticisi olduğunu ifade ederek tutanakların toplantılarda aldıkları notlar ile HDP’li yöneticilerin aktardığı bilgiler olduğunu itiraf etti. Yine aynı tutanakların devamında HDP mensuplarına, her gün akşam saat 20.00 ile 24 arasında Twitter’da açılacak hastaglarla sözde terörist başı Öcalan için PKK’lıların cezaevlerinde başlattıkları açlık grevlerini halka izah etmeleri gerektiği ve yerel seçimlerde süreç boyunca tehdit dili ve korku siyaseti yapmamalı istendi.

HDP ile kirli kadro pazarlığı

CHP’nin seçim öncesi HDP ile yaptığı ittifak çerçevesinde meclis üyelikleri, başkan yardımcılıkları ve belediye kadroları üzerinden pazarlık yaparak anlaştığına dair belgeler önceki gün Star’ın manşetiyle gündeme gelmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, terör örgütü PKK’ya yönelik yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınan şüphelilerin üzerinden çıkan HDP İl örgütü toplantı tutanaklarında CHP ile yaptıkları ittifaka dair ayrınlar gün yüzüne çıkmıştı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın