Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Ekrem İmamoğlu’na Desteğini Bir Defa Daha Açıkladı

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Ekrem İmamoğlu’na Desteğini Bir Defa Daha Açıkladı

DW Türkçe’de yayınlanan Nevşin Mengü ile Bire Bir programına konuk olan Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, gündem ile alakalı önemli açıklamalar yaptı.

ÖCALAN’IN AVUKATLARIYLA GÖRÜŞTÜRÜLMESİ

Abdullah Öcalan’ın sekiz sene sonra avukatları tarafından ziyaret edilmesini değerlendiren Temelli, “Çok geç kalınmış bir karar, sekiz sene süresince avukatlarının görüşmemesi önemli bir hak ihlaliydi” açıklamasını yaptı.

AK Parti’nin bu girişimini değerlendiren Temelli, iktidara çok sayıda çağrı yaptıklarını ifade ederek “Bu siyasete malzeme edilecek bir mesele değil. Bu mesele ile diğerlerini birbirinden ayrılmasını çok net ifade ettik.” dedi.

“SANDIK SONUCUNA ENDEKSLİ BİR DESTEK DEĞİLDİR”

Seçimlerde ’li ’nun mağdur edildiğini ifade eden Temelli, “İmamoğlu’na desteğimiz bir demokrasi ittifakı anlayışıyla var ettiğimiz bir destektir. Yoksa herhangi bir sandık sonucuna endeksli bir destek değildir” dedi.

“İMAMOĞLU DA BU OYLARIN HAKKINI UMARIM VERECEKTİR”

İstanbul’da tekrarlanacak olan seçimlere ilişkin partisinin öngörülerini de paylaşan Temelli, İmamoğlu’na olan desteğinin biraz daha artmasını beklediklerini söyledi. HDP seçmeninin stratejik olarak İmamoğlu’na oy verdiğini belirten Temelli, “HDP seçmeni İmamoğlu ile yeni tanıştı. İmamoğlu da bu oyların hakkını umarım verecektir” diye konuştu.

“İSTANBUL SEÇİMLERİ DEMOKRASİ REFERANDUMU”

“Biz HDP olarak karşımızdakilerin bize davranışına göre siyasetimizi tespit etmiyoruz” diyen Temelli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini bir demokrasi referandumu olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın