Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Kısa adı HOTİAD olan, Hollanda Türk işadamları Derneği üyelerinden bir bölümü birlikte Kutsal Şehir Kudüs`e gittiler.
İçişleri Bakanlığı: Mahir- Hamza- Andok-Amed kod adlı İbrahim Çelik’in Terörden Arananlar Listesi’nde 300 bin TL ödülle gri kategoride yer aldığı belirlenmiş olup, böylece, 03 Haziran...
Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın ortak canlı yayını sonrası Anadolu Ajansından yapılan açıklamada, “AA, seçim sonucu açıklayan değil, veri aktaran bir medya kuruluşudur. Türkiye’de seçim...

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Ekrem İmamoğlu’na Desteğini Bir Defa Daha Açıkladı

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Ekrem İmamoğlu’na Desteğini Bir Defa Daha Açıkladı

DW Türkçe’de yayınlanan Nevşin Mengü ile Bire Bir programına konuk olan Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, gündem ile alakalı önemli açıklamalar yaptı.

ÖCALAN’IN AVUKATLARIYLA GÖRÜŞTÜRÜLMESİ

Abdullah Öcalan’ın sekiz sene sonra avukatları tarafından ziyaret edilmesini değerlendiren Temelli, “Çok geç kalınmış bir karar, sekiz sene süresince avukatlarının görüşmemesi önemli bir hak ihlaliydi” açıklamasını yaptı.

AK Parti’nin bu girişimini değerlendiren Temelli, iktidara çok sayıda çağrı yaptıklarını ifade ederek “Bu siyasete malzeme edilecek bir mesele değil. Bu mesele ile diğerlerini birbirinden ayrılmasını çok net ifade ettik.” dedi.

“SANDIK SONUCUNA ENDEKSLİ BİR DESTEK DEĞİLDİR”

Seçimlerde ’li ’nun mağdur edildiğini ifade eden Temelli, “İmamoğlu’na desteğimiz bir demokrasi ittifakı anlayışıyla var ettiğimiz bir destektir. Yoksa herhangi bir sandık sonucuna endeksli bir destek değildir” dedi.

“İMAMOĞLU DA BU OYLARIN HAKKINI UMARIM VERECEKTİR”

İstanbul’da tekrarlanacak olan seçimlere ilişkin partisinin öngörülerini de paylaşan Temelli, İmamoğlu’na olan desteğinin biraz daha artmasını beklediklerini söyledi. HDP seçmeninin stratejik olarak İmamoğlu’na oy verdiğini belirten Temelli, “HDP seçmeni İmamoğlu ile yeni tanıştı. İmamoğlu da bu oyların hakkını umarım verecektir” diye konuştu.

“İSTANBUL SEÇİMLERİ DEMOKRASİ REFERANDUMU”

“Biz HDP olarak karşımızdakilerin bize davranışına göre siyasetimizi tespit etmiyoruz” diyen Temelli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini bir demokrasi referandumu olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın