Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

HDP/PKK’yi korku sardı: Evlat nöbeti büyüyor 4 aile daha katıldı!

Diyarbakır’da çocukları HDP/PKK tarafından dağa kaçırılan acılı ailelerin direnişine dört aile daha katıldı. Böylece HDP İl Başkanlığı önünde eylem yapan ailelerin sayısı sekize yükseldi.

Diyarbakır’da çocukları HDP/PKK tarafından dağa kaçırılan acılı ailelerin direnişine dört aile daha katıldı. Böylece önünde eylem yapan ailelerin sayısı sekize yükseldi.

HDP/PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan ailelerin direnişi tüm ’yi sarstı. HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan aileler, HDP ile PKK’nın tüm bağlarını da gözler önüne serdi.

“Elin çocuğunu ’ya uşaklığa gönderiyorsunuz”, “Başlarım sizin Kürdistan davanıza”, “Size verecek çocuğumuz yok” diye haykıran annelere bugün dört aile daha katıldı. Böylece Hacire Ana’nın direnişinden güç alarak HDP İl Başkanlığı önüne gelen ailelerin sayısı sekize yükseldi.

Oturma eylemine yeni katılan ailelerden üçünün PKK tarafından kaçırılan polis ve asker aileleri olduğu öğrenildi.

Öte yandan dün acılı anneleri ziyaret eden heyeti de annelerin yanında olmaya devam edeceklerini açıkladı. Bugün de aileleri ziyaret edeceklerini bildiren Öncü Kadın, tüm kadın örgütlerini ve siyasi partileri annelere destek vermeye çağırdı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın