Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
İsrail’deki Eurovision Şarkı Yarışması’nda sahne alan dünyaca ünlü şarkıcı Madonna’nın dansçılarından birisi, üzerinde Filistin bayrağı bulunan kostümle sahneye çıktı. Suriyeli haritası Eurovision’da bayrak açanlara ceza...
ABD yönetimi, geçen ay Kerkük’te askeri bir aracın yanlışlıkla hedef alındığı hava saldırısından ötürü Bağdat yönetiminden özür diledi. Suriyeli haritası Eurovision’da bayrak açanlara ceza verilecek...
Kapadokya Bölgesi’nde bir evin altından çıkan yeraltı şehri görenleri şaşırttı. Birkaç yerden girişi olduğu belirtilen yeraltı şehrinin ilçenin tamamına yakının kapsadığı tahmin ediliyor. Türkiye’nin önemli...

HDP’nin eş genel başkan adayları resmen açıklandı! İşte o isimler

HDP’de Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın yerine geçecek isimler resmen açıklandı. HDP’nin eş genel başkan adayları TBMM Başkanvekili Pervin Buldan ve Eşbaşkan Yardımcısı Sezai Temelli oldu.

HDP’nin eş genel başkan adayları resmen açıklandı! İşte o isimler

HDP’de yaklaşan kongre öncesi tutuklu HDP Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın yerine geçecek kesinleşti. HDP’nin bu hafta sonu düzenlenecek olan 3. Olağan Kongresi’nde eşbaşkanlığa TBMM Başkanvekili Pervin Buldan ve HDP Eşbaşkan Yardımcısı Sezai Temelli aday olarak gösterildi.

DEMİRTAŞ KENDİSİ ÇEKİLMİŞTİ: Tutuklu HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Edirne cezaevinden geçen ay gönderdiği mektupla 11 Şubat’ta Ankara’daki kongrede eşbaşkanlığa yeniden aday olmayacağını belirtmiş ve bunun üzerine partide yeni isimler için arayış başlanmıştı.

AÇIKLANDI: HDP Eşbaşkanı vekili Serpil Kemalbay, düzenlediği basın toplantısında yeni eşbaşkan adaylarının Temelli ve Buldan olduğunu resmen açıkladı. Kemalbay, “Mutabakat komisyonumuz kongremizde eş genel adaylarının kimler olacağına dair bir ortaklaşma, bir mutabakat sağlamış durumda. Milletvekilimiz Pervin Buldan ve 25. Dönem Milletvekilimiz Sezai Temelli bu mutabakat komisyonundan çıkan isimler oldu. Kongremizde eş genel olarak oylanacaklar” dedi.

SEÇİLMELERİ KESİN GİBİ: Kongrede Kemalbay’ın da çekilmesi ve böylelikle biri kadın biri erkek iki eşbaşkanın da yenilenmesi öngörülüyor. Buldan ve Temelli’nin seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın