Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkahaber adlı sitenin sahibi Yavuz Nufel ve kısa süreliğine sitede yazarlık yapan aktivist - yazar Hüseyin Sayılgan arasındaki ayrılık ve bu ayrılığın getirdiği çekişmenin perde...
Ukrayna’da Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’in parlamentoyu feshetmesi sebebiyle yarın halk, milletvekillerini belirlemek üzere oy kullanacak. “Verkhovna Rada” olarak adlandırılan 450 sandalyeli parlamentosuna, seçim sistemi sebebiyle 225...
İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Tuncay Karataş görevinden istifa ettiğini açıkladı. Karataş, gerekçe olarak işlerinin yoğunluğunu gösterdi. Karataş, “Kamuoyunun bildiği üzere Veteriner Hekimlik yapıyorum ve...

HDP’nin eş genel başkan adayları resmen açıklandı! İşte o isimler

HDP’de Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın yerine geçecek isimler resmen açıklandı. HDP’nin eş genel başkan adayları TBMM Başkanvekili Pervin Buldan ve Eşbaşkan Yardımcısı Sezai Temelli oldu.

HDP’nin eş genel başkan adayları resmen açıklandı! İşte o isimler

HDP’de yaklaşan kongre öncesi tutuklu HDP Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın yerine geçecek kesinleşti. HDP’nin bu hafta sonu düzenlenecek olan 3. Olağan Kongresi’nde eşbaşkanlığa TBMM Başkanvekili Pervin Buldan ve HDP Eşbaşkan Yardımcısı Sezai Temelli aday olarak gösterildi.

DEMİRTAŞ KENDİSİ ÇEKİLMİŞTİ: Tutuklu HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Edirne cezaevinden geçen ay gönderdiği mektupla 11 Şubat’ta Ankara’daki kongrede eşbaşkanlığa yeniden aday olmayacağını belirtmiş ve bunun üzerine partide yeni isimler için arayış başlanmıştı.

AÇIKLANDI: HDP Eşbaşkanı vekili Serpil Kemalbay, düzenlediği basın toplantısında yeni eşbaşkan adaylarının Temelli ve Buldan olduğunu resmen açıkladı. Kemalbay, “Mutabakat komisyonumuz kongremizde eş genel adaylarının kimler olacağına dair bir ortaklaşma, bir mutabakat sağlamış durumda. İstanbul Milletvekilimiz Pervin Buldan ve 25. Dönem Milletvekilimiz Sezai Temelli bu mutabakat komisyonundan çıkan isimler oldu. Kongremizde eş genel olarak oylanacaklar” dedi.

SEÇİLMELERİ KESİN GİBİ: Kongrede Kemalbay’ın da çekilmesi ve böylelikle biri kadın biri erkek iki eşbaşkanın da yenilenmesi öngörülüyor. Buldan ve Temelli’nin seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın