Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
İsrail güçleri tarafından geçtiğimiz cuma günü işgal altındaki Doğu Kudüs’te  gözaltına alınan Türk asıllı milletvekili Tunahan Kuzu, Hollanda’ya döndü Hollanda Denk Partisi Milletvekili Tunahan Kuzu...
Türkmen milletvekilinin danışmanı olduğu iddia edilen Turgut Hürmüzlü, Irak'ta yaptığı yolsuzluğu geniş kapsamlı anlattı, Whatsapp grub konuşmasında bulunan insanlara, "gidin Azerbaycan'a davetiye alın gelin başkan...
Sempatik tavırlarının yanı sıra sesi ile sevilen türkücü Sevcan Orhan yoğun bakıma alındı. Videotorakoskopi operasyonu geçiren Sevcan Orhan’a ne oldu, hastalığı ne Sevcan Orhan kanser...

HİNDİSTANLI GÜZELLER HOLLANDA DA YARIŞTI, TÜRK GELİNLİKLERİ GECEYE DAMGA VURDU

Ergün Kula

Ergün Kula

Hollanda Taj Events Organizayonu tarafından, bu yıl 15. İncisi düzenlenen yarışması renkli geçti.

Hollanda’nın Lahey Kentindeki Dünya Ticaret Merkezinde yapılan yarışmaya, 15 genç kız katıldı. 18 – 25 yaş arasında olan güzeller dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştılar. Etkinlikte en çok dikkat çeken ise Türk gelinlikleri oldu.
Geceye Hollanda’nın yanı sıra diğer ülkelerden ve Hindistan da katılımlar oldu . Geceye katılan yaklaşık beşyüz konuk, şıklıkta adeta bir birleriyle yarıştılar.

Etkinliğe katılan Hindistan Büyük elçisi konuşmasının başında konuklara selamün aleyküm diye hitap etti. Ülkeler ve kültürler arasındaki ilişkilere degindi. Büyük elçi bu tür etkinliklerin , kültürel ilişkilerin geliştirilmesine katkı yapacağına vurgu yaptı.

Rotterdam’daki Türk firması Emry Modanın anasponsorlugunda yapılan geceye ilgi büyüktü.
Yarışmacı kızlar, yarışma öncesinde gelinlikleriyle bir moda geçidi yaptılar. Gecede bir konuşma yapan Firması sahibi da geleneksel Türk kıyafetlerini tanıtmanın yanı sıra , gelinlik ve abiye kıyafetlerimizi Türklerin yanı sıra Hollandalılara ve diğer azınlık gruplarına da tanıtıyoruz. Türk gelinliklerine ve kıyafetlerine gösterilen ilgi bizleri memnun ediyor diyerek bu tür etkinliklere destek vermeyi sürdüreceklerini belirtti.
Gecede bir konuşma yapan Taj Event Başkanı ve Miss India Holland Organizatoru Aniel Kienno
Bu organizemizle bu yıl 15. yarışmamızı yaptık. Geleneksel hale getirmiş olduğumuz bu etkinlikle biz kurum olarak ayni zamanda bir sosyal sorumluk projesini de hayata geçirmekteyiz.

Biz daha evvelki etkinliklerimizi de yine aynı noktadan hareketle gerçekleştirmiş olduk. Bu geceden ve diğer etkinliklerimizden elde ettiğimiz gelirle Hindistan da bir kadın sıgınma evi kuruyoruz. Bu konuda Free A Gırl adlı Hollanda Vakfıyla beraber ortaklaşa çalışmalar yürütüyoruz. Bu vakıf Hollanda ve Hindistanın yanı sıra Bengaldeş, Irak ve Brezilya da faaliyetler sürdürmektedir. Daha sonra Free A Gırl Vakfı başkanına geceden elde edilen gelir çeki takdim edildi.


Ayrıca bu gün 15. Sini düzenlemiş oldugumuz bu yarışmaya yüzlerce başvuru oldu. Bu başvurulardan sonra 15 kızımız finallere katılma hakkı elde ettiler. 10 kişilik bir ekiple kızlarımız 17 hafta süren bir maratona katılarak bu günkü finale katıldılar. Bu akşam da burda hünerlerini ve yeteneklerini sergileyecekler. Daha sonra Free A Gırl Vakfı başkanına geceden elde edilen gelir çeki takdim edildi.

Adayların podyuma çıkması ve geleneksel Hint kıyafetleriyle podyumda boy göstermesinin ardından 5 güzel finale kaldı.
Yarışmada ilk 3. Ün belirlenmesinin yanı sıra Medya, Spor, Zerafet , sempati ve en güzel fizikli adaylar ödülendirildi.
Yarışmanın 3. Güzeli 15 numarayla yarışan Kirtan Lalbiharie, yarışmanın 2. Si 10 numarayla yarışan 18 yaşındaki Aradhana Mohan oldu.

Yarışmanın birincisi ise 5 numara ile yarışan 20 yaşındaki Jasleen Singh oldu. Yarışmacıların taçları takıldı ve ödülleri verildi . İlk üçe giren güzeller ise önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan degişik güzellik yarışmalarına katılacaklar
Gecenin en ilgi çeken etkinliği ise 90 yaşındaki Rishma Ajoeb adlı bayanın gecenin en duyarlı kişisi ve yılın anneannesi olarak seçilmesiydi.

 

Ergun KULA- Lahey / YeniVatanGazetesi.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın