Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
31 Mart seçimleri sonrası Ekrem İmamoğlu’nun makamına astırdığı ve mazbatasının elinden alınmasıyla birlikte indirilen Atatürk tablosu ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Beylikdüzü Belediye Başkanı...
Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre 12 üniversitede yeni enstitü, fakülte ve yüksekokullar kuruldu. Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı enstitü, fakülte ve yüksekokulların kurulması, kapatılması ve...
AK Parti seçim sonrasında kulis bilgilerine göre görevden almalar, birkaç kişi ile son bulmayacak.

Hollanda Akyazılı Vakfı kime ait? Ne zaman kuruldu? FETÖ’nün ilişkisi nedir?

Terörist-başı Fethullah Gülen’e ait, Akyazılı Vakfı ne zaman kurulu? Kimler tarafından kuruldu? Son zamanlarda FETÖ’nün vakfında yakalanan bir terörstin ardından, Vakfın kime ait olduğu sorularını akıllara getirdi. 15 Temmuz kanlı darbenin baş sorumlusu aranan terörist Fethullah Gülen’e ait FETÖ fedailer tarafından kurulan Hollanda Akyazılı Vakfında geçtiğimiz günlerde bir terörist elegeçirildi. 

Hollanda Akyazılı Vakfı kime ait? Ne zaman kuruldu? FETÖ’nün ilişkisi nedir?

Terörist-başı Fethullah Gülen’e ait, Akyazılı Vakfı ne zaman kurulu? Kimler tarafından kuruldu? Son zamanlarda FETÖ’nün vakfında yakalanan bir terörstin ardından, Vakfın kime ait olduğu sorularını akıllara getirdi. 15 Temmuz kanlı darbenin baş sorumlusu aranan terörist Fethullah Gülen’e ait FETÖ fedailer tarafından kurulan Hollanda Akyazılı Vakfında geçtiğimiz günlerde bir terörist elegeçirildi.

Hollanda’da yer alanhaberlere göre, 31 Aralık’ta yakalanan terör zanlısının Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) bağlı bir yurtta kaldığı ortaya çıktı. Hollanda medyasında çıkan haberlere göre, pazartesi günü Rotterdam kentinde bir ev bakımı kurumunda çalışırken terörle bağlantılı olduğu şüphesiyle yakalanan 24 yaşındaki terör zanlısının 1 yıldır FETÖ’ye bağlı Akyazılı yurdunda kaldığı tespit edildi. Haberde, Rotterdam kentindeki yurda operasyon düzenleyen Hollanda polisinin, terör zanlısının kaldığı odadaki bazı eşyalarına el koyduğu belirtildi.

Hollanda’nın en yüksek tirajlı gazetesi De Volkskrant, FETÖ’nün Hollanda Türklerinden nasıl milyonlarca Euro para soyup, mağdur ettiğini ön-sayfadan gündeme ‘Gülen’in kıskacında’ başlığıyla geçtiğimiz aylarda gündeme taşımıştı ve Akyazılı Vakfı’nın sıradan bir Vakıf olmadığının altını çizmişti.

Rotterdam’da bulunan Akyazılı Vakfı olduğu; vakfının başkanının da, Rotterdam’ın Hristiyan Birlik Parti’li (CDA) belediye meclis üyesi olduğu belgelenmişti. FETÖ’den Hollanda Türklerine tarihi soygun; pandoranın kutusundan çıktı!

AKYAZILI VAKFI’DAN AYRILAN 7 ESKİ FETÖ’CÜ, VAKIF YAPILANMASINI İFŞA ETTİ
Hollanda’da da bulunan ve ‘ex-Gülenisten’ olarak nitelendiren 7 tane ‘eski FETÖ’cü’ De Volkskrant gazetesine itiraflarda bulundu. Bir aşçı, bir mühendis, bir öğretmen ve 4 girişimci olmak üzere bir garajcı, bir araba kiralayıcısı, bir işçi bulma bürosu sahibi ve bir de başarılı girişimcinin aralarında bulunduğu 7 eski Fethullahçı itirafçı konuştu ve Fethullah Gülen Örgütü’nün Hollanda’da nasıl çalıştığını anlattı.

FETÖ’nün yaptığı 15 Temmuz darbe girişimi olmadan örgütten ayrıldıklarını aktaran itirafçılar, örgüte ‘Fethullahçı Terör Örgütü’ anlamına gelen ‘FETÖ’ diyorlar. Örgütün daha fazla yer-altına çekildiğini aktaran 7 eski FETÖ’cüden hepsi birbirini tanımıyor. Çeşitli bölgelerden geliyorlar. 6 tanesi Erdoğan’ı desteklediğini açıkça ifade ederken, bir tanesi de ‘ikisi de kötü ama Erdoğan kötünün iyisidir, Gülen teröristtir’ diyor.

FETÖ’NÜN HİMMET TOPLAMA VE TERÖRİST YETİŞTİRME MERKEZİ: AKYAZILI VAKFI
Merkezi Rotterdam’da bulunan Akyazılı (Akyazili) Vakfı’nın FETÖ’nün ‘himmet’ adı altında gerçekleştirdiği soygun faaliyetinin merkezinde bulunduğunu aktaran eski FETÖ’cü, Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) kıskacına aldığı Türklere, ‘himmet’ adı altında para koparmak için baskı kurduğunu anlattı. Ve geçtiğimiz 31 Aralık 2018’de Hollanda polisinin Akyazılı Vakfına yaptığı baskın sonucu bir terör örgütü destekçisini yakaladı. Akyazılı Vakfı, Hollanda’da, ‘Himmet toplama ve terörist yetiştirme merkezi’ olarak biliniyor.

FETÖ’NÜN AKYAZILI VAKFI’NDA MİLYONLAR HORTUMLADI
33 yaşındaki Mustafa Acer, Fethullahçı ‘abiler’ tarafından para verilmesi için kışkırtıldıklarını (opgefokt), baskı altına alındıklarını ve radikalleştirildiklerinin altını çizdi. Himmet toplantılarında Fethullahçıların “ben 10 bin Euro veriyorum”, bir başkası “50 bin veriyorum”, bir başkası ise “ben 60 bin veriyorum” diyerek diğerlerini kışkırtılıyordu ve halkı soyuyorlardı. Acer, büyük soygunların yapıldığı büyük himmet buluşmalarının Rotterdam’da bulunan Stichting Akyazılı Nederland Vakfı’nda yapıldığını ve milyonlarca Euro kara parayı FETÖ’nün din sömürüsüyle bu şekilde halktan soyduklarını söyledi.

Hollanda’da bir terörist FETÖ’nün kurumu Akyazılı Vakfı’nda yakalandı

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın