Reklam
Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Hollanda'nın Rotterdam kentinde atletik antrenör, 35 yıl atletik dersi almanya gelen küçük kızları taciz ve cinsel istismarda öğrenildi...
Avrupa İslam Üniversitesi'ne karabulut gibi çöken Hikmet Gürcüoğlu ve getirdiği ekibi diplomasız tartışmalı isim Jale Sağ tartışması ve karşılıklı belge paylaşımları devam edi...
Son dönemlerde ATV ekranlarında seyircisi ile buluşan Sen Anlat Karadeniz dizisinin parlayan yıldızı İrem Helvacıoğlu kimdir? İşte güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 2 Şubat 1990...

Hollanda Türkleri: Sefa Yürükel’e saldıran ne idüğü belirsiz şeref yoksunu

Hollanda Türkleri Konseyi genel başkanı terör uzmanı Sefa Yürükel’e sosyalmedya üzerinden yapılan, küfür,hakaret ve ölüm tehditleri devam ediyor. Sahte hesaplarla yapılan saldırıların arkasındaki kişilerin bir kısmı Hollanda polisi tarafından tesbit edildi.

Hollanda Türkleri: Sefa Yürükel’e saldıran ne idüğü belirsiz şeref yoksunu

Konseyi genel başkanı terör uzmanı Sefa Yürükel’e sosyalmedya üzerinden yapılan, küfür,hakaret ve ölüm tehditleri devam ediyor. Sahte hesaplarla yapılan saldırıların arkasındaki kişilerin bir kısmı Hollanda polisi tarafından tesbit edildi.

Resmi kurumdan yapılan açıklamada, “Polis, ölüm tehdidi savuranların bir kısmı ‘ücretsiz VPN’ kullanarak ve sahte hesaplar üzerinden bunu gerçekleştirenlerin bir kaç tanesi tam anlamı ile tesbit edildi. Bu kişilerin daha öncede benzer yöntemlerle başkalarına da saldırdıkları ve polislik oldukları biliniyor” denildi.

’yu parti seçimini anlatmak üzere Hollanda’ya davet ettikten sonra, Hakaret, küfür ve ölüm tehditleri aldığı anlaşılan Sefa Yürükel, konu ile ilgili Ramazan bayramından sonra geniş kapsamlı açıklama yapacağını ve bir kaç saldırğanı tesbit ettiklerini bildirecekleri öğrenildi.

Hollanda’da tanılan ve sevilen Yürükel’e destek Hollanda Türkleriden geldi. Sosyalmedya facebookta Hollanda Türkleri olarak bilinen Türkler, yaptıkları açıklamada çok ağır sözlerle, saldırganlara yüklenildi. Hollanda Türkleri, “Sefa Yürükel’e saldıran ne idüğü belirsiz şeref yoksunu izle. 17 25 Aralık ve 15 temmuz darbe öncesi siz FETÖ için mektuplar için de para, Kurban bayramlarında kurban derisi ve kurban bağışı, ayrıca sosyalmedya sayfalarınızda, ‘Fethullah Gülen ‘hocaefendi’ ABD’de olması veya başka bir ülkede olması onun dinsiz olduğu anlamına gelmez o mükemel bir din adamıdır’dediğiniz yıllarda Sefa Yürükel FETÖ’ye karşı mücadele hattındaydı ve adı ‘ergenekon davası’ kumpasında geçiyordu. Bugün ne oldu da siz bir anda FETÖ karşıtı oldunuz ve utanmadan Yürükel için ‘FETÖ’cü PKK’lı’ diyorsunuz. Madem o kadar namuslu ve dürüstsünüz neden sosyalmedya sayfalarında sahte isimlerle saldırıyorsunuz? Sahte isimlerle kim olduğunuz belli olmadığı gibi babanızın da kim olduğu belli değil,” açıklaması yapıldı.

15 temmuz FETÖ darbesiden hemen sonra Hollanda’da ilk ve en büyük aydınlatma toplantısı düzenliyen Hollanda Türkleri Konseyi videosunu paylaşan Hollanda Türkleri sosyalmedya sayfası üzerinden paylaştıkları videonun altına, “Hollanda’daki bütün Türk Sivil Toplum kuruluşları 15 temmuz FETÖ darbesi sonrası korkudan sessiz kaldığı günlerde Sefa Yürükel liderliğinde Hollanda’da en büyük toplantı yapıldı ve başta Hollanda kamuoyu olmak üzere bütün kesimlerden herkes aydınlatıldı ve FETÖ’nün nasıl çalıştığını dile getirildi. Yürükel, toplantıda, iki büyükşehir belediye başkanının FETÖ’cü olduğunu dile getirdiği dönem, Kadir Topbaş ve Melih Gökçek görev başındaydı ve bugün ismi geçen büyükşehir belediye başkanlarının ikisi de görevden alınmış. Yürükel, sürecin akışını aylar önce bildirmişti” ifadeleri yer aldı.

İşte o video:

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın