Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
İsrail güçleri tarafından geçtiğimiz cuma günü işgal altındaki Doğu Kudüs’te  gözaltına alınan Türk asıllı milletvekili Tunahan Kuzu, Hollanda’ya döndü Hollanda Denk Partisi Milletvekili Tunahan Kuzu...
Türkmen milletvekilinin danışmanı olduğu iddia edilen Turgut Hürmüzlü, Irak'ta yaptığı yolsuzluğu geniş kapsamlı anlattı, Whatsapp grub konuşmasında bulunan insanlara, "gidin Azerbaycan'a davetiye alın gelin başkan...
Sempatik tavırlarının yanı sıra sesi ile sevilen türkücü Sevcan Orhan yoğun bakıma alındı. Videotorakoskopi operasyonu geçiren Sevcan Orhan’a ne oldu, hastalığı ne Sevcan Orhan kanser...

Hollanda Türkleri’den, Geenstijl’e açık mektup

Provokatif ve Türklere karşı hakaret içeren haberleri ile bilinen ‘geenstijl.nl’ adlı ırkçı-faşist PVV lideri Wilders yanlısı yayın organı bu sefer Hollanda Türklerine çağırı yaparak yalvardığı belirlendi.

Hollanda Türkleri’den, Geenstijl’e açık mektup

Türk ve İslam’a karşı ırkçı yayınlar yapan site çalışanı , parlamentosunun ‘organ bağışı’ kararına karşı sözde ‘referandum’ harekatı başlatarak, kararın parlamentodan geçmemesi için imza kampanyası başlatı.

Hollanda’daki Türklerin siyasete ve Hollanda’ya olan entegrasyonu fark eden Nijman kendisine yakın, ‘’ adlı sitede bir basın açıklaması paylaşarak Hollanda’daki Türklere yalvardı ve övgüler dizdi.

‘DEĞERLİ HOLLANDA TÜRKLERİ’

‘Organ bağışı’ kararına karşı ‘referandum’ harekatı başlatan Nijman, Hollanda’daki Türklerden imza alabilmek için yaptığı açıklamada, “değerli , gerçekten biliyoruz: siz hep gururlu Türk kalacaksınız” ifadelerine yer vererek geçmiş açıklamalarında Hollanda Türklerine karşı hakaret içeren ifadelerini unutarak Türklerin imzasını elde etmek için yalvarışa geçti.

Bart Nijman’ın yalvarış dolu açıklamasını samimi bulmayan Hollanda Türkleri, sosyalmedya üzerinden yaptıkları açıklamada Bart Nijman’ın geçmişteki küfürlü, iftira ve yalan haberlerini hatırlatı ve samimi olduğunu göstermek için özür dilemeye davet etti.

‘ÖZÜR DİLE’

Hollanda Türkleri sosyalmedyadan yaptığı açıklamada, Bart Nijman’ın geenstijl.nl adlı sitede ve twitter hesabından yaptığı iftira ve yalan  paylaşımları için özür dilemeye davet etti.

Hollanda Türkleri, Yeni Vatan Gazetesi’ne verdikleri açıklamada şu ifadelere yer verdiler:

Nijman gerçekten samimi ise ve Hollanda’da yaşayan Türklerden ‘referandum’ için imza istiyorsa yaptığı küfürlü ve hakaret dolu açıklamalarından özür dilemeli. Samimi olduğunu görmek ve referandum da kendisine destek olmak isteriz” diyen Türkler açıklamanın devamında Nijman’a seslenerek, “Bart, bizlere karşı nasıl ırkçı ve ayrıştırıcı açıklamalar yaptığını hatırla. Biz Hollanda Türkleri, senin yaptığın olumsuz çıkışlarına rağmen referandum da sana destek vermek istiyoruz. Ancak tek şartımız var geçmişte kullandığın küfürlü ve olumsuz sözlerinden dolayı özür dile” dediler.

Nijman’ın Türklerle ilgili yaptığı pek çok  yalan ve iftira paylaşımlarından bazıları şunlardır:

Türkçesi: ‘Kürtleri öldüren ve DEAŞ’e destek veren ülkenin başbakanı, bizimki ile birlikte’

Nijman’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a küfür içeren açıklaması.

Hollanda’da tanılmış usta gazeteci ve Yeni Vatan Gazetesi’nin köşe yazarı İlhan Karaçay’a karşı, ‘Türkiye için bilgi toplayan ve bilgi sızdıran Hollandalı gazeteci’ gibi ifadeler kullanarak ağır ithamlarda bulunuyor.

”Allahu Ekbar’ diye bağıran bir Türk’ diyerek hakaret içeren paylaşımı.

Bart Nijman, Türklere ve Erdoğan’a karşı yaptığı paylaşımları Türklerin unutuğunu zanederek, Hollanda Türkleriden referandum imzası almak için yaptığı o açıklama:

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. sübyancı dedi ki:

    Mohammed kaideler fiel ve erdogan bir keçi sikici

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın