Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na açık destek veren PKK, yenilenmesi kararı çıkan İstanbul seçimlerinde İmamoğlu’na tam destek verdiklerini...
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantısı ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çelik, kendisine yöneltilen “MİT Başkanı Esad ile görüştü mü?” sorusunu ise...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i, 28 Mayıs 1918’de ilan edilen Cumhuriyet’in 101’inci yıl dönümü dolayısıyla kutladı. Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Aliyev’e gönderdiği...

Hollanda Türklüğü Savunucusu İlhan Aşkın Afrin şehitleri anma töreni düzenledi

[dropcap]H[/dropcap]ollanda Türklüğünün onurlu savunucusu, Hollanda Türk Kültür Derneği Başkanı önderliğin de Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de yürüttüğü ’nda şehit olan askerler için anma programı düzenlendi.

Hollanda’da, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen askerler için Kur’an-ı Kerim okunup dua edildi.

tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan askerler için anma programı düzenlendi.

Derneğin başkanı İlhan Aşkın, Afrin’de vatanı ve bayrağı için şehit olanlara Allah’tan rahmet, mekanlarının cennet olmasını diledi.

Aşkın, “Allah hükümetimize, askerimize ve devletimize zeval vermesin. Şu an ülkemiz bir geçiş noktasında bulunmaktadır. Biz burada askerlerimize ve şehitlerimize hiçbir şey yapamıyoruz ama hiç olmazsa onlara dualar gönderelim. Gönlümüzün askerlerimizle ve Türkiye’miz ile beraber olduğunu gösterelim. Allah korusun eğer bugün bir fitne veya bir bölücü ülkemizi bölerse başka bir Türkiye daha yok. Etrafımızda ümidini bize bağlayan Müslüman ülkelerinin de biz ümidiyiz.” dedi.

Türk bayrağına ve vatana sahip olmanın ve sevmenin bedelinin ödendiğini vurgulayan Başkan Aşkın, “Ülkemize ve bayrağımıza sahip çıkacağız. Bayrağımız için binlerce şehitler verdik. Şu anda Afrin’de de halen kınalı kuzuları şehit veriyoruz. Onların moralinin yüksek oluşu bizim birliğimizden geçer. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, ister sağcı ister solcu olalım ülkemiz bir ateş çemberinden geçiyor. Eğer ülke batarsa, ülke yanarsa, samimiyetle söylüyorum hepimiz yok oluruz.” dedi.

Azerbaycan’ın başkenti ’de, Uyuşturucu Tedavisi Merkezinde iki gün önce çıkan yangında hayatını kaybeden 30 kişiye de rahmet dileyen Hollanda’da Ermeni Diasporasına karşı yakınen mücadele veren Aşkın, nerede bir Türk sıkıntıdaysa Türklerin orada olması gerektiğini vurguladı.

Şehitler hakkında sohbet veren da Türk askerinin yaptığı operasyonlarda her zaman barış için mücadele ettiğini kaydetti.

Ondört Masumlar Camisi İmamı Mehmet Olgun’un Kur’an-ı Kerim okuduğu programda vatandaşlar, Zeytin Dalı Harekatı’nın zaferle sonuçlanması için dua etti.

Program sonrası helva ikramında bulunuldu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın