Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Hollanda Türkmen Kurumun’da ‘Büyük Vurgun’

Hollanda Irak Türkmen Danışma Kurulu (İTAR) Başkanı Sabah Mardan, Türkmen gazetecilere yaptığı görsel açıklamada, Abdülkerim Abdullah’ın kurulda muhasip olduğu dönemlerde ‘kasayı boşalttığını’ söyledi.

Hollanda Türkmen Kurumun’da ‘Büyük Vurgun’

Danışma Kurulu () Başkanı , Türkmen gazetecilere yaptığı görsel açıklamada, ’ın kurulda muhasip olduğu dönemlerde ‘kasayı boşalttığını’ söyledi.

11 YILLIK TİYATRO’DAN SONRA İSMİ DE SAHTE ÇIKTI!

Gündem, sözde ‘Irak Türkmeni’ olduğunu iddia eden ve kendisini Abdülkerim Abdullah takma adıyla tanıtan bir şahsın tüyler ürperten, Avrupa’daki Türkmen sivil toplum kuruluşlarının parasal kaynaklarını eriten operasyonlarıyla sarsıldı.

Gerçek adının olduğu öğrenilen Irak doğumlu şahsın neden kendisini ‘elektrik muhandisi A.Kerim Adbullah’ ve ‘Abdülkerim Abdullah adlarıyla tanıtarak Türk ve Türkmen toplumunda kabul ettirmeye çalıştığı ise ancak 11 yıl sonra Türkmen toplumunun gazetecilerinin derin araştırmalarıyla açığa çıktı. Gazeteciler şok edici bulgulara ulaştı, Türkmen toplumunun ‘temiz toplum’ özlemi bir kez daha vurgulandı.

KENDİ KİRLİ AMACI İÇİN TEMİZ ve SAMİMİ TÜRKMEN GENÇLERİNİ KÖTÜYE KULLANIYOR

Abdülkerim Abdullah, FETÖ’cü Mehmet Malkoç’a plaket verirken. Mehmet Malkoç geçtiğimiz yıl Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olması kapsamında açığa alındı ve Diyanet Vakfı’dan uzaklaştırıldı. Fethullahçı Mehmet Malkoç’un görevden alındığı ile ilgili geniş kapsamlı bilgi için resime TIKLAYINIZ.

Bilinen adıyla ortaya çıkan Abdülkerim Abdullah’in eylemleri ise akıllara durgunluk verecek cinsten. Abdullah Türkmen gençlerini, Hollanda’da siyaset yapan Türkmen STK temsilcisi ve başkanlarının seslerini yasa dışı yollarla kayıt etmeleri için örgütledi. Türkmenler içinde konum elde etmeye çalışan Abdullah bu amaca ulaşmak için kirli yollara başvumaktan çekmedi ve temiz gençleri kendi karanlık çıkarları için kötüya kullandı.

TÜRKMENLER ARASINDA FİTNENİN BAŞ AKTÖRÜNE DÖNEN ABDULLAH SES KAYDI BİLE YAPTIRDI

Bunun en somut örneği ise yine Abdullah baş aktörü olduğu bir olayla yaşandı. ’nun (İTAR) dağılmasınnın başlamasına vesile olan ‘’ın skandal ses kaydı’ olayının ortaya çıkmasıyla artık Abdullah’ın Türkmenler arasında başlattığı fitnenin bir daha geri dönülemez sürece soktu.

Abdullah, Hollanda’da siyaset yapan ’ın sesini kayettirdi ve bu yasa dışı kaydı internette yayarak dernek yetkililerine uzun vadeli komplolar kurdu. Yaptığı yıpratıcı ve ayrışıtırıcı faaliyetleriyle, örgütlü beşinci kol çalışması görüntüsü veren Abdullah bu çalışmaları bir süre sonra Türkmen gazetecilerin ve Türkmen toplumunun ilgi oldağı olmaya başladı.

TÜRKMEN DANIŞMA KURULU’NDAN RESMİ AÇIKLAMA: HEDEFİ TÜRKMENLERDİ, YÖNTEMLERİ AHLAKSIZDI

Gelişmeler üzerine, Hollanda’da yaşayan 4 bin 500 nüfusa sahip Irak Türkmenlerinin temsilcisi ve çatı kuruluşu olan Hollanda Irak Türkmen Danışma Kurulu’ndan (İTAR) resmi açıklama gecikmedi. Kurul Genel Başkanı Sabah Mardan, yasa dışı faaliyetlere kadar varan karanlık faaliyetleriyle gündemi işgal eden Abdülkerim Abdullah net ve sert konuştu.

Hollanda Irak Türkmen Danışma Kurulu’nun (İTAR) kuruluşu döneminde görev alan bir kaynağın verdiği bilgiler olayın vahamiyetini gözler önüne seriyor. Kaynağın yaptığı açıklama şöyle, “Abdülkerim Abdullah, İTAR’da yapılan ikinci ve en büyük toplantıda Irak Türkmen Gök Hilal Derneği Başkanı Abbas Kasap’ın, daha önce yasa dışı yollardan kaydettirdiği telefon konuşmasını diğer dökümantasyonlarla, umuma açık toplantılarda yayarak insanların itibar ve onurunu hedef aldı. Toplantılar esnasında başta Abbas Kasap olmak üzere Türkmen temsilcilerine bir iki soru yönelttikten sonra elde ettiği yasa dışı dökümantasyonu masaya çıkararak büyük kalabalıklar karşısında gizli ses kayıtlarını dinleterek büyük tartışamlar sonucunda Türkmenlerin göz bebeği ITAR’ın dağılmasının başlanğıç tohumunu ekti, hedefinde Türkmen toplumu vardı, yöntemleriyle hiç ahlak tamıdı. Lider olma hırsı ve çekememez tavırları onu bugünkü bitmiş ve itibarsız konuma getirmiştir.” şeklinde konuştu.

Yolsuzluk yaptığı iddia ‘’ adlı dernek başkanı Abdülkerim Abdullah

TÜRKMEN KURUMLARINI TANIMADIĞINI SÖYLEYEN ABDULLAH’A, İTAR BAŞKANI MARDAN’DAN ADRESE TESLİM KAPAK GİBİ CEVAP GECİKMEDİ

Abdullah’ın adı ise son dönemde sık sık yolsulzuklar ile anılır bir halde. Sayısız defa “Türkmen kurumlarını tanımıyorum” diyerek kendi sözde derneğiyle, Avrupa’da kalkınma mücadelesi veren Türkmenlere hayasızca saldırmaktan da geri durmayan Abdullah, karanlık gizli gündemini sürdürdüğü biliniyor.

Hollanda’da yaşayan Irak Türkmenleri ise Abdülkerim Abdullah yine baş aktörü olduğu yeni bir olayla sarsıldı; para vurgunu. Hollanda Irak Türkmen Danışma Kurulu’nun (İTAR) muhasibi olduğu dönemlerde kasayı boşalttığı İTAR’ın Genel Başkanı Sabah Mardan’ın gündem sarsan açıklamalarıyla belgenen Abdülkerim Abdullah’ın çalışmaları ise iyice deşifre oldu.

KENDİSİNE AİT OLDUĞU BELLİ OLMAYAN CILIZ FAALİYETLERLE ‘TÜRKMENELİ’Nİ KURTARDI’

Maskesi düşen Adbullah ise yaptığı yolsuzluğu örtpas etmek Kerkük’te yaptırdığını iddia ettiğ ‘bir kaç cılız yardım faaliyeti’ ile göz boyamaya çalıştı. Yardım faaliyetinden olduğu kestirilemeyen bir çalıima esnasnında çekilen resimleri Türkmen gazetecilerle paylaşarak kendisini aklamaya çalışan Abdullah, “İşte yardım faaliyeti yapıyoruz, bakın buda faaliyet resimleri” diyerek bu yolla yardımsever insanların daha fazla yardımlarını elde etmek çabası için olduğunu ileri sürüyor.

İTAR GENEL BAŞKANI SABAH MARDAN, ABDULLAH’IN KASAYI NASIL BOŞALTTIĞINI TV’DE ÇIKLADI

Yolsuzluğuyla gündeme gelen Adbullah’ın faaliyetleriyle ilgili İTAR Genel Başkanı Mardan, yaptığı açıklamada; Abdülkerim Abdullah’ın ‘muhasip’ görevini yaptığı yıllarda kasada bulunan paranın tamamını aldığını uzun bir süre sonra öğrendiklerini bildirerek, “Kasayı boşaltmış durumdadır. Ve bunun suçlu tarafını, suçsuz tarafını millet bilmek istiyorsa biz bu konuyu geniş kapsamlı açabiliriz,” şeklinde ortaya koydu.

ABDÜLKERİM ABDULLAH’IN YOLSUZLUĞUNU DEŞİFRE EDEN TÜRKMEN BAŞKAN, “SENELER SONRA ÖĞRENDİK Kİ PARALARI GÖTÜRMÜŞ”

Hollanda Irak Türkmen Danışma Kurulu Genel Başkanı Sabah Mardan açıklamasının devamında, Abdullah’ın paraları çekip alıp götürdüğünü ve bu olayı seneler sonra öğrendiklerini bildirerek, “Paraları çekmiş almış götürmüş ve biz bunu seneler sonra öğreniyoruz. Muhasebe kendisinde idi ve evrakları kontrol ettirmek için de getirmiyordu bize. Bütün bunları muhasebe görevinden ayrılacağı dönemde evrakları getirdiği dönemde öğreniyoruz. Ve soruyoruz ‘bu nedir?’ diyoruz’, ‘paraları Irak’a yardıma gönderdim’ diyor, bunları kimsenin (yönetim kurulunun) haberi olmadan yapıyor,” şeklinde korkunç ifşaatlarda bulunarak yolsuzluğun ne kadar vahim boyutlara vardığını açıkladı.

‘Sweet’ adlı sözde yardım derneğinin başkanı Abdülkerim Abdullah

YETKİLİ TÜRKMEN TEMSİLCİSİ İTAR GENEL BAŞKANI MARDAN, TÜRKMENLERİ ABDULLAH’A KARŞI UYARDI, ÇAĞRIDA BULUNDU: “BUNUNLA İŞ YAPMAYIN!”

Televizyon muhabiri “Kendisi (Abdullah) parayı (yönetim kurulunda alınan) karar sonucu aldığını bildiriyor” şeklinde soruyu İTAR Genel Başkanı Mardan’a sordu. Genel Başkan Mardan ise verdiği cevapta “Ortada böyle bir karar yok ki, millet merak ediyorsa bu işin detayına girebilir. Millet dikkat etmesi lazım kiminle ne yaptığına,” diyerek Türkmen toplumunu Abdülkerim Abdullah’a karşı uyararak onunla iş yapılmaması gerektğini söyledi.

ABDULLAH KENDİSİNE VERİLEN CEVAP HAKKINI TEHDİT ve KÜFÜRLERLE GEÇİŞTİRDİ

Yolsuzluk yaptığı iddia edilen, ‘a söz hakkı verilerek şu soru yöneltildi,

  • “Muhasebecisi olduğunuz İTAR’da yolsuzluk yaptığınız Türkmen yetkililerce söylendi bu konu ile ilgili açıklama yapmak istermisiniz?
  • Siz yolsuzluk yaptınız mı?”

şeklindeki önemli soruları yanıtsız bırakarak kaçtı. Ayrıca, yakında Irak’a kaçacağı konuşuluyor Abdülkerim Abdullah “Sabah Mardan’ın videodaki açıklamalarını yayın verirseniz …” şeklinde tehditler savurarak küfürler etti.

Türkmenlerin dışladığı Abdülkerim Abdullah

KAYNAK: Turkmeneligazetesi.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın