Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sert sözlerine yazılı açıklamayla yanıt verdi. MHP Genel...
Teksas Eyaleti Eğitim Kurulu, FETÖ’nün Teksas’taki en büyük okul ağlarından Harmony Public Schools’da üst düzey yöneticilik görevinde olan Soner Tarım’ın yeni okul başvurusunu oy birliğiyle...
Kısa adı HOTİAD olan, Hollanda Türk İşadamları Derneği üyelerinden bir bölümü birlikte Kutsal Şehir Kudüs`e gittiler.

Hollanda Yeni Yıla Olaylı Girdi

Hollanda Yeni Yıla Olaylı Girdi

Yeni Yıla Olaylı Girdi. Hollanda’da yeni yıla girerken kutlamalar esnasında 2 kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu. Yeni yıl kutlamaları sırasında yaşanan gerginlikte çok sayıda ev ve iş yeri hasar gördü. Ev ve iş yerlerinin bazıları ateşe verildi. Bu olaylarda 2 kişi hayatını kaybetti. Olaylara Hollanda polisi müdahale etti ve yaşanan olayların büyümesi engellendi.

Şiddet Olayları Bitmek Bilmedi

Yaşanan olaylar Hollanda’nın ve kentlerinde yaşandı. Şiddet olayları dur durak bilmedi. Araba tekerleklerinin ateşe verilmesi ve havai fişeklerden çıkan alevlerin sıçraması sonucunda bir ev cayır cayır yandı.

Ülke genelinde birçok ev ve iş yerlerinde maddi hasar oluştu. Araçların ateşe verilmesi, ev ve iş yerlerinin zarar görmesi Hollanda polisini harekete geçirdi. Alkol dozunun kaçması sonucunda insanlar arasında gerginlikler oluştu ve fazla alkol alan kişiler arasında kavga çıktı. Çıkan kavga sonucunda bir kişi bıçaklandı. Bıçaklanan kişi hemen hastaneye kaldırıldı ve tedavi altına alındı. Yine yaşanan olaylar yüzünden 2 kişi de hayatını kaybetti. Hollanda’nın Rotterdam kentinde ise toplamda 8 kişi havai fişeklerden çıkan alevler yüzünden yaralandı. Yaralanan kişilerin arasında 15 yaşında bir gencin de olduğu söylendi. Yaralananlar hemen hastaneye kaldırıldı ve tedavi altına alındı. Ülkede yaşanan bu gerginlikler maddi bilançonun da ağır olmasına neden oldu. Yeni yıla bu olaylarla giren Hollanda’da gerekli önlemler alındı ve sonrasında ortalık yatıştı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın