Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Hollanda Yunus Emre Vakfı Müdürü Fatih Okumuş, Remzi Kabadayı’ya saldırdı

Hollanda Yunus Emre Vakfı Müdürü Fatih Okumuş, Remzi Kabadayı’ya saldırdı
Geçtiğimiz cumaertesi, ‘Islamofobi’ toplantısı basına kapalı olarak ’nda gerçekleşti. Vakıf Müdürü , toplantıda Remzi Kabadayı’yı karşısında görünce, ‘bunun ne işi var burda’ diyerek fiziksel saldırıda bulundu ve Remzi Kabadayı’nın gözlüğünü kırdı, üstünü başını parçaladı.

GİZLİ TOPLANTIDA KAVGA

, Hiristiyan ve Islam din adamları, Güvenlik Bakanı Raportörü ve 20 kişilik üst düzey katılımın olduğu toplantıda Okumuş’un saldırı girişimi, “ görev başında” şeklinde yorumlandı.

Açıklamada bulunan, O.K., önemli ve gizli bir toplantının olduğunu belirterek,”Hiristiyan, Yahudi ve din adamları hazır bulunmanın yanında üst düzey siyasi ve diplomatlarda toplantıda hazır bulundu. 20 kişilik toplantıda Yunus Emre önceki dönem müdürü Remzi Kabadayı’da vardı. Ancak, Vakıf’ın yeni müdürü Fatih Okumuş, Remzi Kabadayı ile karşılaşınca, ‘bunun ne işi var burda’ diyerek hakaretlerde bulundu ve Kabadayı’nın gözlüğünü masanın üzerinden alarak yere attı. Okumuş’un saldırgan tavırları dolayısı ile toplantı esnasında arbede yaşandı ve Kabadayı’nın üstü başı parçalandı. Böylesi önemli bir toplantıda bunların yaşanması hazır bulunanlarda şaşkınlık yarattı. Remzi Kabadayı, bu olayların ardından polise gitti ve durumu anlattı ancak suç duyurusunda bulunmadı,” ifadelerinde bulundu.

İslamofobi ile mücadele toplantısını sabote eden ? Yeni Vatan Gazetesi, Fatih Okumuş’un kim olduğunu okurlar için araştırdı. İşte araştırmanın sonucu:

Fatih Okumuş kimdir?

Fatih Okumuş 1968 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya geldi. 1994’ten itibaren ve Arap Dili ve Edebiyatı bölümlerinde öğretim elemanı olarak çalıştı. Okumuş’un sosyal medya sayfalarında yaptığı paylaşımlar akıllara FETÖ’nün kripto ekibini getirdi.

Okumuş, twitter hesabından FETÖ’nün Gezi eylemini kutsadı ve yaptığı paylaşımları ile ‘barış’çıl eylem olarak gösterdi.

Hollanda Yunus Emre Vakfı’na müdür olarak getirilen Fatih Okumuş’un twitter paylaşımları ve FETÖ’nün Gezi Tezgahını kutsamasının resimleri:

 

 

ERDOĞAN’A KARŞI ‘DİRENİŞ’

‘Ülkemdeki her iki kişiden diğeri, canım kardeşim, diğeri yarım sana sesleniyorum direnişimiz sana değil senin oyunun gücüne güvenerek beni yok sayana. Benim gibi düşünmeni istemiyorum sadece düşünmeni istiyorum.’

Fatih Okumuş’un, ‘işte eylemin mesajı’ dediği ve paylaştığı pankarta, “Ak Parti seçmeni, direnişimiz sana değil, senin oy verdiğin ve oyunun gücü ile beni yok sayan ’adır” mesajı veriliyor ve bunu Okumuş büyük bir mutlulukla paylaştığı görünüyor.

Okumuş’un ‘şirin’ olarak lansa ettiği Gezi eylemleri; 17-25 Aralık operasyonları ile devam eden ve 15 Temmuz darbesi ile sonuçlanan FETÖ’nün Türkiye’ye ve Türk milletine verdiği manevi zararın yanında maddi zararı 157 milyar dolar oldu.

OKUMUŞ’UN HEDEFİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN

Ankara tarafından, Hollanda’da bulunan Yunus Emre Vakfı müdürlüğüne getirilen Fatih Okumuş, sosyalmedya facebook sayfasından yaptığı paylaşımlarla adeta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı. Okumuş, Sosyalmedya sayfasından Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) en çukur medyası olan Son Vesayet videolarını paylaşarak, “Üst düzey bir görevde başarılı olan kimseler 2 dönemden fazla kalmamalı. Mesela 5’er yıllık iki dönem görev yapmışsa biri, şöyle düşünmeli: Görevimi iyi yaptıysam bana yazık, kötü yaptıysam size yazık!” ifadeler içeren yorumlar paylaşarak dolaylı bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderme yapıyordu.

Okumuş’un, paylaştığı FETÖ’nün örgüt medyası Son Vesayet‘ı kırmızı bültenle aranan ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından terör listesinde olan FETÖ firarisi ve Önder Aytaç’ın paylaştıkları görünüyor.

İşte o paylaşımlar:

Okumuş’un paylaştığı, Son Vesayet’te yer alan o video:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın