Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkahaber adlı sitenin sahibi Yavuz Nufel ve kısa süreliğine sitede yazarlık yapan aktivist - yazar Hüseyin Sayılgan arasındaki ayrılık ve bu ayrılığın getirdiği çekişmenin perde...
Ukrayna’da Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’in parlamentoyu feshetmesi sebebiyle yarın halk, milletvekillerini belirlemek üzere oy kullanacak. “Verkhovna Rada” olarak adlandırılan 450 sandalyeli parlamentosuna, seçim sistemi sebebiyle 225...
İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Tuncay Karataş görevinden istifa ettiğini açıkladı. Karataş, gerekçe olarak işlerinin yoğunluğunu gösterdi. Karataş, “Kamuoyunun bildiği üzere Veteriner Hekimlik yapıyorum ve...

Hollanda’da bir terörist FETÖ’nün kurumu Akyazılı Vakfı’nda yakalandı

Hollanda’da 31 Aralık’ta yakalanan terör zanlısının Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) bağlı bir yurtta kaldığı ortaya çıktı. Hollanda medyasında çıkan haberlere göre, pazartesi günü Rotterdam kentinde bir ev bakımı kurumunda çalışırken terörle bağlantılı olduğu şüphesiyle yakalanan 24 yaşındaki terör zanlısının 1 yıldır FETÖ’ye bağlı Akyazılı yurdunda kaldığı tespit edildi. Haber…

Hollanda’da 31 Aralık’ta yakalanan terör zanlısının Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) bağlı bir yurtta kaldığı ortaya çıktı. Hollanda medyasında çıkan haberlere göre, pazartesi günü Rotterdam kentinde bir ev bakımı kurumunda çalışırken terörle bağlantılı olduğu şüphesiyle yakalanan 24 yaşındaki terör zanlısının 1 yıldır FETÖ’ye bağlı Akyazılı yurdunda kaldığı tespit edildi. Haberde, Rotterdam kentindeki yurda operasyon düzenleyen Hollanda polisinin, terör zanlısının kaldığı odadaki bazı eşyalarına el koyduğu belirtildi.

Hollanda’nın en yüksek tirajlı gazetesi De Volkskrant, FETÖ’nün Hollanda Türklerinden nasıl milyonlarca Euro para soyup, mağdur ettiğini ön-sayfadan gündeme ‘Gülen’in kıskacında’ başlığıyla geçtiğimiz aylarda gündeme taşımıştı ve Akyazılı Vakfı’nın sıradan bir Vakıf olmadığının altını çizmişti.

Rotterdam’da bulunan Akyazılı Vakfı olduğu; vakfının başkanının da, Rotterdam’ın belediye meclis üyesi olduğu belgelenmişti. FETÖ’den Hollanda Türklerine tarihi soygun; pandoranın kutusundan çıktı!

AKYAZILI VAKFI’DAN AYRILAN 7 ESKİ FETÖ’CÜ, VAKIF YAPILANMASINI İFŞA ETTİ
Hollanda’da da bulunan ve ‘ex-Gülenisten’ olarak nitelendiren 7 tane ‘eski FETÖ’cü’ De Volkskrant gazetesine itiraflarda bulundu. Bir aşçı, bir mühendis, bir öğretmen ve 4 girişimci olmak üzere bir garajcı, bir araba kiralayıcısı, bir işçi bulma bürosu sahibi ve bir de başarılı girişimcinin aralarında bulunduğu 7 eski Fethullahçı itirafçı konuştu ve Fethullah Gülen Örgütü’nün Hollanda’da nasıl çalıştığını anlattı.

FETÖ’nün yaptığı 15 Temmuz darbe girişimi olmadan örgütten ayrıldıklarını aktaran itirafçılar, örgüte ‘Fethullahçı Terör Örgütü’ anlamına gelen ‘FETÖ’ diyorlar. Örgütün daha fazla yer-altına çekildiğini aktaran 7 eski FETÖ’cüden hepsi birbirini tanımıyor. Çeşitli bölgelerden geliyorlar. 6 tanesi Erdoğan’ı desteklediğini açıkça ifade ederken, bir tanesi de ‘ikisi de kötü ama Erdoğan kötünün iyisidir, Gülen teröristtir’ diyor.

FETÖ’NÜN HİMMET TOPLAMA VE TERÖRİST YETİŞTİRME MERKEZİ: AKYAZILI VAKFI
Merkezi Rotterdam’da bulunan Akyazılı (Akyazili) Vakfı’nın FETÖ’nün ‘himmet’ adı altında gerçekleştirdiği soygun faaliyetinin merkezinde bulunduğunu aktaran eski FETÖ’cü, Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) kıskacına aldığı Türklere, ‘himmet’ adı altında para koparmak için baskı kurduğunu anlattı. Ve geçtiğimiz 31 Aralık 2018’de Hollanda polisinin Akyazılı Vakfına yaptığı baskın sonucu bir terör örgütü destekçisini yakaladı. Akyazılı Vakfı, Hollanda’da, ‘Himmet toplama ve terörist yetiştirme merkezi’ olarak biliniyor.

FETÖ’NÜN AKYAZILI VAKFI’NDA MİLYONLAR HORTUMLADI 
33 yaşındaki , Fethullahçı ‘abiler’ tarafından para verilmesi için kışkırtıldıklarını (opgefokt), baskı altına alındıklarını ve radikalleştirildiklerinin altını çizdi. Himmet toplantılarında Fethullahçıların “ben 10 bin Euro veriyorum”, bir başkası “50 bin veriyorum”, bir başkası ise “ben 60 bin veriyorum” diyerek diğerlerini kışkırtılıyordu ve halkı soyuyorlardı. Acer, büyük soygunların yapıldığı büyük himmet buluşmalarının Rotterdam’da bulunan ’nda yapıldığını ve milyonlarca Euro kara parayı FETÖ’nün din sömürüsüyle bu şekilde halktan soyduklarını söyledi.

 

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın