Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...
İnternetin kullanımı yayıldıkça yeni mecra ve uzmanlık alanları çıktı. İnternette paylaşımlarından para kazanan yada meşhur olanlar fenomen haline gelince özel hayatları da gün yüzüne çıktı.
Burcu Biricik kimdir kaç yaşında nereli Burcu Biricik dizileri nelerdir merak ediliyor. Burcu Biricik Penti reklam yüzü oldu. Magazin dünyasının sık konuşulan ismi Burcu Biricik...

Hollanda’da HDPKK, CHP ve FETÖ’den Erdoğan’a karşı birlik toplantısı

Hollanda her geçen gün bir skandala daha imza atıyor. 24 haziran 2018 seçim öncesi ‘Hollanda Türkleri’ adı altında, HDPKK,CHP ve FETÖ destekçileri bir araya gelerek Türkiye ‘diktatör’ yönetimle yönetildiğini ve demokrasinin olmadığını ileri sürerek yalan ve algı oluşturmaya çalıştıkları dikkat çekti.

Hollanda’da HDPKK, CHP ve FETÖ’den Erdoğan’a karşı birlik toplantısı

Hollanda her geçen gün bir skandala daha imza atıyor. 24 haziran 2018 seçim öncesi ‘Hollanda Türkleri’ adı altında, , ve bir araya gelerek Türkiye ‘diktatör’ yönetimle yönetildiğini ve demokrasinin olmadığını ileri sürerek yalan ve algı oluşturmaya çalıştıkları dikkat çekti.

Hürriyet News yazarı Oğuzhan Kılıç, HDPKK Hollanda Sözcüsü Eğit Helbeşt, destekçisi ve gazeteci programa konuşmacı olarak katıldı. De Balie’de düzenlenen ‘Türkiye seçimi’ adlı program da Türkiye’nin seçimi ve Erdoğan konu oldu.

Programın ana teması Erdoğan’ın ‘diktarör rejim’le Türkiye’yi yönettiği algısı oldu. AK Parti ve Erdoğan’in sert sözlerle eleştirildiği program da, AK Parti destekçilerinin davet edilmemesi Hollanda’daki AK Parti destekçileri tarafından programın “Türkiye karşıtı toplantı” olarak değerlendirildi.

Kılıç, Erdoğan’ın ‘diktatör’ olmadığını savunarak, “‘diktatör’ olduğunu ileri sürenler örneklerle bunu ortaya koymalıdır. Aksi takdirde müfteridirler. Türkiye’de değişmez güçlü bir laik sistem var ve Osmanlı gibi bir devlet tekrar oluşmaz ancak başka yönetimler-forumlar olabilir ama laik yapı Türkiye’nin her yerinde kendisini göstermektedir.” dedi

Program da Hollanda HDPKK Sözcüsü olarak tanıtılan yaptığı konuşmada, “seçimler de Erdoğan’ın kayıpetmesi Ortadoğu için rahat bir nefes olacaktır” dedi.

Farklı açıklamalarında PKK’nın terör örgütü olmadığını savunan ise yaptığı konuşmada, “Türkiye geriye gitti Erdoğan seçimi kayıp ederse, biz Türkiye’nin ileri gitmesi için çalışacağız” dedi.

‘Yıkım ittifakı’ desteklı programa katılan bir başka gazeteci ise, sosyalmedya da yaptığı paylaşımda, “HDP baraj sıkıntısını aştı, şu an 9.8% ve daha geceye çok var :)” gibi bir paylaşımda bulundu.

İşte Hollanda’daki AK Partililerin davet edilmediği sadece ‘yıkım’ itiffakının davet edildiği o program:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın