Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Tekirdağ’da, 9 yaşından 18 yaşına kadar akrabası tarafından istismar edilen Emre, nisan ayında 26 yaşındayken intihar etti. Emre’ye kabusu yaşatan sapık akrabası ise ilk duruşmada...
MHP’yi, ‘eleştirme’ adı altında hakaretler eden ve bu nedenle MHP’den uzaklaştırılarak İYİ Parti’ye (İP) yanaşan yazar Ahmet Aytaç, İP Ülkücüleri birbirine düşman ettiğini yazd. Aytaç,...
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, muhafazakar dindarlara Erdoğan’ın ördüğü kalın duvar nedeniyle ulaşamadıklarını söyleyince, Ahmet Hakan, köşe yazısında “sizin beceriksizliğiniz nedeniyle olmasın?” sorusunu yöneltti....

Hollanda’da istihbarat hesaplaşması

’de olan kavganın yankıları sürüyor. Geçtiğimiz hafta basına kapalı “İslamofobi ve anti semitist ile mücadele” konulu gizli toplantıda yapılan yumruklaşma kavgası, Hollanda Türk toplumu tarafından, hesaplaşmasa olduğu yönünde ciddi tartışmalar yapıldı. Hollanda’da yaşayan Türkler, gelecek hafta Ankara’dan gelen heyetin kavga ile ilgili nasıl kararlar alacağını konuşurken bir diğer taraftan ’den kovulan FETÖ’nün zift medyası Zaman yazarı ’ün arka planda olduğunu ve Okumuş’u yönetiği şeklinde yorumlar yapılıyor.

GİZLİ TOPLANTI YUMRUKLAŞMA İLE İFŞA EDİLDİ

Hollanda Yunus Emre Enstitüsü’nün binasında yapılan ve Hollanda devletine yakınlığı ile bilinen ‘Türkler İçin Danışma Kurulu’ (İOT) düzenlediği, “İslamofobi ve anti semitist ile mücadele” konulu , ’un, ’ya yumruklu saldırısı sonucu toplantı kavga ile başladı. Toplantıda, Hollanda Güvenlik Bakanı’nın Raportörü, Yahudi Hahamı ve Hollanda da tanılan bir din adamının yanısıra 20 kadar özel katılım oldu.

OKUMUŞ: ‘KABADAYI ANKARA İÇİN RAPOR TUTUYOR’

Yunus Emre Vakfı Müdürü Fatih Okumuş, kendisinden önce Yunus Emre Enstitüsü Müdürü olan Remzi Kabadayı için her alanda, ‘Ankara’nın uzun kolu’ ‘Ankara için rapor tutuyor’ gibi ifadeler kullandığı için Hollanda’da faaliyet gösteren ve Hollanda devletine yakın olan kuruluşları tarafından Remzi Kabadayı’ya ‘Ankara için rapor tutuyor’ gibi bir algı oluşmuş durumda. Okumuş, hakkında çıkan bir haberden dolayı çevresi ile yaptığı görüşmelerde, Remzi Kabadayı’yı ima ederek, “Ankara bunu görevden almasa, tutuklanması için Hollanda mahkemesine giderim ve bildiğim herşeyi anlatırım,” ifadelerinde bulunuyor.

‘HESAPLAŞMA’

Remzi Kabadayı’nın çevresi tarafından yapılan tartışmalarda ise, “Remzi Kabadayı ve Fatih Okumuş aynı kurumun yönetiminde görev alıyorlar. Kabadayı, Yunus Emre Enstitüsü’nün faaliyetleri ile ilgili Ankara’da bulunan genel merkeze bilgi veriyor. Fatih Okumuş, Kabadayı’nın faaliyetleri ile ilgili rahatsızlık duyduğuna göre demek ki kendisi de ‘Hollanda’nın uzun kolu,’ ‘Hollanda’a için çalışıyor.’ Yoksa neden aynı kurumda görev alan ve yıllarca birlikte hareket eden Remzi Kabadayı’dan rahatsız olsun” deniliyor.

‘FATİH OKUMUŞ’UN ARKASINDAN VEYİS GÜNGÖR ÇIKTI’

İkili arasında, suçlamalar dolayısı ile Hollanda Türkleri tarafından bu kavganın,  hesaplaşma olarak görünüyor. Öteyandan, UETD’nin Hollanda şubesinden kovulan FETÖ’nün zift medyası , Fatih Okumuş’un arkasında olduğu ileri sürülüyor.

ANKARA’DAN ÖZEL HEYET

Hollanda Yunus Emre Enstitüsü’de vuku bulan olayı çözmek üzere Ankara’dan gelen heyetin nasıl yaptırımlar ve hangi kararlar alacakları tartışması yapılıyor.

YeniVatanGazetesi.com – Analiz / Yorum

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın