Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
MHP’yi, ‘eleştirme’ adı altında hakaretler eden ve bu nedenle MHP’den uzaklaştırılarak İYİ Parti’ye (İP) yanaşan yazar Ahmet Aytaç, İP Ülkücüleri birbirine düşman ettiğini yazd. Aytaç,...
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, muhafazakar dindarlara Erdoğan’ın ördüğü kalın duvar nedeniyle ulaşamadıklarını söyleyince, Ahmet Hakan, köşe yazısında “sizin beceriksizliğiniz nedeniyle olmasın?” sorusunu yöneltti....
Türkiye'nin iadesini istediği FETÖ üyeleriyle ilgili yeni bir formül gündeme geldi. FETÖ'nün ''terör örgütü'' yerine ''silahlı suç örgütü'' olarak tanımlanmasının iadeleri kolaylaştıracağı düşünülüyor.

Hollanda’da, Metin Külünk’e saldırılar durmak bilmiyor

YORUM-ANALİZ | ŞİMŞEK GÖKTAŞ

[dropcap]F[/dropcap]ethullahçı Terör Örgütü’nün () yapılanması aylardır durmaksızın Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’e farklı adlar ve görüşlere sahip kişiler tarafından saldırı gerçekleştirmektedir. Külünk’e ilk saldırı 2015 yılının Ekim ayında Hollanda’nın Utrecht kentinde verdiği bir konferans esnasında ‘Ey Hollanda, ey Hollanda başbakanı FETÖ kendi memleketine ihanet etmiş sana da ihanet eder bunlara güvenme’ demesi ile başladı.

İLK SALDIRI FETÖ’DEN

FETÖ’nün Hollanda uzantıları, Külünk’ün verdiği konferans esnasında, ‘Eyyy Hollanda, Ey Hollanda başbakanı’ sözlerini haber yapmış ve günlerce bunu gündem de tutmaya çalışmıştı. Ancak Zaman Vandaag ve Zaman Hollanda, Türk toplumu nezdinde hiç bir itibarı kalmadığı için yaptığı haberler ciddiye alınmıyordu. FETÖ, Külünk’e saldırıların durmasını istemiyordu, hedef almayı hiç bırakmadı aradan biraz zaman geçtikten sonra FETÖ bu seferde KRİPTO denilen gizli FETÖ’cüler devreye soktu.

İKİNCİ SALDIRI FETÖ’NÜN KRİPTOLARINDAN

FETÖ’nün terör probagandası olarak bilinen Zaman Vandaag ve Zaman Hollanda’nın Külünk’e yaptığı medya saldırılarından 4 ay sonra, KRİPTOLAR sahneye çıktı. Bu gizli FETÖ militanlarından bir tanesi Hollanda’da kendisine ‘iş adamı’ diyor ve sık sık iş adamları toplantılarında boy gösteriyor. Oysa uçak bileti satan ve hatta geçimini zor sağlayan biri. Bu gizli FETÖ militanı, tarih 24 Ocak 2017’yi gösterdiğinde sosyalmedya sayfasından uzun bir yazı yayınlıyarak, FETÖ’nün Zaman Vandaag’ında yer alan Hollandaca yazının aynısı ama türkçesini yayınlamıştı. Oysa bu yazıyı yayınlıyan kişi normalda ne bu kadar uzun yazılar yazar nede bu kadar hatasız yazı yayınlar. Ancak, Külünk’le ilgili yayınladığı uzun ve hatasız yazının doğrudan doğruya FETÖ siparişi olduğu Hollanda’da günlerce tartışıldı.

ÜÇÜNCÜ SALDIRI KRİPTO SÖZDE DUAYEN GAZETECİDEN

‘“Ey Hollanda“ diye bağırıp, mangalda kül bırakmayanlar!’ başlıklı bir yazı kaleme alıp satırlar arasında ’e küfüre yakın ağır hakaretler ediyor. Sözde ‘Duayen gazeteci’ bu FETÖ militanının etrafındakilar kendilerine ‘FETÖ karşıtı’ deselerde gerçekler hiçte öyle değil. Bu sözde ‘duayen gazeteci’ yazılarının arasında mutlaka V.G adındaki kişiye yer verir ve yere göge sığıdırmaz. V.G Hollanda’da uzun yıllar Ak Parti’ye yakın bir kurumda başkanlık görevi aldı. Ancak FETÖ olayları patlak verince ve kendisinin tescilli FETÖ kripto militanı olduğu anlaşılınca, başkanlık yaptığı kurumdan tüm görevleri elinden alındı ve hatta üyeliği de iptal edildi ve söz konusu o kuruma girişi yasaklandı.

KÜLÜNK, HOLLANDA’DA KÖŞE YAZARI

Bu saldırılar hiç durmaksızın devam ederken, Hollanda’da yayın yapmasıyla bilinen ve Avrupa’nın abisi Metin abinin yazılarını sitesinde ‘köşe yazarı’ olarak gösteren site sessizce bu hayasız saldırıyı izliyor ve Külünk’ü müdafaa edenlerin yazısına yer vermiyor. Ayni site, ‘Hollanda’da FETÖ’ demek yasaklandı başlıklı haberler yapack kadar kriptolaşan FETÖ yayın organı olduğunu göstermiş oluyor. Ancak kripto olduğunu gizlemek için, Metin Külünk’ün yazılarını izinsiz alarak sitede köşe yazarı olarak lansa edip kendisini gizlemeye çalıştığı açıkca görünmektedir. Ve aynı sitenin yöneticileri utanmadan başkanlık sistemi ile ilgili yapılacak referandum da utanmadan ‘hayır’ oyu vereceklerini açıklıyacak kadar FETÖ taraftarı olduklarını açığa vurmaktadırlar.

Sonuç

FETÖ’nün Hollanda yapılanması Ekim 2015 yılında Metin Külünk’e başlatığı saldırılarını sırasıyle KRİPTOLAR tarafından devam etmesi maalesef biraz da olsa başarılı olmuş görünüyor. Ve benzeri saldırılar her geçen gün Hollanda ve dolayısı ile Yeni Vatan olan Avrupa’da yaşayan Türklere’de olumsuz yansımaları oluşuyor. FETÖ ve kirpto FETÖ’cülerle yapılan en güçlü mücadele hiç şuphesiz geçmişinden günümüze kadar FETÖ ile hiç bağı olmayan güçlü Türk lobisi ile olur. Aksi takdir de, dün almanya’da, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) imamlarının evlerinde yapılan aramalar, yarın Hollanda’da görev yapan imamların evlerine de yapılır hatta ileride gidilir.

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın