Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na açık destek veren PKK, yenilenmesi kararı çıkan İstanbul seçimlerinde İmamoğlu’na tam destek verdiklerini...
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantısı ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çelik, kendisine yöneltilen “MİT Başkanı Esad ile görüştü mü?” sorusunu ise...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i, 28 Mayıs 1918’de ilan edilen Cumhuriyet’in 101’inci yıl dönümü dolayısıyla kutladı. Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Aliyev’e gönderdiği...

Hollanda’da Türklere karşı seri cinayetler: İki zanlı yakalandı

Hollanda polisi 50 yaşındaki Mustafa Ateş cinayetiyle bağlantısı olan 2 kişinin Delft şehrinde yapılan operasyon ile yakalandıklarını duyurdu. Ateş’in cinayetiyle ilgisi olduğu düşünülen iki şüphelinin Delftli olduğu bilgisi verilirken birinin 51 diğerinin de 46 yaşında olduğu aktarıldı.

Hollanda’da Türklere karşı seri cinayetler: İki zanlı yakalandı

Polisin parkta cansız bedenini bulduğu Ateş’in hayatını kaybetmeden önce kimlerle irtibata geçtiği konusunda daha önce bilinmediği, ancak yapılan incelemelerin ardından kendisinin muhtemelen kriminallere bulaştığı tahmin ediliyor.

Hollandada 22 Temmuz gecesi şehri sakinlerinden 50 yaşındaki Rijswijk şehrinde vurularak öldürülüştü Bu cinayet ile ilgili olarak şehrinde iki kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin kimlikleri açıklanmazken, 46 ve 51 yaşlarında iki kişi oldukları bilgisi verildi. Ateş’in bulunduğu yerde öldürülmediğine dikkat çeken Polis, başka yerde öldürüldükten sonra cesedinin parka bırakıldığını belirtti. Polis açıklamasında konuyla ilgili bilgisi olanların emniyet ile irtibata geçmesini isterken 15 bin euro da ödül verileceğini yineledi.

3 AYDA 5 TÜRK
’da son 3 ay içerisinde 6 Türk uğradıkları silahlı saldırılar sonucu hayatlarını kaypetmişti.

ilk olarak 22 temmuz 2017 gecesi 50 yasındaki Mustafa Ateş vurularak öldürüldü. Ardından 27 temmuz 2017 gecesi 41 yasındaki ve 23 ağustos 2017 tarihinde ise Hollanda’nın Venlo kentinde kafe işleten (44) kapısının önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmüştü. daha sonra 41 yasındaki ise 2 eylül 2017 tarihinde Rotterdam şehrinde bir kafeteryanin bahçesinde uğradığı silahlı saldırı sonrası hayatını kaybetti. Yine 11 eylül 2017 gecesi de Amsterdam şehrinde restoranları sahibi (48) vurularak öldürülmüştü.

TÜRK MAFYA HESAPLAŞMASI
Bu üç kişininde birbirlerini tanıdıkları ve seri cinayetlerin Amsterdam ve Rotterdam şehirleri arasında uyuşturucu savaşının sonucu olduğu iddia ediliyor. Bu savaşın Türkler arasında olduğu vurgusu ise bugün yakalanan iki zanlınında birinin veya ikisinin Türk olduğu algısını güçlendiriyor.

Hollanda Polisinnin açıklaması:

Twee verdachten aangehouden in onderzoek dood Mustafa Ates

Delft – Politieagenten hielden dinsdag 22 mei en op donderdag 24 mei in Delft twee mannen aan voor mogelijke betrokkenheid bij het overlijden van de Vlaardinger Mustafa Ates.
Op zaterdag 22 juli 2017om 05:00 uur trof de politie op de Van der Kooijweg in Rijswijk de 50-jarige Ates aan. Uit onderzoek bleek dat hij door een misdrijf om het leven is gebracht.

Onderzoek
Direct na het aantreffen van het lichaam startte de recherche een TGO () dat onder leiding van een officier van justitie onderzoek deed. Op maandag 19 maart was al een 47-jarige Delftenaar aangehouden, deze zit op dit moment in voorlopige hechtenis. Na uitgebreid onderzoek kwamen de identiteiten van de 51-jarige en 46-jarige mannen uit Delft naar voren. Agenten hielden deze twee mannen afgelopen dinsdag en donderdag aan. De beide mannen zitten in beperkingen en vrijdag beslist de rechter-commissaris of zij langer vastgehouden kunnen worden.

Beloning
De hoofdofficier van justitie heeft eerder voor de ‘gouden tip’ in dit onderzoek een beloning van 15.000 euro uitgeloofd. Deze beloning geldt nog steeds. Heeft u informatie die voor de politie van belang kan zijn? Bel dan met de recherche via 0900-8844. Lieve anoniem? Bel dan met Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Spreekt u liever met iemand van het Team Criminele Inlichtingen, dan kunt u bellen met 079-3458999.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın