Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

Hollanda’da yaşayan ünlü müzisyen Mehmet Polat’ın “ud” albümü piyasaya çıkıyor.

Hollanda’da yaşayan ünlü müzisyen  Mehmet Polat’ın “ud” albümü piyasaya çıkıyor.

Özel haber | İlhan Karaçay

10 yıldır ’da yaşayan, Modern Müzik’ten Caz’a kadar birçok müzik tarzını, Halk ve Klasik Türk Müziği ile harmanlayan ’ın, ilk büyük solo ud albümü ‘Ageless Garden’ı bu günlerde piyasaya çıkacak.

Yaptığı ve katıldığı değişik müzik grupları ve projelerde , Arap cografyası, İran, , ve kokenli muzikleri kendine özgü yöntemlerle birleştiren, aslen , Kisas Köyü’nden olan Polat, ’nda Hint Müziği bölümünde yüksek lisans yaptı.

Dünyanın birçok ülkesinde konserler veren Polat’ın, çalışmalarını
Youtube www.youtube.com/user/mehmetpolat, Soundcloud ,soundcloud.com/mehmetpolat ve kendi websitesi www.mehmetpolat.net‘te görebilirsiniz.

Polat, Enstrümantal olan bu albümünde, en değerli on parçasını, misafir solist ve eşlikçi sanatçı arkadaşlarıyla, ve de kendi uduyla yorumladı. Bu albüm, Polat’ın 20 yıllık ud icra tecrübesinden sonra çıkardığı, içinde çok büyük emekler verdiği değerli bir albüm oldu.

Müzik hayatını Hollanda’da sürdüren udi Mehmet Polat, son 4 yıldır ud, ney ve kora sazlarını buluşturdugu trio grubuyla bilinmekteydi.
Klasik Türk müziği ve halk müziğini dünya sahnesine taşıyan
Mehmet Polat, hayranlarını müziğin büyülü dünyasında bir
araya getiriyor ve büyük beğeni topluyor.

Yetenekli genç bir udi olan Mehmet Polat, daha önce kimsenin kullanmadığı
yeni bir sol el tekniği geliştirdi.
Sürekli yeni arayışlarla müzik dünyasına farklı bir soluk getiren Mehmet Polat, uduna iki bas teli ekleyerek udun kapasitesini muzikteki kullanim alanını genişletti.
Geliştirdiği tekniği ve uda ekledigi teller sayesinde Mehmet Polat yeni kuşak ud icracıları için çok önemli bir mihenk taşı bırakmış oluyor.

Mehmet Polat’ın albüm tanıtım konseri, 21 Şubat Çarsamba aksamı 20.30’da Amsterdam – Podium Mozaiek’te yapılacak.

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın