Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa İslam Üniversitesi'den, diploması olmadığı gerekçesi ile 'muhasebe' görevinden kovulan Fatma Jale Sağ Hollanda'nın Den Haag kentinde yeni bir Üniversite kurdu ve geçtiğimiz günlerde açılışını...
Hollanda’da, hem sosyal yardımlardan faydalanıp hem de Türkiye’de yatırımı olan 12 bin kişinin tespit edildiği iddia edildi. Hollanda’da sosyal yardım alan 12 bin Türk vatandaşı...
Uzun süredir tedavi gören HOTİAD Başkanı Hikmet Gürcüoğlu’nun kardeşi Koç sucuk sahiplerinden Fatih Gürcüoğlu hastalıkla mücadelesine yenik düşmüştü, geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yumdu...

Hollanda’daki Türkmenler, Irak Büyükelçiliği Önünde Gösteri Düzenlendi

Altı günden bu yana Kerkük’te devam eden gösterilere Hollanda’da yaşayan Türkmenler’den destek geldi.

Hollanda’daki Türkmenler, Irak Büyükelçiliği Önünde Gösteri Düzenlendi

Altı günden bu yana ’te devam eden gösterilere Hollanda’da yaşayan Türkmenler’den destek geldi.

, Hollanda Türkmen Diasporası ve Hollanda’da tanılan Türkmen , Kerkük’teki Türkmenler’in gösterilerine destek vermek amacıyla Den Haag’ta Irak Büyükelçiliği önünde gösteri düzenledi. Gösterilere Hollanda genelinden gelen Türkmenler katıldı. “Hollanda Türklüğün önderi” olarak bilinen gösterilerde Kerküklü Türkmenlerin haklı davası için hazır bulundu. Parlamento seçim sonuçlarında yaşanan hileler protesto edildi.

Gösteride açıklama yapan Türkmen Aktivist Ali Sarhoş, Kerkük’teki Türkmenler’in cesaretine vurgu yaptı. Gösteride ”hileye hayır” sloganları atıldı.

Gösteride Irak’ın Hollanda başkonsolosu da hazır bulundu. , Haydar El Ibadi, ve başkanından Kerkük’teki oyların elle sayılmasını istedi.

Ayrıca, gazeteci , Aktivist Ali Sarhoş’u telefonla arıyarak, göstermiş olduğu eylemi tebrik ettiği gelen bilgiler arasında.

Ayrıca, Ali Sarhoş seçimlerde oy kullanırken verdiği görsel açıklamada, seçimlerde sahtekarlığın olabileceğine vurgu yapmıştı.

İşte o açıklaması:

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın