Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

‘Hollandalı öldürmeyi tercih ederim’

‘Hollandalı öldürmeyi tercih ederim’

‘Hollandalı öldürmeyi tercih ederim’ dedi ve Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği’ne ve ’na saldırı yapmadı.

Mahkeme salonunda da terör estiren , ‘Saldırı yapsaydım, müslümanlar ölecekti’ diye bağırdı.

AIVD’nin, uzun bir süre takip ettikten sonra, geçen aralık ayında evine yapılan bir baskın sonucunda yakalanan DEAŞ’lı terörist Jaouad A., önceki gün yapılan ikinci duruşmasında, savcı ve hakime bağırarak salonda bir başka terör havası estirdi.

Savcı’nın 8 yıl hapis cezası istediği Jaouad A’nın, dinlenen telefon kunuşmalarından birinde, ”Büyükelçilik bana 500 metre yürüme mesafesinde. Her zaman oraya girip çıkan Türkler’i görüyorum. Orayı bombalamak zor değil. Silahla taramak da çok kolay. Ama, iyi Müslüman olsunlar veya olmasınlar, onları öldürmektense Hollandalılar’ı öldürmeyi tercih ederim” şeklinde konuştuğu ortaya çıktı.

Evinde yakalandığı zaman bir Kalaşnikof ile 59 mermi ve bomba yapımında kullanılacak malzemeler ele geçiren Hollanda polisi, inceledikleri bilgisayarda da bomba yapımını tarif eden bir klavuz buldu. DEAŞ’ı simgeleyen flamalara da el koyan Hollanda polisi, DEAŞ’ın hunharca kafa kesilen filmlerinin de bulunduğu kaset ve CD’lere de el koydu.

Önceki gün Rotterdam adliyesinde yapılan duruşmada, 8 yıl hapis cezası isteyen savcıya avazının çıktığı kadar bağıran Jaouad A’yı yumuşatmaya çalışan hakim, ”İkimiz de Allah’a inanıyoruz. Neden ben iyi yöne gidiyorum da, sen ters yöne?” diye sordu.
A. verdiği ifadesinde suçlamaların hiçbirini kabul etmedi ve evinde bulunanlar için, ‘Ben çok meraklı biriyim. Merak ettiğim herşeyi saklarım. Öğrenmek benim de hakkım. Dinlenen konuşmalarımda ise ne söylediğim ve ne demek istediğim belli değil” dedi. Savcı ise A’nın söylediklerinin saçma ve inanılmaz olduğunu belirtti.

 

YeniVatanGazatesi.com / İlhan Karaçay

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın