Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
"Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu" kapsamında Ankara'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diriliş Ertuğrul dizisi hakkında övgü dolu sözler söyledi: "Dünyanın neresine...
Bolu Belediyesi'nde son dönemde taşeron olarak istihdam edildikleri işten çıkarılan 97 kişiden 20'si basın açıklaması yaptı. Hizmet-İş Sendikası'nın da destek verdiği işçiler, belediye önündeki basın...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran Osman Sarıgün adliyedeki işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yaşanan bu gelişmeye CHP'li isimler "Bu nasıl adalet?" diye...

Hollandalı Türk Gazeteci’den o habere sert eleştiri: Hollanda Ermeni…

Hollandalı Türk Gazeteci’den o habere sert eleştiri: Hollanda Ermeni…

Dün Türkiye’deki ulusal basında yer alan, “Türkiye ile diplomatik ilişkilerini askıya alan skandal bir karara imza atarak 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanıdı,” haberleri yapıldı.
Türk basınında yer alan haberin doğru olmadığını savunan, Manşet gazetesi yazarı ‘Hollanda Ermeni Soykırımını kabul etti’ başlıklı haberi sosyalmedya sayfasından sert bir dille eleştirdi.

Kula, haberin henüz Hollanda parlamentosundan geçmediğini bildirerek, “Türkiye’deki haber sitelerine düşen ve doğruluğu araştırılmadan, teyit edilmeden yayılanan ‘Hollanda 1915 Ermeni soykırımını kabul etti’ haberine yer verdiler bu doğru değildir” diyerek sert bir dille eleştirdi ve dış işlerin konuya hakim olmadığını bildirdi.

İşte Kula’nın sosyalmedya sayfasından paylaştığı o haber:

“Yalan haber ve algı yöntemi dün Türkiye’deki haber sitelerine düşen ve 16 Şubat’ta bir çok haber sitesinde dogruluğu araştırılmadan teyit edilmeden yayınlanan. ‘Hollanda 1915 Ermeni soykırımını kabul etti’ haberi dogru degildir.

Konu henüz Hollanda parlamentosuna gelmeden ve meclisin gündemine girmeden bõyle bir haberi yapan kìşi veya kişiler ne yapmak istiyorlar. Buradan bir gõndermede bizim dış işlerine yapalım olayın aslını ve dogru olup olmadığını ögrenmeden konuya baliklama atlamak ne kadar dogrudur acaba?”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın