Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...

Hollandalı Türk Gazeteci’den o habere sert eleştiri: Hollanda Ermeni…

Hollandalı Türk Gazeteci’den o habere sert eleştiri: Hollanda Ermeni…

Dün Türkiye’deki ulusal basında yer alan, “Türkiye ile diplomatik ilişkilerini askıya alan skandal bir karara imza atarak 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanıdı,” haberleri yapıldı.
Türk basınında yer alan haberin doğru olmadığını savunan, Manşet gazetesi yazarı ‘Hollanda Ermeni Soykırımını kabul etti’ başlıklı haberi sosyalmedya sayfasından sert bir dille eleştirdi.

Kula, haberin henüz Hollanda parlamentosundan geçmediğini bildirerek, “Türkiye’deki haber sitelerine düşen ve doğruluğu araştırılmadan, teyit edilmeden yayılanan ‘Hollanda 1915 Ermeni soykırımını kabul etti’ haberine yer verdiler bu doğru değildir” diyerek sert bir dille eleştirdi ve dış işlerin konuya hakim olmadığını bildirdi.

İşte Kula’nın sosyalmedya sayfasından paylaştığı o haber:

“Yalan haber ve algı yöntemi dün Türkiye’deki haber sitelerine düşen ve 16 Şubat’ta bir çok haber sitesinde dogruluğu araştırılmadan teyit edilmeden yayınlanan. ‘Hollanda 1915 Ermeni soykırımını kabul etti’ haberi dogru degildir.

Konu henüz Hollanda parlamentosuna gelmeden ve meclisin gündemine girmeden bõyle bir haberi yapan kìşi veya kişiler ne yapmak istiyorlar. Buradan bir gõndermede bizim dış işlerine yapalım olayın aslını ve dogru olup olmadığını ögrenmeden konuya baliklama atlamak ne kadar dogrudur acaba?”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın