Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Hollanda'nın Amsterdam kentinde, Beşşar Esad rejiminin kimyasal silahla sivilleri katlettiği saldırının 6. yılında gösteri yapıldı.
Irak Türkmen Cephesi Türkiye önceki dönem temsilcisi Dr. Hicran Kazancı, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ile ilgili gündem yaratan açıklamalarda bulundu. Kazancı, yaptığı açıklamada, BOP’ın ilk...
Fethullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) Avrupa yapılanması, Avrupa’da yaşayan Türkleri yıldırma ve susturma girişimleri içinde oldukları öğrenildi. FETÖ örgüt yayın bülteni Zaman...

Azerbaycan Türkleri, Hocalı programında buluşuyor

Azerbaycan Türkleri, Hocalı programında buluşuyor

Azerbaycan Türk Kültür Derneği’den, ile ilgili yazılı basın açıklaması yayınlandı. Açıklamada, dünyanın farklı ülkelerinde faaliyet gösteren Azerbaycan teşkilatlarının katılacağı büyük bir buluşma olacağına değinildi. Açıklamada, “Her sene olduğu gibi bu senede Şehitlerimizi dua ile yad edeceğiz” denildi.

Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği’nin yaptığı yazılı açıklamanın tam metni:

“Değerli dostlar,

Hocalı faciasının üzerinden tam 25 yıl geçmiştir. Her sene olduğu gibi bu senede Hocalı Şehitlerimizi anacağız. Hollanda’da faaliyet gösteren beş dernek (Ana Vatan, Hollanda Azerbaycan Kadınlar Birliği, Odlar Yurdu, Vahid Cemiyeti ve Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği) 26 Şubat Den Haag’da Hocalı Şehitleri için anma programı düzenleyecektir.

Şehitlerimizi anma programı için olayların Şahidi, rahmetli annesini kanlı gecede kaybetmiş olan Hocalı bölgesi sakini Seriyye Muslumqizi onur misafirimiz olacaktır.

Programın ilk bolumu Den haag’daki Hocalı anıtında gerçekleşecektir. Şehitlerimizi dua ile andıktan sonra, programın ikinci bölümü Theater De Vaillant’ta olacaktır. Onur konuğumuz, Serriye Muslumqizi Hocalı hakkında acı hatıralarını bizimle paylaşacaktır. Ayrıca, değerli gazimiz Serriye Muslumqizi’nin Hocalı konulu kısa metraj filmi gösterilicektir. Program hakkında bilgileri Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.”

BULUŞMA NOKTASI;

Tarih:  26 Şubat 2017

Saat:   14:00 Hocalı Antı

Adres:  Kamperfoeliestraat 2A Den Haag

Hocalı Antı buluşması sonrası gidilecek ikinci adres;

Theater De Vaillant 

Saat: 16:30 

Adres: Hobbemastraat 120 Den Haag

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın