Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu:

– “Siyasetçilere şunu söylüyorum; taban sakin, bu tabanı kızıştırmayın, birbirine karşı kışkırtmayın, şu muhakkak ki referandum sonucunda ‘evet’ de ‘hayır’ da çıksa biz toplum olarak birlikte yaşamaya devam edeceğiz”

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu:

İZMİR (AA) – (HÜDA PAR) , anayasa değişikliğine yönelik halk oylaması sürecinde siyasetçilerin “evet” ve “hayır” oylarını destekleyenleri kışkırtmamasını istedi.

Yapıcıoğlu, halk oylaması çalışmaları kapsamında ’de bir restoranda partililerle bir araya geldi.

Türkiye’nin en sıcak gündeminin referandum olduğunu, partilerinin referandumla ilgili kararlarının “evet” olduğunu anımsatan Yapıcıoğlu, anayasada öngörülen değişiklikleri yetersiz bulduklarını ifade etti.

Siyaset sahnesine çıktıkları günden bu yana hem hukuk hem siyaset literatürüne “sivil, yerli anayasa” kavramı kattıklarını dile getiren Yapıcıoğlu, örf, adet, gelenek ve inançları farklı olan ülkelerin anayasasının Türkiye’ye uygulanmasının doğru olmadığını belirtti.

Yapıcıoğlu, partilerinin “evet” kararı vermeden önce 18 maddeyi iyice incelediğine dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“Siyasetin tepesindeki meslektaşlarıma, tatlı bir rekabet içerisinde olmamız gereken siyasetçilere şunu söylüyorum; taban sakin, bu tabanı kızıştırmayın, bunları birbirine karşı kışkırtmayın. Şu muhakkak ki referandum sonucunda evet de çıksa hayır da çıksa biz toplum olarak birlikte yaşamaya devam edeceğiz, hayat devam edecek. Birilerinin söylediği gibi ne hayır çıksa Türkiye batmış olacak ne de evet çıksa Türkiye batmış olacak, her iki halde de Türkiye yoluna devam edecek. Ama bize göre evet çıkarsa Türkiye hayıra göre daha iyi durumda olacak, fark sadece bu kadar.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın