Yeni Vatan Gazetesi

Hükümet, İnce’nin FETO iddiasına böyle cevap verdi

Hükümet, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı İnce’nin Gülen’in ABD’den usulüne uygun istenmediği iddiasını yalanladı.

Hükümet, İnce’nin FETO iddiasına böyle cevap verdi

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin dün akşam CNN Türk’e telefonla bağlanarak ortaya attığı iddialara Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan yalanlama geldi. İnce, ABD’den bir yetkilinin kendisini aradığını, hükümetin elebaşı ’i ABD’den usulüne uygun istemediğini ileri sürmüştü.

Muharrem İnce‘ye “unutma ki Türk halkı başka ülkeden telefonla arayanların kullandığını, kukla olarak görür” ifadeleri ile seslenen Bozdağ, Türk milletinin kuklaları cumhurbaşkanı olarak seçmeyeceğini, İnce’yi arayanın yalan söylediğini belirtti.

Bozdağ ayrıca, “FETÖ kurucusu ve yöneticisi 15 Temmuz darbe teşebbüsü dahil pek çok suçun birinci derecede faili terörist başı Gülen ve onun bilumum teröristlerini dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, hangi deliğe girerlerse girsinler, bulacağız, getireceğiz, yargıya teslim edeceğiz. Kaçış yok” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Adalet Bakanlığı ise İnce’nin iddialarının kaynağının tamamen belirsiz olduğunu, iddiaların gerçek dışı olduğunu belirtti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın