Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...
İnternetin kullanımı yayıldıkça yeni mecra ve uzmanlık alanları çıktı. İnternette paylaşımlarından para kazanan yada meşhur olanlar fenomen haline gelince özel hayatları da gün yüzüne çıktı.
Burcu Biricik kimdir kaç yaşında nereli Burcu Biricik dizileri nelerdir merak ediliyor. Burcu Biricik Penti reklam yüzü oldu. Magazin dünyasının sık konuşulan ismi Burcu Biricik...

Hüseyin Sayılgan: FETÖ’cü Basri Doğan şeref yoksunu vatan hainidir

Hüseyin Sayılgan: FETÖ’cü Basri Doğan şeref yoksunu vatan hainidir

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği () önceki dönem başkan yardımcısı , Fethullahçı Terör Örgütü’nün probaganda medyası Zaman adlı gazetenin Hollanda muhabiri Basri Doğan’nın iç yüzünü deşifre etti, ve İBC Fuarında olduğunu görüntüledi.

Sosyal medya sayfasından elde ettiği görüntüleri paylaşan AK Partili Hüseyin Sayılgan, ’cülere göz yuman Avrupa’yi eleştiri topuna tuttu. Sayılgan, “Basri Doğan gibi bile bile yalan haberler yapan/yayan ve bana göre şeref yoksunu vatan haininin, hala bu tarz organizelerde bulunması Avrupa’nın ne denli çirkin bir siyaset uygulandığının göstergesidir,” dedi.

İşte Hüseyin Sayılgan’nın o paylaşımı:

‘FETÖ’CÜLER IBC FUARINDA’
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları olduğunu düşündüğüm zaman gazetesi muhabiri Basri Doğan ve yanında   muhtemelen bir başka örgüt mensubu ile Amsterdam IBC fuarında kamerama yakalandılar.

Basri Doğan gibi bile bile yalan haberler yapan/yayan ve bana göre şeref yoksunu vatan haininin, hala bu tarz organizelerde bulunması Avrupa’nın ne denli çirkin bir siyaset uygulandığının göstergesidir.

2016 seçimlerinde ’da Ahoy salonunda AK Parti görevlisiydim. Bir müşahitimizle yemek konusunda ufak bir tartışma yaşadık. Bu tartışmayı gizlice kayıt ederek kes yapıştır tekniği ile manipüle edip, Hollanda’ca olarak yayınlanan “zaman vandaag” gazetesinde, “Ak partililer para bölüşmesinden kaynaklanan tartışma yaşadılar” diyerek bile bile yalan habere imza atmıştır bu FETÖ’cü şeref yoksunu Basri Doğan.

İBC NEDİR
IBC fuarı, görüntü, televizyon teknolojileri ve yayıncılıkla ilgili içerik, üretim, yönetim ve dağıtım konularında uzmanlaşmış birçok profesyonelin buluştuğu önemli bir organizasyon. Fuara başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyadan önemli birçok şirket katılım sağlıyor.

BASRİ DOĞAN KİMDİR?
Basri Doğan, 24 Temmuz 1968 yılında Sivas ilinin Gemerek liçesine bağlı Bulhasan köyünde dünyaya geldi. Eğitim hayatında hiç bir başarı elde edemedi. 1988 yılında, doğduğu köyün muhtarlığıanda teyzesinin kızı ile evlilik yapan Basri Doğan, evlilik yolu ile Hollanda’ya yerleşmenin ilk adımlarını attı.

1988 yılındaki evliliğin ilk verimi 1991 yılında Basri Doğan’nın Hollanda’ya gerleşmesi ile gerçekleşti. 1988 ve 1991 yılları Basri Doğan için heycanlı ve Hollanda’ya yerleşmenin mutluluğu içinde olsada; aslında bilmeden çok sofistike bir yapının mensubu oluyordu. Mensubu olduğu yapı Hollanda’da ‘Hizmet Hareketi veya ’ olarak adlandırılsada aslında Türkiye, Azerbaycan ve bazı afrika ülkelerinde Terör Örgütü yapısı olarak Terör listesinde yer alıyordu. Türkiye’de Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ olarak 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde bulunmuştu.

Amsterdam’a yerleştikten sonra geçim sıkıntısına giren Doğan, bu sıkıtıyı bulaşıçılık dahil olmak üzere, değişik ayak işlerinde çalışarak geçim sıkıntısını gidermeye çalışıyordu. Doğan’nın geçim sıkıntısını, dönemin FETÖ medya ve propaganda organı Zaman’nın Hollanda ayağında ‘muhabir’ olarak görev verildi.

BASRi DOĞAN FETÖ’YE NASIL DAHiL OLDU?
FETÖ’nün Ankara ‘Imamı’ ve Basri Doğan’nın amcaoğlu olan elinden tutması vesilesi ile Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) dahil oldu. Doğan’nın sözde ‘muhabir’ olmak için refrans olan savcı Dr. Fazlı Doğan ise, 15 Temmuz darbesinden hemen sonra 17 Temmuz’da Tutuklandı, ve ‘FETÖ’cü hakim ve savcılar’ davasından müebbet hapis cezasına çarpıtıldı.

BASRi DOĞAN’I, KiM YÖNETiYORDU?
‘Muhabir’ görünümlü özel görevli Basrı Doğan, FETÖ’nün bir dönem Hollanda İmamı Yusuf Alan ve Zaman Hollanda yazarı Veyis Güngör’ün yönlendirmesi ile çok büyük provakasyonlara imza atıyordu. Provokatif eylemleri ve yalan haberler yaptığı için büyük bir mağdur kitlesi oluşturdu. FETÖ’nün zaman adındaki zift medyası sözde ‘muhabiri’ Basri Doğan’nın ‘ergenekoncu’ diyerek mağdur ettïği mahsum insanların bir kısmı şunlardır:

  •  Yeditepe Üniversitesi Kurucusu , Dalan’a karşı gizli video çekerek ‘Ergenekon firarisi’ başlığı ile haber yaptırdı ve Dalan’nın itibarını yaralamak istedi ancak bugün gelinen nokta ‘ergenekon’ adlı davanın bir kumpas olduğu ortaya çıktı.
  •  Hollanda Türkmenleri Birliği Başkanı Eşref Kerküklü, Kerküklü başkanlığında Hollanda’nın kentinde düzenlenen ‘Şehit Nejdet Koçak’ anma gününde davet edilmediği halde, muhabir olarak katıldı. Ve program ortalarında büyük bir provokasyon yaparak ortalığı karıştırdı. Eşref Kerküklü, aynı zamanda gazeteci olduğu için Basri Doğan’nın saldırılarına sık sık maruz kalıyor.
  •  Hollanda Türk Gençlik Federasyonu Genel Başkanı Denizhan Murat Üresin, Üresin’nin okuduğu okulda mola esnasında Türkçe konuştuğu için okuldan gönderildi. Ancak bu haberi Basri Doğan, çarpıtarak ve yalan haber yaparak büyük bir mağduruyet uyandırdı Üresin ailesinde.
  •  2016 yılında AK Parti Hollanda gönüllüleri olarak seçimlerde görev alan Hüseyin Sayılgan ve arasında çıkan ufak bir tartışmayi ‘AKP’liler para konusunda anlaşamadığı için kavga etti’ şeklinde yalan haber yaparak iki AK Parti gönüllüsünü mağdur etmişti.

Basrı Doğan, 15 Temmuz Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbesinden bir yıl sonra Zaman gazetesi adlı örgüt probaganda medyasının Hollanda’daki görevini bırakarak, Türkiye’ye karşı 7 gün 24 saat anlamına gelen tr724.com adlı sitede göreve getirildi.

Hollanda’da yaşayan Basri Doğan evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

İşte Sayılgan’nın sosyalmedya sayfasından paylaştığı o resimler:

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın