Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallstrom, gerçekleştirdiği basın toplantısında, Nükleer Silahların Yasaklanması Anlaşması’nın mevcut haliyle hazır olmadığı görüşünü taşıdıklarını ifade ederek, İsveç parlamentosunda çoğunluğun konvansiyonun imzalanmasını...
Fransa Donanmasını ileriye taşıyacak yeni nükleer denizaltının açılışı yapıldı. MACRON AÇILIŞ KONUŞMASI YAPTI “Suffren” isimli “Barracuda” sınıfı nükleer denizaltının açılışına katılan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron...
Bir süre önce görevinden istifa eden eski İBB Genel Sekteri Hayri Baraçlı, Ekrem İmamoğlu’nun “Şirketlerle ilgili şu anda anlaşılmaz bir direnç yaşanıyor. ‘Biz istifa ettik’...

Hüseyin Sayılgan’dan, Mahir Ünal’a sert sözler: Hakkımızı Helal Etmiyoruz

Hüseyin Sayılgan’dan, Mahir Ünal’a sert sözler: Hakkımızı Helal Etmiyoruz

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) önceki dönem hakla ilişkiler başkanı , AK Parti Sözcüsü ’ı sert bir dille eleştirdi. Sayılgan, “’a hakkımızı helal etmiyoruz” dedi.

 

‘MAHİR ÜNAL UETD HOLLANDA ŞUBESİNİ SABOTE ETTİ’

UETD Hollanda’nın düzenlediği bir programa Ünal’ın katılmaması ve aynı gün ve aynı şehirde başka bir programa katılarak o dönem UETD Hollanda’nın programını sabote edildiğini belirten Sayılgan, ” Yeni ekibimiz vatana millete hayırlı uğurlu olsun inşallah. Sadece ekleyeceğim yeni hükümet sözcüsü Sayın Mahir Ünal’ın Hollanda 2. Dönem UETD teşkilatıyla helalleşmesinin gerektiğidir.

Zira kendisi UETD Hollanda teşkilatının organize ettiği bir programı, yine aynı gün aynı saatte aynı şehirde olan bir başka programa tercih ederek sabote etmiş ve teşkilatının istifa etmesine sebep olmuştur. Bunun üzerine 2 yıl boyunca Hollanda’da UETD teşkilatı kurulamamıştır,” dedi.

 

UETD’den istifa edildikten bir yıl sonra, , istifa eden yönetime yeni bir görev vermek üzere bir araya gelmiş ve görev vermek için müzakereler sürerken, Ünal, Tüfekçi’yi arıyarak müzakerelerin durdurulması ve yeni görevlerin verilmemesini söylediği belirtildi. Sayılgan, Mahir Ünal’a yönelttiği eleştirilerinin devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bu arada istifa etmiş UETD teşkilat başkanına bir yıl sonra SKM başkanlığını teklif eden Konya Milletvekili Sayın Harun Tüfekçi’yi telefonla arayarak başkanlığı teklifini geri çektirmiştir bu davranışı ile şahsi husumet güderek Ak Partiyi sıkıntıya sokmuştur.

‘NAHOŞ DURUM’

Bir Ak Partili sevdalısı olarak Ak Partide olan bir yöneticiye bu nahoş durumu hiç bir zaman yakıştıramadığımızı buradan tekrar ifade etmek isterim.

Bu davranışlarından dolayı kendisine hakkımızı hiç bir zaman helal etmedik, inşallah bir gün bizlere ulaşır ve her defasında birilerine kıyak yapmak için önlerini kestiği Ak Parti sevdalıları ile helalleşir.

Yoksa hakkımızı ahirette kendisiyle ödeşiriz. Bizler yine kendisine yeni görevinde başarılar diliyor aynı hataları başkalarına yapmamasını umud ediyoruz.”

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın