Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ünlü ayakkabı firması Hotiç'ten sonra şimdi de Yeşil Kundura konkordato ilan etti. Tekrar gündeme gelen konkordatonun ne olduğuna ilişkin bilgiler gündemde sıkça araştırılmaya başlandı. İşte...
Çukur'un Cumali'si Necip Memili'nin kim olduğu merak ediliyor ve gündemde sıkça araştırılıyor. Dün yeni sezonuna başlayan Çukur dizisinde Cumali olarak yer almaya başlayan Necip Memili,...
Fransa’da park kavgası sonrası 3 çocuk babası Türk vatandaşını çocuklarının gözleri önünde darp ederek öldüren 2 saldırgan yakalandı. Bu arada saldırganların talihsiz adamın çocuklarına da...

İçişleri Bakanı Soylu:

– “Bu ülkenin ayyıldızlı bayrağının 780 bin kilometrede dalgalanması için canını feda eden şehitlerimizi bir an unutmayan bir büyük milletin, aziz milletin parçalarıyız”

İçişleri Bakanı Soylu:

(AA) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu ülkenin ayyıldızlı bayrağının 780 bin kilometrede dalgalanması için canını feda eden şehitlerimizi bir an unutmayan bir büyük milletin, aziz milletin parçalarıyız.” dedi.

Bakan Soylu, Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Trabzon ile Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Spor Salonunda organize edilen Veteranlar Hentbol müsabakasına katılan sporcuları kutladı.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, bir millet olmanın, bir milletin tüm fertlerinin birbirine olan muhabbetinin, sadakatinin, inancının, bir toprağa olan bağlılığın, özgürlüğün, hürriyetin ve bağımsızlığın kıymetinin hep beraber ne olduğunu bir kere daha idrak edildiği bir zaman dilimi içerisinde olunduğunu belirtti.

“Allah milletimizden razı olsun” diyen Soylu, şöyle devam etti:

“Bu büyük mücadelenin her safhasında, her noktasında hem güvenlik kuvvetlerimize hem bu bağımsızlık ve istiklal mücadelesinin içerisinde gazi olmuş, bugün aramızda olanlara, şehadet şerbeti içip onların şefaatine muhtaç olduğumuz şehitlerimize sadakatlerini bir an olsun unutmayan büyük bir aziz milletin fertleriyiz. Kah attığı adımda, kah iş yerinde birbirleriyle olan sohbetlerinde, muhabbetlerinde kah da böyle etkinliklerde bu ülkenin ayyıldızlı bayrağının 780 bin kilometrede dalgalanması için canını feda eden şehitlerimizi bir an unutmayan bir büyük milletin, aziz milletin parçalarıyız.”

Bakan Soylu, hep birlikte yarına ümitle büyük bir anlayışla birlikte baktıklarını vurgulayarak, “Bunun sadece yıllarca bu sahalarda ter dökmüş olan kişilerin bir müsabakası olduğunu düşünmüyorum. Attığınız her adımın birliğimizin bir parçası, attığımız her adımın beraberliğimizin bir parçası ve attığımız her adımın bu ülkenin yarınlara umutla bakmasının bir parçası olduğunu biliyoruz ve yine attığınız her adım bizim için bugün hep birlikte şehadetle andığımız evlatlarımıza sadakatin bir parçası olduğunu biliyoruz. Allah bu duygunuzu, bu düşüncenizi ve bu ruh anlayışınızı bundan sonraki nesillere de aynı sizin anlayışınızla beraber devam ettirin.” ifadesini kulladı.

Buraya gelmekten onur duyduğunu, bu işin parçası olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Soylu, başka Gençlik ve Spor Bakanı olmak üzere Gençlik ve Spor İl müdürlüklerine, Vali, Belediye Başkanı ve herkese teşekkür etti.

Soylu, “Şu anda Gabar Dağı’nda, şimdi şu anda Bestler Dereler’de, Lice’de, Kulp’ta, Hani’de evlatlarımız kaç derece olursa olsun bir büyük mücadeleyi veriyorlar. Siz burada attığınız adımla onlara destek veriyorsunuz ve bir şeyi haykırıyorsunuz, ‘yalnız değilsiniz.’ Allah sizden razı olsun.” diye konuştu.

Müsabakanın başlama vuruşunu yapan Bakan Soylu, sporculara çeşitli hediyeler vererek birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bakan Soylu, Trabzon Lisesi emekli edebiyat öğretmenlerinden 97 yaşındaki Sebahat Ülker’in İskenderpaşa Camisi’nde kılınan cenaze namazına katıldı.

Soylu, Ülker’in yakınlarına taziyelerini iletti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın