Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa İslam Üniversitesi'den, diploması olmadığı gerekçesi ile 'muhasebe' görevinden kovulan Fatma Jale Sağ Hollanda'nın Den Haag kentinde yeni bir Üniversite kurdu ve geçtiğimiz günlerde açılışını...
Hollanda’da, hem sosyal yardımlardan faydalanıp hem de Türkiye’de yatırımı olan 12 bin kişinin tespit edildiği iddia edildi. Hollanda’da sosyal yardım alan 12 bin Türk vatandaşı...
Uzun süredir tedavi gören HOTİAD Başkanı Hikmet Gürcüoğlu’nun kardeşi Koç sucuk sahiplerinden Fatih Gürcüoğlu hastalıkla mücadelesine yenik düşmüştü, geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yumdu...

İHH ramazan yardımlarına başladı

Haber Merkezi

Haber Merkezi

PRİZREN (AA) – İnsan Hak ve Hürriyetleri () İnsani Vakfı, dünyanın 104 ülkesinde 300 bin aileye ramazanda gıda paketi dağıtımı yapacak.

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Osman Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İHH İnsani Yardım Vakfının her yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan ayında dünya genelinde ihtiyaç sahiplerine gıda paketi desteğinde bulunacağını belirtti.

Atalay, vakfın 27 ülkede 130 bin insana zekat ve fitre dağıtımına ramazanın ilk günü başladığını kaydederek, 36 ülkede toplam 57 bin çocuğun bayramlık elbiselerini de karşılayacaklarını söyledi.

İHH’nın ramazan ayında ’da da Arnavutluk, , Makedonya, Bosna Hersek, Karadağ, Preşova, Sancak, Romanya, Bulgaristan ve Macaristan’da iftar programları düzenleyeceğine işaret eden Osman Atalay, bu bağlamda 231 bin avro maliyetindeki 10 bin kolinin dağıtımını yapacaklarını ve 4 bin 500 kişiye de iftar verileceğini açıkladı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Balkanlar’da ramazan yardımlarına Kosova ile Makedonya’dan başlayacak.

Bugün Kosova’nın Prizren ve Mamuşa bölgelerinde savaş gazileri ve yetim ailelere gıda, bayramlık elbise ve gıda yardımlarına başlayan vakıf, yardımlarına daha sonra Priştine ve Rahofça bölgelerinde devam edecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın