Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
"Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu" kapsamında Ankara'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diriliş Ertuğrul dizisi hakkında övgü dolu sözler söyledi: "Dünyanın neresine...
Bolu Belediyesi'nde son dönemde taşeron olarak istihdam edildikleri işten çıkarılan 97 kişiden 20'si basın açıklaması yaptı. Hizmet-İş Sendikası'nın da destek verdiği işçiler, belediye önündeki basın...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran Osman Sarıgün adliyedeki işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yaşanan bu gelişmeye CHP'li isimler "Bu nasıl adalet?" diye...

Ilhan Aşkın, 25. yıl törenin de konuşuyor

Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği (HATKD) genel başkanı Ilhan Aşkın, kuruluşunun 25. yıl töreninde açılış konuşması yaptı.

Ilhan Aşkın, 25. yıl törenin de konuşuyor

Hollanda Azerbaycan Kültür Derneği (HATKD) genel başkanı Ilhan Aşkın, kuruluşunun 25. yıl töreninde açılış konuşması yaptı.

Aşkın, Ermeni Diasporasının sözde ‘Ermeni soykırım’ yalanı ve terör örgütü PKK ile yıllardır mücadele ettiklerini ve ağır bedeller ödediklerini bildirdi.

Çeyrek asırı geçen bir süredir Hollanda’nın Lahey kentinde sosyal, kültürel , eğitim ve spor alanlarında başarılı çalışmalar yürüten Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği kuruluşunun 25. yılı dolayısıyla Lahey kentinde bir dizi etkinlikler düzenledi.

Lahey’deki Opera salonunda organize edilen etkinliğe   , , Hollanda Türk Federasyon Başkanı , , Tover Başkanı Durmuş Dogan, Irak Türkmen Derneği Başkanı , Lahey Belediye Meclis üyesi ve nın yanı sıra Azerbaycan ve Türkiye’den konuklar katıldı.

Bazı Hollandalı konukların da davetli olduğu şenlikte bir konuşma yapan Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği Başkanı konuşmasında

Lahey kentinde 25 yıl evvel bir grup Azerbaycan sevdalısı gönüllüler  tarafından kurulan derneğimiz 25. yıldır bir çok  başarılı çalışmaya imza atmıştır. Sosyal , Kültürel ve egitim çalışmalarımızın yanında Hollandaca dil kursları, spor etkinlikleri organize etmekteyiz. Yarının teminatı olan çocuklarımıza öz değerleri ve kültürümüzü ögretmek için çeyrek asırdır çalışmalar yapıyoruz. Yapmaya da devam edecegiz.”

Bu günlerde Türkiye İle Hollanda arasında gergin günler  yaşanmaktadır. Bu gerginligin en kısa süre içersinde atlatılacagına inanıyoruz. 

Kısa bir süre önce Hollanda da kurulan Azerbaycan  Diasporasını faaliyetlerini destekliyoruz.

25 yılda güzel çalışmalara imza attık. Ermenilerin  sözde soykırım tezlerine karşı bizde karşı ataga geçerek çalışmalarda bulunduk. Lahey kentinde  Adalet  Divanına çok yakın bir yerde  Hocalı Soykırım anıtını dikerek, Ermenilerin yaptığı bu zulmu batı kamu oyuna duyurmaya çalıştık ve bu çalışmaya da devam ediyoruz.  Ayrıca  Ermenilerin anıt dikmesini önlemek için 20 bin imza toplıyarak ilgili makamlara ileterek toplumsal barışa katkıda bulunduk.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminadır. Bu baglamda da  çalışmalarımızı sürdürecegiz

Azerbaycanlı sanatçılar  Erdal Baydar, Elxhan Rzayev, ve Frangiz Bagırova  Azerbaycan ve Türkiyeden derlenmiş oldukları türküler söylendi.

Ergün Kula – Deniz Erkoçu 

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın