Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Danimarka’daki bütün Müslümanları ülkeden sınır dışı etmek ve ülkede İslam’ı yasaklamak gibi bir ideali olan ırkçı milletvekili Paludan yanına polisleri alarak bir Müslüman mahallesine gitti....
Irak’ın Erbil kentinde önceki gün Türk diplomatın şehit edildiği saldırının failinin HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın ağabeyi olduğu ortaya çıktı.  Önceki gün Irak’ın Erbil kentindeki bir lokantada silahlı saldırı...
Erbil Emniyet Müdürlüğü, Türk Başkonsolosluk görevlisinin şehit olduğu saldırıyı düzenleyenlerden birinin kimliğini ve fotoğrafını yayınladı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) bağlı müdürlükten yapılan yazılı açıklamada,...

İlhan Aşkın, Radyo Vatan’a konuştu (DİNLE)

Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği başkanı İlhan Aşkın’nın, Ermeni Diasporası ile hukuksal mücadelesi devam ediyor.

Hollanda Türklüğün, “onur savunucusu” olarak bilinen Aşkın, Hollanda’nın Zwolle kentinde hakim karşısındaydı. Aşkın, Karabağ’ı işgal eden Ermeni gücün bölgeden çekilmediği zaman olası bir savaşta iki taraftan da hayatını kayıp edenlerin olacağı ve bu bağlamda Karabağ Ermeniye mezar olacağı sözlerini yeniledi.

Hollanda Türklüğü onur savunucusu Ilhan Aşkın, sosyalmedya sayfasından konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu:

“Değerli dostlar bildiğiniz gibi 2014 yılında Almelo’da yapılan mitinge, Ermeniler Karabag’da işgal ettikleri topraklarımızı terk etmedikleri sürece çıkacak savaş sonunda Karabağ o işgalcilere mezar olacak dediğim için 2016 yılında başlayan mahkeme 2017 yılında malesef beni 120 saat çalışma cezasına 1 ayda hapis cezasına mahkum etmişti. Bizde avukatım aracılığıyla mahkemeye itiraz edip yüksek mahkemeye verdik.

Iste o yüksek mahkemede bugün (17/10/2018) duruşmam vardi üstümüze düşen savunmamızı ve hatta Ermenilerin yapmış olduğu katliamları anlattım. Duruşmanın sonucunu 14 kasım (november) duyacağız inşallah hakkımızda hayırlısı olur.

 

 

HOLLANDA TÜRK FEDERASYONU ADINA TAHSİN ÇETINKAYA KATILDI

, , , Türk Islam Vakfı başkanı değerli dostum , , , teşkilâtımızdan vefalı dostlarım mahkemede beni yanlız bırakmadılar kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum.”

 

YeniVatanGazetesi.com 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın