Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Macaristan'ın Pécs şehrinden gelen  Emekliler Derneği ( Nyugdíjasok Egyesülete ) ve Pécs Beş Kule Kamu Çıkarı Emekli Sendikası ( Pécsi Öttorony Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet ) Başkanı ve temsilcileri...
Türkiye yurtdışındaki FETÖ'cüleri yakalamak için yaptığı nokta operasyonları Hollanda yapılanmasında büyük panik yarattı. 
Hollanda hükümeti, aralarında Hollanda yargısı tarafından terör örgütülerine milyonlarca euro ve lojistik destek verdigi ortaya çıktı, konu Hollanda dışişleri bakanlığınca doğrulandı.

Ilhan Aşkın’dan, diaspor.az’a sert sözler…

Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği (HATKD) başkanı Ilhan Aşkın, ‘diaspor.az’ adlı site yöneticilerini sert bir dille eleştirdi; yapılanların ‘sahtekarlık’ olduğuna vurgu yaptı.

Ilhan Aşkın’dan, diaspor.az’a sert sözler…

Türk Kültür Derneği () başkanı Ilhan Aşkın, ‘diaspor.az’ adlı site yöneticilerini sert bir dille eleştirdi; yapılanların olduğuna vurgu yaptı.

“ANKET OYLAMASINDA SAHTEKARLIK”

Sosyalmedya sayfasından konu ile ilgili açıklamada bulunan Aşkın:

“Sözde diaspor.az sitesinin düzenlemiş olduğu ‘yılın en aktif teşkilat sedrini seçiyoruz’ anket oylamasında 29 gün sizin vermiş olduğu oylarla hep birinci giderken son gün ve hatta son bir saatte yapılan sahtekarlıkla etrafında 10 kişi olmayacak kadar az olan diaspora başkanını birinci yaptılar.

Buda yetmemiş gibi insanlara hakaret edercesine bugün sözde bir kaç insanı ödüllendirmek için Azerbaycan başkenti ’ye davet ettiler.

Banada onur ödülü vereceklerdi ama ben bu onursuzca hırsızlık yapanların elinden verilecek ödülü almayacağımı kendilerine bildirdim. Ödül meraklısı olanlara verin dedim,” dedi.

NE OLMUŞTU?

Diaspor.az adlı site, ‘yılın en aktif teşkilatını seçiyoruz’ gibi bir seçim anketi başlatmıştı. , sivil toplum kuruluş başkanların isimleri yer alıyordu. HATKD başkanı Aşkın’ın ismi de yer alıyordu, Hollanda ve Avrupa genelinde Ermeni Diasporasına karşı yakinen mücadele eden Aşkın’ın geniş kapsamlı çevresi; oy vererek Aşkın’ı anketin birinci olmasını sağladı.

Iddialara göre, diaspor.az , ankette ‘sahtekarlık’ yaparak Aşkın’ın ismini 3. sıraya çekmiş ve başka birini 1. yaparak sahtekarliğa giriştiği iddia ediliyor.

Aşkın konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘yöneticilerin sahtekarlığına’ vurgu yapmıştı.

işte Aşkın’ın sosyalmedya da yaptığı açıklama:

 

Anket oylama kapsamında Ilhan Aşkın’ın yaptığı bilgilendirme videosu:

 

Anket ile ilgili bir kare:

 

Hollanda ve Avrupa genelinde Ermeni Diasporasına karşı mücadele veren Ilhan Aşkın kimdir? Özgeçmişini okumak için TIKLAYIN

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın