Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkahaber adlı sitenin sahibi Yavuz Nufel ve kısa süreliğine sitede yazarlık yapan aktivist - yazar Hüseyin Sayılgan arasındaki ayrılık ve bu ayrılığın getirdiği çekişmenin perde...
Ukrayna’da Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’in parlamentoyu feshetmesi sebebiyle yarın halk, milletvekillerini belirlemek üzere oy kullanacak. “Verkhovna Rada” olarak adlandırılan 450 sandalyeli parlamentosuna, seçim sistemi sebebiyle 225...
İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Tuncay Karataş görevinden istifa ettiğini açıkladı. Karataş, gerekçe olarak işlerinin yoğunluğunu gösterdi. Karataş, “Kamuoyunun bildiği üzere Veteriner Hekimlik yapıyorum ve...

İngiltere Başbakanı’nın koltuğu sallanıyor

İngiltere Başbakanı’nın koltuğu sallanıyor

Başbakanı , sürecinin kötü yönettiği için kendi partisi olan Muhafazakar Parti tarafından da eleştiriliyor. Zira partililer May’in süreciyle Muhafazakar Parti’ye büyük zarar verdiğini düşünüyor.

TAKIM ARKADAŞLARI MAY’E KARŞI HAREKETE GEÇTİ

Aralarında ve gazetelerinin de bulunduğu İngiliz basınının hükümete yakın çevrelere dayanarak verdiği haberlere göre, bir grup kabine üyesi May’e karşı harekete geçmeye hazırlanıyor.

‘DARBE’ HAZIRLIĞI Sunday Times editörü Tim Shipman, Cumartesi akşamı attığı Tweet ile, May’a karşı kapsamlı bir “darbe”nin hazırlandığını duyurdu.

“10 GÜN İÇİNDE GİTMİŞ OLACAK”

Shipman, bu haberi,  May’i devirmek isteyen ve isminin açıklanmasını istemeyen 11 kabine  üyesine dayandırdı. Bir bakanın, “Son yaklaştı. 10 gün içinde May gitmiş olacak” dediği aktarıldı.

Daha önce ve The Daily Telegraph gazeteleri de, istifa etmesi konusunda May üzerindeki baskının arttığını yazmıştı.

HALK PROTESTO EDİYOR

Başkent Londra’da dün bir milyonu aşkın kişi, Avrupa Birliği’nden ayrılık sürecine ilişkin yeni bir referendum yapılması talebiyle dün sokağa çıktı.

Bu protestolar da Başbakan May’i zor durumda bırakıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın