Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...
Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma’nın sınır dışı edildiği bildirildi. Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci Johanna...
Avrupa İslam Üniversitesi'nde aylar önce tartışmalar devam ederken Hikmet Gürcüoğlu'nun ekibi yeni bir üniversite kurdukları ve 13 Aralık 2019'da Hollanda'nın Lahey kentinde açılışı olduğu öğre...

Instagram şifrenizi hemen değiştirin!

Güvenlik açıklarıyla gündemden düşmeyen Facebook’a bir darbe de Instagram’dan geldi.

Instagram şifrenizi hemen değiştirin!

’da yaşanan güvenlik açıkları nedeniyle bazı kullanıcıların şifrelerinin açığa çıktığı belirtildi. Güvenlik açığına neden olan şeyin ise Nisan ayında kullanıma sunulan veri indirme aracından kaynaklandığı ortaya çıktı.

Söz konusu araç Instagram’da ki tüm verileri indiriyor ve bu araçta internet tarayıcısının adres çubuğu bölümünde bulunan URL içinde şifrelerin olduğu belirtildi.

Az sayıda kullanıcının bu sorundan etkilendiği ve bu nedenle bazı kullanıcıların şifrelerin açığa çıkma ihtimaline karşı tedbirli olmaları gerektiği noktasında uyarıldı.

Şifreleri değiştirin

Instagram’da yaşanan güvenlik açığı nedeniyle kullanıcıların tedbirli olması için şifrelerini değiştirmelerinde fayda var.

Instagram tarafından kullanıcılarına sunulan veri indirme aracına uygulamanın ‘Profil’ kısmında bulunan ‘Ayarlar’ alanından ulaşılıyor. Mobil cihazların yanı sıra web sürüm üzerinden de erişilebilen bu özellik sayesinde kullanıcılar ‘Veri İndirme’ talebinde bulunabiliyor.

Talepte bulunmanın ardından kullanıcıların eposta adreslerinde ‘Instagram Verileriniz’ başlıklı bir mail geliyor. Kullanıcılar bu eposta içerisinde bulunan ‘Verileri İndir’e tıklayıp Instagram’da bulunan tüm bilgiler indiriliyor.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın