Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Kısa adı HOTİAD olan, Hollanda Türk işadamları Derneği üyelerinden bir bölümü birlikte Kutsal Şehir Kudüs`e gittiler.
İçişleri Bakanlığı: Mahir- Hamza- Andok-Amed kod adlı İbrahim Çelik’in Terörden Arananlar Listesi’nde 300 bin TL ödülle gri kategoride yer aldığı belirlenmiş olup, böylece, 03 Haziran...
Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın ortak canlı yayını sonrası Anadolu Ajansından yapılan açıklamada, “AA, seçim sonucu açıklayan değil, veri aktaran bir medya kuruluşudur. Türkiye’de seçim...

Irak Meclisi Güvenlik Komisyonu: ABD, Bölgedeki Asker Sayısını Arttırmak İçin Bahane Arıyor

Irak Meclisi Güvenlik Komisyonu: ABD, Bölgedeki Asker Sayısını Arttırmak İçin Bahane Arıyor

Meclisi Güvenlik Komisyonu üyelerinden Kerim Uleyvi, yaptığı açıklamada ’nin Irak’ta acil durumda çalışmayan tüm hükümet görevlilerinin ülkeyi terk etmesi emrine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. ’nin bu tür açıklamalarının hedefinin Irak’ta hala istikrarın sağlanmadığını gerekçe göstererek ülkeye daha fazla asker göndermek olduğunu iddia etti.

‘ABD BÖLGEYE DAHA FAZLA ASKER GÖNDERMEK İSTİYOR’

Fetih İttifakı üyesi olan Uleyvi, “Bu gibi açıklamaların hangi amaçla yapıldığı gayet açık. Irak’ta istikrar sağlanmış vaziyette ve herhangi bir güvenlik sorunu yok. ABD, Irak’ta askeri üslerini arttırmak ve daha fazla asker getirmek için çabalıyor” sözlerini kullandı.

Haşdi Şabi’nin Irak Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı olduğunu ve bütün emirlerini oradan aldığını öne süren Uleyvi, “ABD’nin Haşdi Şabi kuvvetlerine ilişkin söylediği bütün yalanlar bölgedeki amaçlarına hizmet etmeyi amaçlıyor” ifadesinde bulundu.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın