Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı “Ermeni Diasporası Dosyası” adını verdiği bir video paylaştı. Hollanda Türk Federasyonu Başkanı Murat...
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun belediyenin çay ocağında geçtiği ve kurgu olduğu iddia edilen görüntülerinin gerçek olduğu ortaya çıktı.
Tutuklanan ABD’nin İstanbul Konsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz’un, 17-25 Aralık darbe girişiminden 32 gün önce FETÖ’cü eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı ile emniyette...

Irak Türkmen Cephesi’nde devir teslimi gerçekleşti

Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliğinde bugün devir teslimi yaşandı. Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan görev değişikliğin devir teslimi bugün resmen gerçekleştirildi.

Konu ile ilgili sosyalmedya sayfasından açıklama yapan ITC Ankara Temsilcisi Dr. Hicran Kazancı, yeni temsilcilik görevini üstlenen Mehmet Tütüncü’ye başarılar diledi.

Irak Türkmen Cephesi’nde devir teslimi gerçekleşti

Cephesi Türkiye Temsilciliğinde bugün devir teslimi yaşandı. Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan görev değişikliğin devir teslimi bugün resmen gerçekleştirildi.

Konu ile ilgili sosyalmedya sayfasından açıklama yapan ITC Ankara Temsilcisi , yeni temsilcilik görevini üstlenen ’ye başarılar diledi. Kazancı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verd:

Türkiye Temsilciliği’nde bayrak devir teslimi gerçekleştirildi.

ITC Genel Başkanı Erşat Salihi’nin huzurunda ITC Türkiye Temsilciliği’nde bayrak devri teslim yapıldı. Dr. tarafından 10 yıldan itibaren yürütülen ITC Türkiye Temsilciliği görevi, 8 yıldan beri Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı olan Mehmet Tutuncü’ye devir edildi.

1996 yılından, Ankara merkezli Türkmeneli Öğrenci Birliği Genel Sekreteri olan Kazancı, 1998 yılında ITC Türkiye Temsilciliği’nde Eğitim ve Öğrenci Sorumlusu olarak görev yaptı. 2000 yılında, Türkiye Ulusal Güvenlik Stratejik Araştırmaları Merkezi’nde Ortadoğu Masası başkanı olan Kazancı, 2005 yılında ITC Genel Başkanın Siyasi danışmanlığını yaptı. 2007 yılında, ITC Dışilişkileri sorumlusu görevini üstlenen Kazancı, 2010 yılında Türkiye Temsilcisi görevine atandı. 2019 yılında, Dr. Hicran Kazancı, Eğitim ve Kültür İşlerinden Sorumlu Yürütme Kurulu üyesi olarak göreve devam etmektedir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Access denied.