Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

İran Ulaştırma ve Şehircilik Bakanı istifa etti

İran Ulaştırma ve Şehircilik Bakanı istifa etti
Ahundi, 1 Eylül’de İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’ye sunduğu istifa mektubunu bugün sosyal medya hesabından paylaştı.

Abbas Ahundi, kentsel değişimle alakalı yararlı çalışma yürütemediğini, hükümetin piyasalara çok fazla müdahale ettiğini ve yaşanan görüş ayrılıkları sebebiyle “misyonuna devam etmeyi etik bulmadığını” ifade etti.

Kanunlara bağlılık, mülkiyet hakkına hürmet ve rekabetçi piyasa ekonomisinin hiçbir şartta hasar görmemesi gerektiğine dikkati sürükleyen Ahundi, hükümetin Amerika Birleşik Devletleri yaptırımlarından kaynaklı meseleler sebebiyle tüm bu ana prensipleri ihlal ettiğini korundu.

Cumhurbaşkanı Ruhani’ye hitaben “Daha geçimli bakanlarla çalışmak hakkınızdır” ifadesini kullanan Ahundi, daha evvel de 3 kez istifa ettiğini ancak kabul edilmediğini anımsattı. 

Bakanlığın Milletle İlişkiler Genel Müdürü Kasım Biniyaz da İran televizyonuna yaptığı söylemede istifayı doğruladı.

Ruhani bakanlar kurulusundan Çalışma Bakanı Ali Rebii 8 Ağustos’ta, Ekonomi ve Maliye Bakanı Mesud Kerbasiyan da 26 Ağustos’ta mecliste yapılan gensoru oylaması neticesinde vazifelerinden azledilmişti.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın